Titan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Heidelberger Spieleverlag
Valley Games, Inc.
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Titan ve 2 + hrací doba

Ahoj Sydo,
koukám, že se ti do rukou konečně dostal Titan. O téhle hře taky nějákou dobu uvažuju, páč mám hodně rád HOMAM a žádnou podobnou deskovku nemám. Graficky vypadá parádně...četl jsem si tvou recenzi, ale byl bych ti moc vděčný kdybys tu po pár odehraných hrách napsal své čerstvé pocity, popřípadě kdybys hrál někdy i ve dvou, tak by mě taky zajímal názor ( v recenzi píšeš, že je to ve dvou stejně dobré a kratší, to znamená jak zhruba dlouho? ). Hru bych převážně hrál s přítelkyní, která má taky ráda HOMAM, ale nemá moc ráda dlouhé hry ( po 3 hodinách Proroctví, už se mě prosila ať to zkoncuju :) ). Ještě bych chtěl říct, že uvažuju o Battlelore a malování figurek, ale to se nemusí povézt a navíc je to hodně velká investice. Titan je o hodně levnější navíc bez rozšíření...
30.1.2009 15:04:24

2beholder
Ahoj, zrovinka teď se mě na to ptal Ringo :) ve dvou jsem neměl příležitost hrát, ale prý je to super a po troše zkušeností s pohybem na mapě se to prý dá za max. 2 hodinky. Každopádně dnes zkusím hru ve 3 a pak se s vámi podělím o pocity.

Jinak z malování neměj strach, maloval jsem komplet army do WH40k a se správnými nástroji to jde jedna báseň. Jestli chceš, pošlu ti nějaká fota figurek, která jsem udělal po minimu učebních pokusů.

30.1.2009 15:21:32

sydo:
to by bylo fajn, když tak pošli na vitezslav.hromek@centrum.cz. každopádně se těším na tvé pocity ze hry :), buď co nejméně stručný :)

30.1.2009 15:35:30

sydo:
jo a ještě, nevíš náhodou jestli ta cena na planetě her je nějáká dočasná nebo bude takhle pořád?

30.1.2009 15:36:57

planeta
myslím, že Aneken říkal, že dočasná, díky kurzu měny bude další várka dražší.

31.1.2009 09:32:26

2beholder - malování
tady jsou ukázky:
http://picasaweb.google.cz/tomas.syrovatka/WH40k#

31.1.2009 11:27:27

sydo:
to vypadá dost dobře. ale mě něják pořád hlava nebere jak to tak jde namalovat :)

31.1.2009 11:55:15

malování
koukni na stránky Games Workshop, máš tam návody ja krok za krokem malovat figurky. Věř mi, že to není nic těžkého, základem jsou dobré štětce, jeden ultra malý, jeden střední a jeden drybrush. Jakmile se naučíš s drybrushem, jde to jedna radost. Zkus si to třeba nejdřív na nějakých jiných figurkách (GW prodával i balení základních barev s 5 figurkama)a po pár z nich to nebude problém. A ať tu nekradem vlákno, navrhuji přesunout diskuzi do vlákna o barvení tady http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/malovani-figur-463/

31.1.2009 12:17:50

Titan
sakra vubec jsem uz nepocital s takovou investici, mam na seznamu plno her ktere chci postupne koupit, ale ten Titan me teda laka cim dal vice. Obzvlaste pokudse dobre hraje ve dvou. aAsi ho teda pridam d oseznamu jako priortu.

31.1.2009 13:06:14

Titán
Také jsem se tady nabažil na tuto hru.Mám však problém v angličtině.Nevíte, zda by to někdo mohl přeložit,pravidla a i další materiál pokud tam nějaký je.Podle obrázků je na hrací desce nějaký popis.Samozřejmě neberu v potaz jedno nebo dvě slova.

31.1.2009 14:49:11

čeština
pravidla překládat nebudu, diplomka má přednost :) Ale jinak je hra kompletně jazykově nezávislá, na mapě je jen vysvětlen pohyb (je to i v pravidlech) a jsou tam domovské terény potvor spolu se seznamem, které jednotky a kde mohou rekrutovat.

31.1.2009 15:12:24

vyzkoušení
Jinak pokud si někdo není jistý, pravidla jsou k dispozici na BGG, takže si je můžete přečíst, abyste měli představu, jak hra probíhá. Tamtéž jsou i odkazy na hru online. I když těžko dosáhne atmosféry a krásy nového vydání, můžete si tam hru vyzkoušet, ať nekupujete zajíce v pytli.

31.1.2009 15:26:29

čeština
Třeba si někdo dá tu práci a pravidla přeloží.Už aby to bylo.Ale i tak dík za skvělé info.

31.1.2009 15:38:10

2 Ringo
Btw. co vlastně, že starý Euroš jako ty kouká po praotci Ameritrashe? :) vždyť jsi říkal, že tě Titan ničím nezaujal?

31.1.2009 19:33:03

2 SYDO
tak ja se nebranim zadne dobre hre a i kdyz hraji v drtive vetsine Euro hry, tak proti ameritrashi nic nemam. Faktem je ze kdyz jsem poprve videl obrazky z Titanu, rikal jsem si, dalsi divna abstraktni ulovita hra. Ale jak ted ctu nejake konkretni zazitky ze hry, tak se mi to zacalo fakt libit. Otazkou je ale hlavne opet a zase jedna vec. Jako u spousty her ktere bych chtel mit a zahrat si je. Budu to mit s kym hrat?

31.1.2009 20:05:54

s kým
No jo no, tuhle starost chápu. Kdybys nebydlel tak daleko, nedělá mi problém se sejít a hru vyzkoušet, abys věděl, jestli se ti to bude líbit nebo ne. Zrovna Titan je totiž podle mě z té sorty her, kterou buď miluješ nebo nenávidíš. Ale kdybys chtěl dát hru po Colossusu nebo PBEM tak klidně napiš, ale jak říkám, pro mě to kouzlo hry spočívá také v nádherném a magickém provedení nového Titanu, což je něco, co ti online moduly neposkytnou. Teď jsem se vrátil z celovečerní pařby Cosmic Encounteru a hned bych hrál dál, začínám na hrách být závislý :)

1.2.2009 02:30:53

kosibratr
Tak sem si přečet recenzi a už se nemužu dočkat až si Titan koupím,ale neumím anglicky tak doufám že někdo pravidla přeloží

2.2.2009 09:55:26

2 Sydo
kdyz bych to chtel vyzkouset online, jak vyresit to ze jsem to nikdy nehral, to budu akorat hrace, co se pripoji a bude si chcit zahrat, obtezovat svou neznalosti. Jde tam zapnout i umela inteligence, ze bych to hral jako proti compu?

2.2.2009 09:58:47

ringo
Hm, tak to netuším, já se vždycky jen připojil k lidem z Fortress:Ameritrash a hráli jsme, moc jsem to rozhraní nezkoumal. Ale podle mě nebude problém tam specifikovat, že jsi začátečník a buď k tomu přihlédnou a někdo se tě ujme nebo se chytí jiný začátečník. Případně se můžeme dohodnout a dát partii ve středu nebo čtvrtek večer spolu a třeba i s někým dalším tady, kdo by měl zájem.

2.2.2009 10:04:11

Preklad
No rad bych slibil, ze to prelozime, kdyz uz to vozime, ale bohuzel ja trcim po usi v grantu a disertaci a Hrabinhovi to radej nesverovat. Takze bohuzel tentokrat musime pockat, jestli neprelozi nekdo jinej...

2.2.2009 16:41:37

preklad
No jo, škola není kojná, jinak bych se do toho taky vrhnul, ale státnice, diplomka a zkouškové volají :( Když to do června nikdo nepřeloží, jdu do toho.

2.2.2009 17:13:24

Hra ve dvou
Tak včera jsem hrál Titana ve dvou a sfoukli jsme to za hodinku a půl.
Už se začínáme orientovat na mapě, povedlo se mi včera oslabit soupeřova Titana a stahoval jsem své jednotky blíž, abych ho zavřel a dorazil. Soupeř už ale také prokoukl nuance mapy a skvělým blokováním mých posil umožnil svému titanovi útěk. Nakonec jsem ho dostal, ale poznatek, že se dá na mapě celkem čarovat byl velmi milý.

22.2.2009 18:05:02

...
ty jo já se tak těším, teď už záleží jen na planetě her, jestli ho budem mít doma :) a pustím se i do překladu snad to stihnu v rozumném čase, páč škola zabere spoustu času :)

22.2.2009 19:37:52

to Beholder
Do tydne to mas u sebe;)

23.2.2009 09:18:51

rbx

Sydo
uz vim, jakou hru od Tebe bych chtel videt priste :-)

23.2.2009 09:36:55

rbx
Titana vždy přivezu rád :) jen se musíte smířit s tím, že první (druhou taky) hru se teprve rozkoukáváte, nicméně zábava to je, alespoň mě baví fest. Teď, když jsme zjistili, že pohyb po mapě jde opravdu promýšlet a ne jen chodit jak slepci, tak z toho mám ohromnou radost. Ale pořád je to jako naučit se malou násobilku a připravovat se na integrály :)

23.2.2009 09:50:22

Vybíráme z Bazaru

Talisman 4th Edition - kolekce
Talisman 4th Edition - kolekce
Akt. cena: 10000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas