Top Race - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pegasus Spiele
Autoři: Wolfgang Kramer
Rok vydání: 1996
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

aká je

Viem mi niekto povedať aká je táto hra, obzerám sa po nejakej dobrej závodnickej hre.
23.6.2009 12:14:44

je jaká je ....
Tak tahle hra je trochu odlišná od jiných závodivých her. Když vezmu třeba formuli Dé, tak tam jde o to, jak nejlépe řadit, zrychlovat, předjíždět, vyjíždět zatáčky, blokovat, brzdit, prostě být první v cíli a je to taková simulace opravdových závodů z pohledu jezdce. Top Race je jiný, draží se formule, pohybuje se pomocí karet (hýbeš nejen se svou formulí, ale se všemi, které máš na kartě) můžeš být dlouho poslední, ale zahráním jedné akční karty se můžeš rázem dostat až na čelo, průběžně sázíš na umístění formulí v cíli, za to získáváš peníze, v konečném důsledku nemusí být vítěz ten, kdo projede první cílem, ale ten, ale vítězí ten, kdo má nejvíce peněz. Je tam ještě možnost hrát na akcie...je to prostě takový závodivý manažer....Vůbec to není špatná hra, hraje se dobře, jen já dávám přednost raději právě té Formuli Dé, z pohledu pilota je to pro mě zajímavější...

23.6.2009 13:06:55

to kardo
To by chcelo koment mojej polovicky, ktora si ju velmi oblubila. V podstate je to gamblerska hra, kde si kazdy najprv vydrazi svoje formule/formulu/alebo nic a to na zaklade kariet na ruke, ktore ukazuju rozne velke cisla posunu formuli. Lenze su karty posuvajuce aj viacero formul naraz, takze aj superove a rolu hra kedy aku kartu zahrat, spravne blokovat formule v uzkych zakrutach+pitstopy a ine vychytavky. Dolezite je dobre odhadnut situaciu, vsadzat pocas pretekov na vitaza, co nemusi byt ani tvoja formula a podla toho sa vo finale udeluju financne odmeny. Vyhrat moze aj clovek, ktoreho formula neprisla prva, ale vsadil na nu(: Hra ma 2 obojstranne mapky, pekne nakreslene. Kto ma rad styl napetia v style vsadzania a nemusi byt ani formulo maniak, tak sa mu to pacit pravdepodobne bude. Samozrejme nechyba horlivy pokec pocas hrania a snaha ovplyvnovat superov vo svoj prospech :P plusom je tiez rychle vysvetlenie pravidiel.

23.6.2009 13:19:46

dakujem
Dakujem za info, myslim ze by to mohlo fungovat ked sa tam horlivo diskutuje, to je potom pre mna polka zabavy. Trosku mi mozno nesedi to ze mozem byt prvy a nevyhrat, ze ide len o prachy.

23.6.2009 14:18:29

uz ju mam
Takze uz som si kupil. Hrali sme vo dvoch a v styroch. Je hratelna aj aj ale samozrejme ze v 4 je to vacsia sranda. Clovek aj ma lepsi prehlad v kartach ked ich nema tolko. Ak ma niekto rad dobre zavodivky je to jasna volba osobne mam radsej tempokarty ako kocky. Hru mam v nemcine ale ked mate prelozene pravidla je to v pohode priamo pri hre neni ziadny text potrebny. Jedina vyhrada je k materialu z ktoreho su peniaze. Je to tak jemny papier ze rozmyslam nad tym ze si ich radsej vytlacim na obycajny kancelarsky a budu trvacnejsie, navyse su tiez iba jednostranne. Drobny nedostatol sa my zdaju byt hracie dosky, vyzeraju trochu haklive v zhyboch, uvidime po viacerych pouzitiach.

8.7.2009 09:01:19

Vybíráme z Bazaru

Waldschattenspiel -
Waldschattenspiel - "Stíny v lese"
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas