Touch of Evil: The Supernatural Game, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Touch of Evil: The Supernatural Game, A - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Flying Frog Productions
Autoři: Jason C. Hill
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Ahojky, mám dotaz k pravidlům - k pohybu hrdiny - v pravidlech se píše, že se hrdina může posunout o tolik polí, kolik hodí na K6. Dotaz zní - pohyb je o přesně daný počet polí dle K6 nebo i méně? Např., hodím-li 5ku- můžu se posunout jen o 2? (na daných polí se žádný nepřitel nevyskytuje - jinak bych chápal, že pohyb okamžitě končí...)

díky
4.3.2010 21:15:05

Může vs. musí
Přiznám se, že jsem hru nehrál - nevyšlo na mě místo ;-)
ale z pohledu čtení pravidel, když "může", tak nemusí! Tj. může kolik chce, maximálně K6.

4.3.2010 22:20:45

Hráč se může pohnout až o X polí, kde X je hod kostkou.

5.3.2010 01:40:31

jistě
Můžeš se pohnout nejvýše o tolik polí, kolik ti padne na kostce, ale samozřejmě i méně. Dokonce si můžeš hodit a pak se nepohnout vůbec.

5.3.2010 09:31:01

Městské předměty
Ahoj, chci se zeptat, jak hrajete s kartami městských předmětů? To, že je balíček volně k dispozici všem hráčům a jsou lícem nahoru, znamená i to, že si při nákupu mohu volně ze všech karet vybírat, nebo prostě musím chtít to, co je zrovna nahoře(momentálně na prodej)?

29.3.2010 18:11:24

Finále se Zloduchem
Rád bych se zeptal, jestli hrajeme finálové střetnutí správně. Jakmile někdo Zloducha vypátrá, svede s ním finálový boj a z tohoto boje uprchne, zloduch pak opět zmizí a je potřeba jej znovu vypátrat, nebo zůstává na poli, kde byl poprvé odhalen?

29.3.2010 18:14:18

Městské předměty
Městský předmět si můžeš koupit jakýkoli z balíčku, jinak by byly na prd, protože některé předměty jsou tam celkem k ničemu.
Zloducha už si nepamatuju, tak na to Ti bude muset odpovědět někdo erudovanější.

29.3.2010 18:21:12

Finále se Zloduchem
pokud utečeš ze souboje, tak musíš znovu získat Lair kartu dojít na její lokaci a znovu vyvolat Finále.
Zloduch se samozřejmě v každé Mystery fazi léčí, viz. pravidla.

29.3.2010 18:33:47

Upíří kousnutí
Chtěl bych se zeptat na pokročilou schopnost Upíra(upíří kousnutí), ve které je psáno, že městský radní zabitý upírem se může při hodu kostkou přeměnit na upířího rádce. Tím zabitím je myšleno zabití ve finálovém střetnutí, nebo i např. přes kartu mystérií?

31.3.2010 18:50:11

Odhalování tajností mrtvých radní
Nemůžu si pomoci, ale doteď jsme nepřišli na to, proč odhalovat tajnosti mrtvých radní? I kdybych věděl, že je mrtvola "zloun" a teoreticky se může připojit ke Zloduchovi, stejně s tím nic neudělám - do skupiny si ho nelze vzít a obvinit také nejde.

31.3.2010 18:52:33

Karta Mystérií - Zrádcova krev
Po hodu kostkami se rozhodne, který hrdina vybere radního, který je zabit zloduchem. Hráč, který "oběť" vybral ztrácí tolik žetonů vyšetřování, kolik je čest zabitého radního, ALE co když hrdina nemá žetony vyšetřování?

31.3.2010 18:55:54

moje názory
Upíří kousnutí: dle mého se to vztahuje na všechny smrti, které způsobil Zloduch, tj. včetně karet Mysterií (i tam se píše, že Zloduch udeřil a zabil radního)

Odhalování tajností u mrtvých: Nejsem si jistý, ale dle mého je to tak, že při prvním Showdownu (finálovém souboji), který někdo podstoupí se odhalí tajnosti mrtvých radních a ti, kteří byli zlí se přidají ke Zloduchovi. Koukat během normální hry na tajemství mrtvých asi nemá moc smyslu.

Zrádcova krev: ... řekl bych, že je to jako všude: Kde nic není, ani smrt nebere. Tj. ztratí tolik kolik může. V tomto případě neztrácí předměty (jako po KO a přenesení do Shadowbrooku, kdy mu všeteční vesničané prohrábnou kapsy).

1.4.2010 06:23:28

Odhalování tajností u mrtvých radních
je z toho důvodu, aby hráč při soupeřivém modu (competitive game) mohl uškodit hráči, který se snaží ukončit a vyhrát hru. Takže pokud víš, že mrtvý radní je na straně zla, naschvál ho obviníš a on se přidá ke Zlounovi a zvýší mu tak statistiky.

1.4.2010 07:00:21

Lumirius
Hmm ... my jsme hráli tak, že u mrtvých se tajemství odhalí a případní zlouni se přidají takříkajíc nečekaně do právě začínajícího finálového souboje, ale nemám u sebe pravidla, možná je to tím, že hrajeme kooperativní hru.

1.4.2010 07:04:28

Odhalování tajností u mrtvých radních
Omlouvám se za dvojitý post.

Takže správně jsou obě odpovědi jak Lumiriova, tak moje. V kompetitivní hře se tajemství mrtvých neotáčí, pouze pokud je někdo obiviní z napomáhání. V kooperativní hře se tajemství otáčí, jakmile je radní zabit a případně se přidává na stranu Zloducha ihned (to hrajeme trošku špatně, ale ne zase tak moc).

1.4.2010 07:15:09

Pomocníci vs. zranění
Občas se ve hře objeví pomocník(člověk, nebo zvíře), který přidává bonus k odolnosti(pojme 1 zranění). Dnes jsme řešili, jestli jej pojme a zemře, nebo pouze zvýší počet zranění, které může hrdina na bitevním poli ustát než je omráčen a tento efekt bude platit tak dlouho, dokud pomocníka při sobě má. Jak to hrajete vy?

2.4.2010 22:31:19

to Deskovec
Nikde se nepíše, že pomocník po utrpění zranění zahyne. Tudíž to hrajeme tak, že účinkuje, dokud ho má hrdina u sebe.

3.4.2010 22:39:15

Upír - Mist Form
Dnes jsme opět hráli 1 kooperativní partii proti Upírovi a protože jsme ho sestřili až moc jednoduše, hledal jsem kde je chyba a našel .... ignorovali jsme speciální pravidlo Upíra - Mist Form (mlžná podoba), protože nikdo z nás nepochopil, jak může ignorovat všechny zásahy 5+ :( "The Vampire ignores ANY hit done to him on the D6 roll of 5+" Opravte mě, jestli se pletu, ale zásahy se udělují (až na výjimky) pouze přes 5+ ne?

11.4.2010 12:44:37

Mist Form - už vím - sorry, že to tu zahlcuju :)
Takže, kdyby to někdo stejně jako já nesprávně pochopil. Upír, hází za každý jemu přidělený zásah 1xK6 a pokud mu padne 5 nebo 6, zásah ho minul.

11.4.2010 13:26:02

Mist Forum
Máš pravdu, koukám, že jsme to hráli špatně ... my jsme brali, že upír je zasažen pouze hodem 6 na útok, tj. byl asi mnohem silnější, než měl být a taky jsme právem prohráli. :o)

11.4.2010 19:15:43

On the Hunt/Na lovu - tajnost
Ahoj, text této karty říká, že radní se prostřednictvím žetonu dostává do hry na prázdné políčko a hrdina na stejném políčku získává bonusy z jeho vlastností(popř využívá jeho hodnoty místo svých). Nějak jsme si zvykli na to, že si s ním pomůžeme jako třetím do party při rozhodujícím střetnutí, ale otázkou je: Počítá se do limitu městských radních v lovecké skupině? Působí jeho vlasntost plošně, nebo jen na vybraného hrdinu?

24.4.2010 07:44:06

Rušení karet mystery
Na kartách se sestkávám s textem - "můžeš zrušit jakoukoli kartu mystérií ve hře hozením ...." tzn. i karty, které zůstávají ve hře? Narážím na schopnost Sophie(radní) jde i mi o to: 1)Její schopnost využiju až když je v lovecké skupině? Jak často můžu danou (zůstává ve hře)kartu pomocí Sophiiny schopnosti zkoušet zrušit - 1x za kolo?

24.4.2010 07:49:43

deskovec, Sophie
Zdravím. Dobrý dotaz, také jsme nad schopnosmi městských radních již ve hře několikrát přemýšleli. Nakonec to hrajeme tak ,že schopnosti radních využijeme tehdy,pokud jsou v lovecké skupině, tak i v případě využití vlastností karty Na lovu. Tzn. v případě Sophie rušíme karty v obouch případech a s možností 1x za kolo na danou kartu. Sophii však v lovecké skupině máme bohužel zpravidla jen tehdy získá-li velmi dobrou tajnost.

25.4.2010 11:50:02

Sophie
no s touhle postavou máme stejný problém jako všichni. Když jsme hráli tak se nám ta schopnost zdála strašně silná, takže pokud si ji vezmeme do skupiny hážeme si na každou kartu jednou, hned na začátku souboje. Pokud neuspěje tak karta zůstane ve hře, pokud v konečném souboji postavy neuspějí, tak na začátku dalšího souboje pokud je Sophie vybrána se háže znovu.

26.4.2010 08:29:48

Lumirius
To je dobrý výklad pravidel - líbí se mi to:) Nechám se tím inspirovat. A jak se to u vás hraje viz moje otázka na tajnost "na lovu"?

26.4.2010 18:00:48

Na lovu
Finální souboj je něco co se děje jakože mimo mapu v doupěti padoucha. Takže se zahraje efekt doupěte a hrači si vyberou pouze dva radní, takhle to chápu já. Efekty na mapě se pro tento souboj neberou, takže ani postava co je na lovu a v pravidlech je napsáno že si vybereš až dva radní do skupiny.
Je pravda že jsme se všema tajemstvíma hráli jen jednou, v dalších případech pouze se základníma a kooperativní mod mě osobně dost zklamal, takže hrajem jen ten soupeřivý.

27.4.2010 09:05:57

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Mág a čarodějnice + Létající stroje
Carcassonne Mág a čarodějnice + Létající stroje
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas