Timeline: Vynálezy

xxxxxxxxoo hodnoceno 233x (Seznam vlastníků)

Timeline: Vynálezy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Asmodée Editions
REXhry
Autoři: Frédéric Henry
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kucíííííí....

... obchodníci, bude to i u nás? :) Vypadá to skvěle.
26.10.2010 22:11:03

aneken
Gratuluju k prvnímu "dítěti" a přeju mu spoustu krásných sourozenců :)

20.5.2011 22:09:19

Timeline
Tak dnes mi z Planety přišel počeštěný Timeline, k zahraní se sice pár dní asi nedostanu, ale jedno můžu říct už teď - Ta plechová krabička je naprosto úžasná! I kdyby mě hra nakonec nechytla( ale myslím že mě bavit bude), tak jsem kvůli té krabičce rád že ji mám:)

Jinak samozřejmě také gratuluji k prvnímu vydavatelskému počinu a těším se, že nebude zdaleka poslední!

24.5.2011 17:22:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Timeline
I já se přidávám k nadšení z balení i celkového vzhledu hry. Kovová krabička působí přímo sběratelsky. Hra nám do redakce dorazila včera a asi neodoláme nutkání dnes poprvé hru vyzkoušet.
Přidávám se k Hammerově gratulaci :-)

25.5.2011 07:41:43

super
Uf, včera jsem zakoupil a hned večer rozsekal manželku o tři karty. Ano opravdu manželku, s obecným přehledem, chytrostí a vysokou vzdělaností, tak jak to u manželek bývá ! :)

25.5.2011 13:47:42

Slovensko
Tak jsme se domluvili s Peterem z iHryska, ze nam zajisti distribuci hry na Slovensku, tak by ani Slovaci nemeli prijit zkratka, kdyz uz jsme do toho zajistili plnohodnotna slovenska pravidla. Jinak planujeme udelat nejakou tabulku s prekladama vynalezu CZ-SK, ktera bude viset u nas na strankach, jak je konecne zprovoznime;)

26.5.2011 15:00:55

Joe

ad Slovensko
Uyborne! :p

26.5.2011 15:16:54

ad SK
na ihrysku uz visi anotacia a cena €15.90 je podla mojho nazoru viac nez priazniva.
Teraz sa uz iba dostat k Petovi a ukoristit si kopiu :)

26.5.2011 15:27:56

ad syon
zrovna dnes si pre Timeline bol prvy zakaznik.

26.5.2011 20:39:27

prvy zakanik
to som bol ja :)

26.5.2011 22:27:07

predaj
TimeLine sa rozbehol na Trencianskych Hradostiach a mozem povedat, ze si (vdaka daru od Peta) zahral aj primator a bol nadseny. Kto hral, tomu sa pacila.

29.5.2011 13:23:07

Primator
Tak to je pekny, ze si zahral i primator :)

29.5.2011 17:06:39

dilli
Wow, tak to by me nenapadlo, ze mirime tak vysoko;)

30.5.2011 13:07:28

krabička x cena
ta plechová krabička je fenomenální :) ..původně jsem hru nechtěl kupovat kvůli ceně (390 kč za 109 minikartiček?), ale neodolal jsem. Navíc, alibismus "však je to pro výukové účely" na mě dost platí ;) (a taky vliv přítelkyně byl velký)

31.5.2011 21:51:20

První dojmy
včera jsem tu hru přinesla domů a večer jsem ji vytasila na svoji polovičku, která souhlasila s tím, že si ji zahrajeme, přičemž jsem v jejích očích četla soucit obligátního "tak si zahrajeme, ať máš radost". Jak jsme se do toho ponořili, tak se tento její výraz rozplynul a nastoupilo čiré nadšení, s tím, že po skončení několika partií pronesla větu: "tak takovou hru jsem chtěla: pobaví a naučí!"

a já dodávám, že Timeline by měla být povinná edukační pomůcka na všech školách, ba co víc - Timeline by měl být povinný předmět! :-)

Opravdu vynikající!

3.6.2011 09:20:10

další dojmy
osobně jsem si tu hru nekupoval pro sebe... ale spíš pro nehráče a děti, se kterými hraji. Mám za za sebou cca 10 partií. Jsou delší a delší... těším se na další edice, protože tyhle karty se mi ohrávají nebezpečně rychle.

3.6.2011 09:30:27

jaky je vubec rozmer karet?
potazmo obalu?

3.6.2011 09:44:16

Joe

rozmery
plechová krabička 12x12 cm
karty 6,4x4,3 cm - obaly napríklad od FFG, mini european

3.6.2011 10:10:00

Elenistar
JJ, kdyz to budes hrat moc casto po sobe a mas dobrou pamet na data, tak se to ohrat muze. Ale mame zkusenost, ze kdyz to pak na mesic nekam uklidis a vytahnes to, budes se sfara divit, kolik toho zapomenes. Ale mozna je to u me tim, ze uz jsem starej a hlava neni, co bejvavala driv;) Jinak druha edice bude tedy v rijnu, tento tyden jsme s Hazgaardem dokoncili pripravu podkladu a jde do tisku...;)

3.6.2011 12:03:17

Timeline
Já mám za sebou 7 partií a pamatuju si akorát pytel na odpadky :)

Když jsem Timeline vytáhl na děcka (hráče i nehráče), první reakce byla: ježíš, historie, data...to bude nuda...., ale jakmile zahrály, strašně je to chytlo a čtyřhodinová cesta vlakem najednou byla krátká :)

na té hře je právě fascinující to zařazování vynálezů do těch správných období světových dějin. Málokdo si pamatuje přesná data, takže trefit se alespoň do epochy...

PS: na konci té cesty vlakem byla účast v soutěži, která dopadla až neskutečně dobře a odměnou za třetí místo byla hra věnovaná novým vydavatelstvím REXHRY :)))

3.6.2011 12:33:12

The Hammer
právě - fascinující nejsou jen ta data (i když ta taky někdy:-) ale ty souvislosti!

3.6.2011 13:05:12

Timeline
Tak za ty 2 dny, co Timeline mám jsme zvládli asi 20 her. Je pravda, že postupně přibývá kartiček, kde je datum už známé, ale ono to tím dostane další rozměr a je čím dál tím menší prostor pro chyby.

Některá data už mě dokonce donutila listovat wikipedií :)

Díky Rexhrám za skvělý počin a těším se na další přísun kartiček.

To aneken: Díky za pokec a užij si Čínu .)

3.6.2011 13:34:21 | Upraveno autorem (porovnej)

aneken
dám na tebe :) já jsem prostě zvyklý, jako správný pedagog, si dělat na vše mnemotechnické pomůcky... znaková řeč - bílá hora, globus - kolumbus, atd... a celé své dosavadní studium zakládám na slušné vizuální (a velmi krátkodobé) paměti :) no už aby tu byly další kartičky :)

3.6.2011 14:11:48

to elenistar
S těmi mnemotechnickými pomůckami si ale musíš pamatovat dvojnásobný počet pojmů :D. Mě by to bylo stejně prd platný, protože vůbec netuším kdy byla bitva na bílé hoře a kdy Kolumbus objevil Ameriku. Mé dějinné neznalosti se pak poněkud zlepšují hrami jako Here I Stand, protože zhruba od 10. do 18. století mi všechny dějinné události splývají v jeden neidentifikovatelný celek. Od narození Krista zhruba do roku 900 se semotamo orientuju, pak mi to splývá a další dějinné události u mne navazují tak počátkem roku 1800.

3.6.2011 14:36:09

kren
Tak to jsme na tom dost obdobně. Já jsem také často naprosto mimo. Teď se zabývám doučování a mnohdy musím doučovat dějepis. Já! Takže nejprve si to nastuduji v učebnici sám a snažím se zjistit souislosti. Nicméně dnešní školáci mají krásné učebnice. V těch mě to baví samotného číst. :) Ale na motivace skrze deskové hry vybuduji jednou svou kariéru.

3.6.2011 14:43:20

kren
To jsme se hledali. To jsou zase jediná dvě data, která já si pamatuju :)

3.6.2011 20:38:19

Vybíráme z Bazaru

Tichu
Tichu
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas