Tinners' Trail - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3–4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: JKLM Games
Warfrog
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra Tinners' Trail (Cínová stezka) je zasazena do Cornwallu počátku 19.století. V roli podnikatele se hráči snaží vydělat co nejvíce peněz z těžby cínu a mědi.

Hra se hraje na 4 kola. Každé kolo je rozděleno na 7 fází:

  1. určení ceny rudy
  2. dostupná vylepšení
  3. akce hráčů
  4. prodej rudy
  5. vnější investice
  6. průzkum
  7. konec kola

Hra začíná rozmístěním kostiček symbolizujících cín, měď a vodu na mapu na herním plánu. Pro určení počtu kostiček v každé oblasti se použijí speciální hrací kostky. Hráči mají během třetí fáze na své akce 10 časových bodů v rámci svého tahu. Nejdůležitější akcí je postavení dolu. Avšak hráč může pouze navrhnout oblast pro zbudování dolu. O něj proběhne následně dražba a hráč, který nabídne nejvíce peněz, získává právo na jeho postavení. Náklady na vytěžení suroviny závisí na množství vody v oblasti. Vodu je možné odčerpat postavením přístavu, vylepšením čerpadel a stavbou vlaků. Pomoci mohou také vybudované odvodňovací kanály, které často mohou mít za následek objevení nových ložisek cínu a mědi. Zaměstnání většího počtu horníků zvyšuje kapacitu dolu. Pokud hráč trpí nedostatkem peněz, je možné vždy prodat cornwallskou paštiku.

Cena mědi a cínu je stanovena náhodně na začátku každého kola. Ceny se mohou měnit poměrně výrazně a záměrem hráčů je pochopitelně prodat za ty nejvyšší. Není ale možné ponechat si všechny suroviny a čekat na nejlepší cenu. Vždy je nutné prodat všechno, co hráč natěžil.

Jakmile hráč prodá suroviny, rozhoduje se, kolik peněz investuje mimo Cornwall (vnější investice). To je způsob, jak konvertovat peníze na vítězné body. A čím dříve hráč investuje, tím lépe.

Po 4 kolech hra končí a vítězem se stává hráč s největším počtem vítězných bodů. V případě rovnosti rozhodují vlastněné peníze.

Autor: Richmond

Vybíráme z Bazaru

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - komplet CZ
Pán Prstenů: Putování po Středozemi - komplet CZ
Akt. cena: 6499 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas