Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Titan ve 2 + hrací doba

Ahoj Sydo,
koukám, že se ti do rukou konečně dostal Titan. O téhle hře taky nějákou dobu uvažuju, páč mám hodně rád HOMAM a žádnou podobnou deskovku nemám. Graficky vypadá parádně...četl jsem si tvou recenzi, ale byl bych ti moc vděčný kdybys tu po pár odehraných hrách napsal své čerstvé pocity, popřípadě kdybys hrál někdy i ve dvou, tak by mě taky zajímal názor ( v recenzi píšeš, že je to ve dvou stejně dobré a kratší, to znamená jak zhruba dlouho? ). Hru bych převážně hrál s přítelkyní, která má taky ráda HOMAM, ale nemá moc ráda dlouhé hry ( po 3 hodinách Proroctví, už se mě prosila ať to zkoncuju :) ). Ještě bych chtěl říct, že uvažuju o Battlelore a malování figurek, ale to se nemusí povézt a navíc je to hodně velká investice. Titan je o hodně levnější navíc bez rozšíření...
30.1.2009 15:04:24

rbx

sydo
ja bych si ho samozrejme rad zahral, ale myslim, ze uz mame v planu a ve fronte vice her...namatkou: TI 3, Roborally pro 8 lidi, pro velky uspech BSG... :-) Ale urcite bych ho chtel videt a rad bych si poslechl herni mechanismy, jak se to hraje apod, protoze me to laka, ale nevim presne, jestli je to uplne pro me.

23.2.2009 13:30:24

roborally
na Roborally se těším fest, TI3 a BSG též, tolik her a tak málo času :)

23.2.2009 13:32:01

sydo
tak ho vem v sobotu s sebou, aspon nam to ukazes :)

23.2.2009 13:39:40

rbx

sydo
presne tak, tak jsem to i myslel - vezmes ho v sobotu?. Klidne te z Berouna vezmu, az tam pojedu. Teda pokud se nic neprihodi a nebudu spat na sobotu v Praze.

23.2.2009 13:41:16

titan
Jo, klíďo ho přibalím.

23.2.2009 17:29:42

aneken
takže vám najisto přijde další várka Titanů jo? tak to je paráda :)...

23.2.2009 22:04:16

Beholder
Uz je na ceste;)

23.2.2009 23:26:03

aneken
ak,jak to vypadá s tou zásilkou

27.2.2009 14:09:24

Určení diskuse
Rád bych upozornil, že diskuse neslouží k obchodním záležitostem!!!

27.2.2009 14:12:35

zeus
tak to smázni,já mu napíšu na mail,když to tak vadí

27.2.2009 14:18:33

zeus
a tohle vlákno ,není obchodní záležitost:Vaše poslední úlovky (hry které jste si právě koupili, kde a za kolik):-)....no,nic ty jsi šéf,maž,jak umíš

27.2.2009 14:24:27

.
Tak už mám Titana asi dva týdny doma a odehrány zatím jen tři hry + spousta na počítači přes Colossus (ačkoliv po zvládnutí základních taktických pouček - velmi doporučuji http://www.desjardins.org/titan/strategy.txt - se proti počítači dá prohrát jen těžko..) první a druhou hru (ve 2 a ve 4) jsme nedohráli (6 hodin nám nestačilo, ale hodně jsme se teprve rozkoukávali) a třetí hru jsme dohráli naopak bohužel příliš rychle.. což je zatím jediná větší výtka ke hře.. je pravda, že taktika a zkušenosti jsou tu zásadní, ale občas náhoda může rozhodnout hru dost hloupým způsobem.. Protivník začínal, hodil 6 ->warlock, já hodil 1 ->asi cyclops, provnik 6->warlock (a teleport do mé věže), já 1->nic (do věže jsem nemohl a utéct moc daleko od nepřítele taky ne), protivník hodil 2 -> souboj (zrovna trefil na mého titána), ve kterém jsem neměl žádnou šanci.. a co jsem si četl nějaký report z turnaje v americe, tak podobným způsobem- po 20 minutách- skončilo i tamější finále.. ale to jen tak rýpu.. ve skutečnosti jsem z Titana nadšený..:)

10.4.2009 10:40:54

minireport
Dnes proběhla naše první regulérní hra Titan.

Já proti přítelkyni. Herní doba 4,5 hodiny. Nejsilnější namustrované postavy: Warbear(do bitvy se nedostal), Gordona, Minotaur. Proběhlo 5 bitev včetně poslední vítězné. Vítěz - přítelkyně.

Přítelkyni dobře padaly kostky na pohyb, tekže celou hru hodně mustrovala a rozdělovala Legie. V jednu chvíli měla na plánu 10 legií, já nejvíce tuším 3. První bitva byla hodně těsná, vyhrála ji přítelkyně a pomohl Ranger, který přišel jako posila. Druhou bitvu jsem jasně prohrál. Třetí jsem vyhrál já, protože jsem měl o něco silnější legii a hlavně bitva proběhla v horách, kde jsem měl bonusy za domovské postavy. čtvrtá bitva byla taková mini pouze proti dvěma gargoylám, tu jsem vyhrál já a bylo to 2:2 na bitvy, ale na body vedla přítelkyně 164:120. To už bylo kolem půlnoci (začali jsme v 8 večer) a uvažovali jsme, že to dáme do 200 bodů a půjdem spát :). Jenže přišel výpad na mojí oslabenou legii s titánem (opět dobrý hod :) ).Měl jsem tam pouze Titana, Rangera a Gorgonu proti 3 Ogrům a 2 trolům. Nevypadalo to nejhůře protože jsem odstřeloval z dálky, jenže jsem udělal chybu v tom, že jsem neudělal prostor pro posilu (mohla přijít druhá Gorgona). Mojeho titana utloukl Ogr (byl už sice "mrtvý", ale měl ještě protiútok) a hra skončila.

V první naší hře samozřejmě nedošlo na všechny možnosti hry - Žádný Titan neposílil ani o jednu úroveň (nedosáhli jsme hranice ani 200 bodů). Ale kdyby nedošlo ke střetu s mojí oslabenou legií s titanem, hra mohla trvat klidně déle. a spousta postav (silnějších) nebyla namustrovana. Taky si nejsem jist jestli jsme dělali všechno dobře, protože jestli tohle není hardcore deskovka pro pokročilejší, tak nikdy nechci žádnou hardcore deskovku hrát :). Ta hra je prostě složitá, hlavně v soubojích na členitých bitevních plánech se spoustou terénních prvků, které ovlivňují počty kostek a zásahy. A chce to mnoho her (dlouhých her) než se v tom člověk naučí chodit.

Přítelkyni se hra líbila, ale chce to začít hrát dříve než v 8 večer. Mě se to taky líbilo. Opravdu to není hra pro lidi bez fantazie a pro lidi kteří místo swamp říkají modrá :)) a Gargoyla je nevyslovitelné slovo :). Chce to čas, fantazii, trpělivost a chuť si zahrát úplně neco jiného než klasické deskovky. Já jsem byl bohužel vystaven několikaminutovým prostojům, protože přítelkyně měla hodně legií a přece jen jsme to hráli poprvé. Ovšem jádro celého Titana - souboje, to je to nejlepší. Jsou neuvěřitelně napínavé a člověk doufá, že i když má nepřítel mírně navrch, tak to ustojí, pomůžou trochu kostky a vyhraje.

Jsem rád, že přítekyni se hra líbila a nic nebrání dalším partiím a objevování více do hloubky, protože je určitě co objevovat a myslím si, že tahle hra se těžko ohraje. Mě akorát mírně vadily, ty dlouhé prostoje, ale u hry jsme popíjeli Mullera, takže to zas tak hrozné nebylo :) a pevně věřím, že se to po pár partiích zrychlí.

Celou dobu, jak píšu přemýšlím, jak tenhle mini report uzavřít a hru něják zhodnotit, ale prostě to nejde. Titan je svět do kterého je třeba vstoupit tělem (zahrát si) i duší (vžít se do něj). Hodnocení přijde po více hrách...

2.5.2009 01:19:09

oprava
Až teď po hře jsem si uvědomil, že jsme hráli blbě jednu zásadní věc - Power factor se zvyšuje Titánovi po každých 100 bodech (myslel jsem si že po 400, což mi pravda něják nesedělo, že bychom nezvýšili power factor ani jednou). Takže můj Titán by proti útok Ogra v poslední bitvě přežil, protože měl mít 7 životů a ne 6, s kterýma jsem počítal a hra by neskončila a možná, že ještě teď bychom hráli :)...

2.5.2009 02:05:18

pocity z první hry
Chtěla bych ještě popsat herní zážitek z mého pohledu. Titána jsme koupili s tím, že je to uplně něco jiného než deskovky, které vlastníme z prvu měl přítel strach, že se mi hra líbit nebude, ale po včerejší první regulérní partii musím říct, že se mi Titan opravdu hodně líbí. Hlavní hrací plán je originální a herní princip jedinečný. Včera jsme, jak již bylo řečeno hráli 4 hodiny a pokud by nás(mě) nepřemohla únava dokázala bych si klidně představit další 4 hodiny. Líbí se mi pohybováni po hracím plánu, najímáni postav a tím rozrůstáni legii. Včera se mi to dařilo až moc, kdy jsem se pomalu ztrácela a musela jsem nesčetněkrát kontrolovat, koho v jaké legii mám. Když je na hracím plánu víc legii vnese to do hry takové tajemno a trochu risk při rozhodování na kterou nepřátelskou legii zaůtočit dřív. Bitvy sami o sobě jsou nejnapínavější. Od seznámení s nepřátelskými jednotkami, počátečním rozmístěním až po taktizování pohybu, ať už s výhodami daného prostředí nebo bez nich. Takhle bych mohla ještě dlouho pokračovat. Zatím jsme teda začátečníci a pravidla musíme mít stále po ruce. Proto se těším až odehrajem několik partii a začnou pořádne bitvy. :-)

2.5.2009 10:44:09

oprava
Omlouvám se za hrubky. Vůbec nevím, jak se to mohlo stát :)

2.5.2009 11:44:54

super
Pěkný report a jsem rád, že se Titan líbí!

2.5.2009 11:55:01

Beholder
Ještě jednou dík za překlad,konečně je mužu pořádně nastudovat.

3.5.2009 19:01:30

kosibratr
nebudu říkat že, není zač, protože mě to stálo dost času :), ale pokud to pomůže k většímu rozšíření Titana v ČR je to jen dobře ;)

3.5.2009 20:15:18

první regulérní hra ve dvou (snad bez chyb :) )
Tak dneska jsme konečně po několika měsích co Titan máme zahráli první hru, kterou jsme dohráli do konce a myslím, že i bez chyb. Stále nedokážu hru ohodnotit :). Ale bylo by to něco mezi 4 a 5. Ono je to těžké takovou hru hodnotit a psát o ni nějaké zážitky. Je to hlavně proto, že hra je z roku 80 a úplně z ní jde cítit, že to je úplně něco jiného než to co je dnešním trendem - rychlé hry s minimálními prostoji a téměř bez náhody (když vezmu v potaz jen eurohry). Ani jedno totiž hra nesplňuje :). Hráli jsme 5 hodin s přestávkou na přípravu a konzumaci večeře. Vyhrál jsem já nad přítelkyní a dalo by se říct, že omylem :) a ani jeden jsme si ještě nepřáli aby hra skončila. Zaútočil jsem totiž (nevědomky) na oslabenou Legii s Titánem a porazil jsem ji. Nejsilnější namustrované potvory - Behemoth a Grifin (ten se k boji nedostal). Oba se teprve hru ještě učíme a někdy byly prostoje opravdu velké, ale bylo to lepší než minulou hru (kterou jsme hráli špatně), protože jsme si házeli na pohyb a rozmýšleli tah zatímco jel ještě soupeř. Všechno se to těžko popisuje a hodnotí :)...Opravdu se nedá říct, že by hra na hlavním herním plánu byla svižná, ale když dojde souboj, tak nastane obrat o 180 stupňů a hra se promění v napínavou taktiku, strach o život vlastních jednotek a řinčení kostek :) a po boji si rádi oba odpočineme v prostojích kdy se po mapě přemisťuje třeba 5 legii a najímají. Hrát Titan je prostě něco jako poslechnout si nějakou klasiku z 80. let (každý si může dosadit ze svého hudebního žánru co chce :) )

6.6.2009 22:09:13

80
jojo, Titan by dneska jako nová hra asi neprošel, ale když si člověk uvědomí dobu vzniku hry a tehdejší dobu, pochopí. Titan je něco jako Mötley Crüe nebo Poison - dítě své doby. Jen mě vždycky fascinují rozbory partií, které jsou občas na BGG, profíci v tom mají neuvěřitelné vychytávky a dělají věci, nad kterými bych já ani nepřemýšlel, fakt je vidět, že už mají něco nahráno. škoda, že jsem se teď k Titanu dlouho nedostal, musím někoho v Praze naverbovat :)

6.6.2009 23:29:19

To Sydo
Tak napiš a já do Prahy přijedu..:D Stejně zvažuji koupi tak bych to alespon okusil..:D
To Beholder: Víš, že je docela peklo číst herní zážitky? Vždy odolávám si tu hru koupit.:) Třeba u WK jsem nevydržel.A pak čtu tady tvé a ostatní příspěvky a už zase šahám po peněžence!:D

6.6.2009 23:48:17

SSZGSA
Tak jak říkáš, asi si to tu budu navštěvovat míň často, dneska sem zase pročítal a dostal sem z toho nákupní horečku.

7.6.2009 00:07:07

SSZGSA
no, od středy jsem v Praze každý den, takže není problém :)

7.6.2009 00:11:58

sydo
Přesně tak. Ta hra má prostě atmosféru která přímo ze hry stříká :) a prostě to chce jiný přístup. Místo: "Máme hoďku času, dáme Agricolu...". Tak: "Co si takle udělat hezký podvečer u atmosférické fantasy oldschool deskovky a dneska televizi vůbec ani nezapínat (akorát na zprávy :) ). Herní doba - nejistá" :). A dneska byla u nás kolem 8 večer krásná bouřka, blesky a déšť, takže to atmosféře ještě přihrálo.

SSZGSA: Mě to povídej :). Takové WK nebo WoR jsem neměl vůbec v plánu kupovat. ZH mě k tomu bez nadsázky donutily :)

7.6.2009 00:21:10

Vybíráme z Bazaru

Neo-Morphosis Infestation Hatchery Pledge+3D pack
Neo-Morphosis Infestation Hatchery Pledge+3D pack
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas