Touch of Evil: The Supernatural Game, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Touch of Evil: The Supernatural Game, A - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Ahojky, mám dotaz k pravidlům - k pohybu hrdiny - v pravidlech se píše, že se hrdina může posunout o tolik polí, kolik hodí na K6. Dotaz zní - pohyb je o přesně daný počet polí dle K6 nebo i méně? Např., hodím-li 5ku- můžu se posunout jen o 2? (na daných polí se žádný nepřitel nevyskytuje - jinak bych chápal, že pohyb okamžitě končí...)

díky
4.3.2010 21:15:05

Soupeřivý mod a Kooperativní hra
Moc mě láká vyzkoušet hru v kombinaci. Tj. hru na týmy. Kdy dva a dva hrdinové spolupracují spolu, ale hraje se soupeřivě proti druhé dvojici. Nějak se nám ale nedaří sejít se v sudém počtu, když je Touch of Evil na pořadu.

Soupeřivý mód u nás nesklidil moc úspěch, protože ve skupince jsou i lidi, co nevládnou angličtinou na 100% a když pak někomu takovému musíte říct: "Sorry, ale tuhle kartu teď použít nemůžeš, ta dělá trošilinku něco jiného kvůli tomuhle anglickému slovíčku." tak to dost otráví. Když se hraje kooperativní sice máme pořád zakryté karty, ale když si někdo není jistý, klidně se zeptá.

27.4.2010 19:03:14

jo angličtina
tak s tímhle máš úplnou pravdu, pokud člověk nevládne naplno angličtinou tak je to pak škoda když ho musíš zklamat. Udělal jsem překlady karet na papír, ale to taky zdržuje. Právě kvůli toho není Touch of Evil v mém okolí moc hrána, protože když se má hrát kooperativku tak se šáhne po Arkham horroru nebo Galaktice.

28.4.2010 07:01:03

to Lumirius, Hike
Mimochodem, kluci, všimli jste si, že tu visí komplet překlad v grafice? :-)

28.4.2010 08:37:40

Překlad
Merlin - ale jistě, všiml jsem si, ale tak nějak mám dojem, že použitím černobílého tisku na bílém papírku vloženém v obalu, by hra ztratila na atmosféře. A dražší a pěknější provedení by spolklo peněz jako za krávu.

Proto taky upírám svoje očekávání k plné české lokalizaci Arkhamu.

28.4.2010 10:36:34

to Hike
Udělej to jako já, sežeň si starou inkoustovku, pořiď levný neoriginální inkousty (daj se koupit z ciziny v cenách začínajících na jedné libře za jeden inkoust) a vesele tiskni :-) Mě osobně kvalita vyhovuje a cena není tak strašná ...

28.4.2010 11:16:25

Rušení karet Mystérií a odhození městského předmětu
Chtěl bych se zeptat, jak hrajete událost/popř. vlastnost nějakého předmětu, který vám říká, že můžete zrušit kartu Mystérií. Znamená to všechny (i ty co leží se symbolem zůstává ve hře), nebo jen nově příchozí do hry? Vím, že jedna karta Události jasně říká, že mohu zrušit kartu záhad, které má symbol "zůstává ve hře", ale většina podobně znějících karet toto uvedené nemá. Druhá věc, pokud odhodíte městský předmět - vrátíte ho do balíku neprodaných předmětů, nebo ze hry?

21.5.2010 09:00:52

Deskovec
V pravidlech je psáno jen o odhození předmětů, ale u popisu městských předmětů je napsáno, že hráč si např. Mušketu nemůže koupit dokud ji některý z předchozích majitelů nevrátí zpět na hromádkuměstských předmětů. Takže logicky karty z lokací se hažou do odkladacího balíčku jednotlivých lokací a městské předměty zpět do nabídky.

K událostem co ruší Karty Mysterií. Máš namysli nějakou konkrétní Událost? Protože si teď nevzpomenu na žadnou jinou kartu než tu co ruší Kartu mysterií co má "zůstat ve hře". Ale pokud je na kartě napsáno zrušit Kartu Mysterií tak to může být podle mě libovolná karta.

21.5.2010 09:36:39

Karty Doupat vs karty Tajností
Včera jsem se dostali do situace, kdy se vzájemně vylučoval text na kartě Doupěte a na kartě Tajností. Ještě jsme nebyli v červené oblasti, takže Lord Hanbrook s tajností "Váhající hrdina - přidává 3 kostky, ale připojí se až v červené oblasti" se neměl připojit, ale karta Doupěte "Sídlo", nám říkala, že "Lord Hanbrook se automaticky připojí k lovecké skupině". Co má podle Vás přednost - Doupě, nebo Tajnost?

21.6.2010 09:04:06

Zapeklitá situace
Postupoval bych následujícím způsobem - karta doupěte říká, že k již vybraným Radním se přidá i Lord Hanbrook. Fajn, odhalím tajnost Lorda Hanbrooka a hle, pokud ukazatel temnoty není v červených číslech, nesmí se Lord Hanbrook přidat a tedy ho vrátím zpět mezi čekající Radní.

21.6.2010 20:27:40

Hmmm
... to zní dobře. Když by byl Hanbrook mrtev, tak se tím pádem také nepřidá a pak je tam ještě jedna karta Doupěte, která říká, že se soudce Kroft připojí jako rádce zla. Pokud je soudce mrtev, tak se tedy taky asi nepřipojí co? Dalo by se sice uvažovat o tom, že smrt předstíral (jak je uvedeno v pravidlech), ale to aby se v tom pak čert vyznal :)

21.6.2010 21:48:43

Kroft - rádcem zla
V tomto případě bych to viděl "hůř" pro hrdiny. Kroft se přidá ke Zlosynovi ať už je mrtev (smrt předstíral), nebo žije a má libovolné tajemství. Toť opět můj selský názor.

22.6.2010 05:52:14

Attacked!
Karta z The Olde Woods říká: Roll once on the Villains's minion chart to see what attacked you.
Když hodím Event, děje se něco, když na kartě není "Re-rolling any Event result"? Nebo se bere v tomto případě v úvahu jen pokud hodím Miniona?

Edit.: Je to v Card Clarification. "Roll once on the Villian's Minion Chart and work out the result."

13.3.2014 12:15:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Hero of the People vs. Reluctant Hero
1. Co dělat, když má radní obě tajemství Shadow Track není v červeném?

2. Pokud má jen Hero of the People a je mrtev, předpokládám, že se musí napřed oživit, než si ho lze za 4 Invest. koupit.

15.3.2014 18:16:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

hra civilizace
hra civilizace
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas