Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyjde rozšíření v češtině?

Tak nám FFG oznámili rozšíření... co na to Blackfire? Můžeme se těšit na českou verzi?
30.7.2020 08:43:48

Pochybuju
Pochybuju, i když lidi, co maji doma TI jsou takový blázni, že by asi i to rozšířko koupili :D

30.7.2020 08:44:47

Janotik
Já bych si na to taky nevsadil, ale rád se nechám překvapit :)

30.7.2020 08:48:02

nevyjde
na FB Blackfire napsal, že to prodeje základu neumožňujou.

30.7.2020 08:59:13

bylo vcelku jasne
Hozená rukavice pro adminy zatrolenek. Zprovoznit měšec pro příspěvky grafikům a překladatelům. :)


..Deskovky Teplice..

30.7.2020 09:33:26

Jo!
Na to bych do měšce přispěl hned.

30.7.2020 09:34:52

Taky
Já určitě taky

Klub deskových her Ježkovy voči

30.7.2020 10:22:40

Rozšíření
Co bude obsahem rozšíření? Ví někdo?

30.7.2020 13:56:11

Rukavička
Je to tady:
https://youtu.be/10qOUFfWU4g?t=2077

7 novych ras
3 vudci pro kazdou rasu
40 novych policek
hyperdrahy
Pozemni mechy
podpora 8 hracu
Spousta dalsich drobnosti jako nove cile, promissory etc.

Ale ma to stat 2/3 toho co zakladni hra (100 vs 150 USD).

30.7.2020 14:05:29

Rozšíření
Škoda, bohužel bylo skoro jasné, že tyhle kasičky z Bf to nedaj.

30.7.2020 14:05:35

Drk

Grafika
Pokud by někdo udělal překlad a sken, tak není problém to hodit do grafiky.

30.7.2020 14:21:33

prophecy of king
@ Borghal Rantipole: díky..
Škoda, do toho bych šel. Ty mechy na planetě mi přijdou fajn. Vůdci ras, to může být zajímavé. Musel bych si to vyzkoušet, jestli to do hry přinese něco víc, než jen další schopnost navíc, kterou musím sledovat. Osobně nepotřebuji mít TI složitější. Další rasy.. já ještě nepoznal všechny ze základní hry.. Určitě by mě bavilo hledat další herní strategie. Díly vesmíru, to bych bral, protože to prostě vypadá super..

BF to má prostě nastavené tak, že základní hru ano, rozšíření ne. U TI4 to ještě jde, protože základ je hotová hra. Ale tam, kde základ je v podstatě jen část hry a zbytek přijde později formou rozšíření, je to prostě škoda.. Zvlášť když FFG má tohle jako součást svého marketingu. To si jen tak stěžuji, snad to nevadí.

Kdyby to šlo vydat třeba jen 500 ks. Překlad udělat třeba nějak fanouškovsky, nebo zkusit nějakou formu předprodeje, ale to je asi větší sci-fi než samotný Twilight Imperium.

Zaplatit hru a pak ji ještě dávat do češtiny. I kdyby si s tím někdo dal tu práci a přeložil to. Za mě asi ne. Být to vydané v češtině, tak neváhám..

30.7.2020 15:43:51

Blackfire
Ja treba Blackfire chapu, ze nevydaji rozsireni ke hre, ktera se neprodava. Tohle dela kazde vydavatelstvi u nas. Co nechapu je, ze obcas se jim povede vydat hry/rozsireni kolikrat az dlouho po anglickem originale a pak se divi, ze se to neprodava dobre - no bodejt, kdyz fanousek uz to davno ma anglicky. A konkretne hry od FFG uz ale opravdu od nich brat nebudu, kdyz vim, ze:
1)S ceskou verzi LCG nemuzu na mezinarodni turnaje.
2)Si stejne musim koupit rozsireni v anglictine (v pripade FFG her je temer jistota, ze rozsireni budou nutna), protoze cesky nejsou...

Proste FFG hry jsou pro ceske vydavatele ocividne past...

30.7.2020 15:56:15

Jak s kompatibilitou CZ base x ENG rozsireni?

30.7.2020 16:49:06

@nameless_one
Chces mi tvrdit, ze te na turnaj nepusti s ceskyma kartama? V MTG se bezne hraji japonske, korejske atp. Ze by FFG povolovali jen anglickou mutaci?

Btw. ty jezdis na mezinarodni turnaje? :-)

30.7.2020 16:55:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Onas
Jak to myslis, s kompatibilitou? Ceska a anglicka verze je stejna, v ceske je par chyb. Ale je to stejna hra, zadna narodni verze :D Kazdopadne v rozsireni bude dost textu.

Jinak obecne na turnajich karetnich her jsou povolene vsechny oficialni mutace a v pripade sporu o vyklad se vychazi z anglickeho originalu.

30.7.2020 21:32:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Musil
Byl jsem jen jednou na Stahlecku (AGoT) a tam se hralo pouze s anglickou verzi... Mohlo se vse zmenit, ale vim, ze i italove/spanele, kteri meli vsechno ve svem jazyce na turnaji hrali s anglickyma kartama, protoze ostatni mutace nebyly povolene. A to se bavime o neofiko mistrovstvi evropy (ofiko ani neni).

31.7.2020 08:53:02

Pekne
Rozsireni vypada moc pekne.
Mrzi me, ze nebude v cestine.
Kdyz uz mame tu ceskou verzi...
Napadlo me, ze by se opravily veci z ceske verze a prelozilo by se rozsirko.
Pak bychom mohli udelat tisk vsech (treba by byl kanon Tangram ochotny tisknout).
Ja bych pomohl treba s rozesilanim.

31.7.2020 09:56:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozsireni
Tak na to se asi tesi kazdy, kdo ma 4.ed. A i kdyz ted BF popira vydani cesky, tak to stejne cesky vyjde, az si to vsichni koupime v originale a pocestime si to

31.7.2020 11:18:29

komunitní výroba CZ verze
Osobně právě mě dost kaká že to nebude... to kdyby řekli dopředu, že i kdyby teoreticky bylo rozšíření tak ho dělat nebudem , tak si koupím rovnou EN verzi a sem v klidu.
Takto fakt prodávat CZ a kupovat EN s rozšířením asi nebudu.

A co se nějak tady komunitně domluvit skupinu lidí, kteří by byli ochotni si to dohromady přeložit a vyrobit.
Samozřejmě pokud by do toho šlo pár lidí tak se to stejně nevyplatí.

Když si vemem, že každý umí něco...
někdy by měl na starosti grafiku, někdo překlad, nějaký nadšenec s 3d tiskarnou, ...

Co nedalo by se nás magorů takto dohromady povíc? :D

31.7.2020 12:36:19

Polibti
Jakožto vlastník CZ verze chci i toto česky.

A protože do té doby bude Civilizace VI zase v klidu, tak mile rád přiložím ruku k dílu. Pokud se najde někdo, kdo z karet vytahá texty do nějakého excelu, rozdělí to na skupiny, aby se vědělo co je co. Klidně to přeložím. Oproti Civce toho zase tolik nebude. Ale ano, pokud se přidá někdo, kdo má s překlady zkušenosti také, tak sem s tím. Hlavně asi manuál. Osobně se raději budu držet karet a terminologie.

Nicméně: Vyrábět si hru od nuly to teda ne. Pěkně koupit ENG a stavět na tom. Vyrábět figurky by byla fakt blbost. By se lidi nedoplatili a opravdu bude levnější si to raději koupit.

______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

31.7.2020 13:21:04

Drk

Grafika
Když budu mít češtinu, tak to klidně hodím do grafiky. Sken si udělám taky vlastní.

31.7.2020 14:02:33

Grafika a dělba práce
Takže Drk a Khalasnikovf grafika?
Já dělám ve photoshopu, ale času moc není a nebude.
Spíše mohu nabídnout to konečné rozesílání.
Napíšu Tangramovi, jestli by byl ochoten nám pomoci.
Kdo by házel ty karty do excelu?
Je tu někdo, kdo by dal dohromady chyby české verze a případně by přidal věci z minirozšíření, které vydalo FFG (upravená karta diplomacie a alternativní tech. karty)?

31.7.2020 21:01:05

Tisk
Pokud by delal karty Tangram muselo by se to udelat i se zakladem jeho karty maji jiny format. Osobne radsi vytisknu a obalim s originalem.

..Deskovky Teplice..

31.7.2020 21:26:39

Celé
Ano, udělalo by se to celé (výhodou bylo, že by tam byly opravené věci).
Mohlo by se to rozdělit.
Jedna skupina jen rozšíření a druhá vše komplet od základu s opravenými kartami.

31.7.2020 21:35:14

Drk

Grafika
Já jsem pro. Je mi jedno jakou část bych měl dělat, ale musí se to sjednotit, aby seděl font písma a ostatní věci.

1.8.2020 01:23:17

Vybíráme z Bazaru

Běsnění Drákuly
Běsnění Drákuly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas