Trajan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ammonit Spiele
Hutter Trade GmbH + Co KG
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Přesuny barevných kolíků po miskách

Nehrál jsem euro ani nepamatuju, tak se chci ujistit...ty kolíky musím dávat po jednom na každou misku po směru hodinových ručiček a nesmím žádnou vynechat? Takže se může stát, že kolikrát chci udělat nějakou akci a prostě nemůžu, protože to nevychází?

Hráli jsme to ve dvou a některé akce jsme dělali častěji některé méně, čekal jsem že budem i časteji plnit barevnou podmínku trajan žetonů, ale moc jich nebylo. Protože nám prostě nevycházely akce podle našich představ. Tak si nejsem jistý zda jsme dělali něco špatně nebo to je tak schválně :). Obchod na lodích proběhl 2x za celou hru. A přišlo mi že že ve dvou to čtvrtletí uteče strašně rychle (hodně často jsme přemísťovali 4, 6 i více barevných kolíků, 1, 2 nebo 3 velmi zřídka. Respektive mi přišlo to počitadlo času pro 2 hráče strašně krátké.
11.11.2012 17:14:43

Beholder
Zdá se, že jste to hráli správně.
Holt je třeba pohyb kolíků plánovat několik tahů dopředu, ať se opravdu dostaneš tam, kam se chceš dostat.

11.11.2012 18:01:49

Beholder
Je to tak - kdyz si to predem nepromyslis, nektere akce pak nemuzes delat delsi dobu. Nekdy dokonce vsechny misky smeruji na stejnou akci (stava se mi to docela casto, mozna je to signal z vesmiru, abych si to zacal hlidat :) ).
Pocitadlo je ve dvou celkem male, ale i tak nemame ve dvou problem uhrat dohromady vic nez 200 bodu, snad i 250. Ono ve vice to stejne tvuj mozny pocet tahu o tolik nenatahne, kdyz si spocitas, kolik pak na jednoho hrace vychazi policek na pocitadle.

11.11.2012 20:12:39

Kew, Wolfsen
Na to bych potřeboval papír, tužku, pastelky a půl hodiny na každý tah, abych si to pořádně promyslel :D. Hrál jsem to víceméně intuitivně a maximálně jsem si promyslel 2 tahy dopředu, ale co nastane pak jsem zanechal čistě na osudu (jestli to tak jde vůbec říct :) ), což často vyústilo v to co píšeš, 3 z 6 misek mířilo na stejnou akci, kterou jsem vůbec nepotřeboval dělat a ty další taky žádná sláva :).

Já bych se vůbec nezlobil, kdyby to čtvrtletí trvalo déle, protože mi přišlo že jsem chtěl udělat spoustu věcí a nestihl jsem to, ale to je asi účel - specializovat se jen na něco. Co se týče bodů, tak jsme nepřesáhli 150.

11.11.2012 20:49:12

Beholder
Ty body jsem teda myslel dohromady, cili treba 120 ku 100.

Vetsinou promyslim 2-3 tahy dopredu a bohate to staci, ony se ti tam pak vytvori zase nove krizovatky, kde se muzes rozhodnout zahrat to jinak, takze do uzkych se nemusis uplne nevyhnutelne dostat.

Jasne, ctvrtleti by mohlo trvat dele, ale tak samo by Agricola mohla mit o kolo vic a uz by tam nebylo tolik casoveho presu...

11.11.2012 21:38:49

Kew
Aha, tak to jo, já měl 136 a přítelkyně 118...

Mě nejvíce naštavalo to, že jsem nestihl postavit 4. střechu (měl jsem 2+žolíka) :)).

Já jsem si totiž původně myslel, že můžu misky přeskakovat a vždy tak docílím té akce, kterou chci, ale pravidla mě po pár kolech vyvedla z omylu, protože se mi to nějak nezdálo. :)

11.11.2012 21:59:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
S preskakovanim by ucelem misek a barevnych sutriku bylo snad jen urcovani posunu v case a vyhodnocovani trajanovych dilku, ktere bys ale plnil taky jak na bezicim pase ;)

To uz by se pak akce rovnou mohly vybirat kartou jak v Dobyvatelich :))

12.11.2012 00:01:31

akcia naviac
trochu som nepochopil akciu naviac, v pravidlach sa pise ze po vykonani akcie ju mozem opakovat ak odlozim zeton s rovnakym symbolom, a ak mam pri tejto akcii zeton +2 mozem ju opakovat aj podruhe. Aky zmysel ma potom veta ze hrac moze behom svojho tahu vykonat iba jednu akciu naviac?

29.12.2012 19:43:28

Riaver
znamena to, ze nemuzes odlozit vic nez jeden zeton - tzn. mas dycky max. +2 akce, a to pokud mas jak zeton, tak bonus +2

29.12.2012 19:59:47

akcia z Trajanovho zetonu
este mam otazku, po ziskani Trajanovho zetonu z akcneho kruhu hrac ak chce musi vykonat jeho zvlastnu akciu hned, alebo si moze zeton odlozit a akciu vykonat neskor? napr. ziskam zeton s bonusom +2, ale este neviem kde ho chcem umiestnit.

4.1.2013 22:29:14

Riaver
Musíš si bonus +2 umístit hned, ale akci navíc použít nemusíš. A pokud +2 umístíš k akci, kde nemáš žádný žetonek akce navíc, tak ani +2 použít nemůžeš.

5.1.2013 08:36:30 | Upraveno autorem (porovnej)

skyfire
Si si istý ,že to tak je, alebo si to len myslíš? Lebo v pravidlách sa teda o tom nič nepíše!

5.1.2013 10:09:31

JO
Pravidla : Zvláštní sekce Trajanových žetonů : +2 - Hráč obdrží žeton [+2]
a přiloží si ho k jednomu ze 6 políček pro akce navíc. Myslím, že je to srozumitelné a jasné. Navíc po desítkách odehraných her můžu říct, že právě umění přiložit si ho ke správnému políčku je dost podstatné.

5.1.2013 10:31:31

pohyb kamenů
Str.4 přemístění kamenů: hráč rozmístí po jednom kameny do následujících misek,hráč pokládá do každé misky jeden kámen a pokračuje tak dlouho,až rozmisti všechny kameny . ...a poznámka u obrázku: nachází- li se ve zvolené misce více než 6kamenů, hráč bude muset položit do některých misek dva kameny. Nikde jsem v návodu nenašel proč. Nesmím se snad dostat na misku, kde jsem začínal, nebo nesmím objet misky dokola? Vysvětlí mi někdo? Děkuji

18.8.2016 07:52:32

hracik
naopak - právě proto...
Je to jen jinak řečené, že objedeš kolo (nebo jeho část) vícekrát

18.8.2016 08:15:41

Vybíráme z Bazaru

Draci v práci
Draci v práci
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas