Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 242x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy - nové vydání

Tak jsme ji včera se speedym poprvé vyzkoušeli, zatím tedy jen výukovou verzi (předchozí vydání jsme nikdy nehráli) a myslím, že nás bude hodně bavit. Rozjezd je pomalejší (alespoň u mne, speedy do toho spadl hned a jel jak starý kozák), ale po pochopení základních principů to už pak šlo. Určitě to bude hodně komplexní hra a další její předností bude i to, že i když člověk nevyhraje, může se i tak dobře pobavit budováním vlastní civilizace.
Grafika je pravda trochu strohá, hlavně na tom hracím plánu, kde je jen spousta různobarevných políček, což na první pohled nevypadá nijak lákavě, ale je to jen na zvyku. Karty mi naopak přijdou docela v pohodě, obrázky jsou docela pěkné, měl jsem z toho větší strach, hlavně je to česky a na první pohled jasné, co která karta umí. Žetony - kostičky jídla a surovin jsou hodně příjemné, dřevěné špalíky - ukazatele na počítadle jsou miniaturní, ale vzhledem k velkému počtu a velikosti políček na počítadlech to tak musí být.
Pravidla jsou myslím hodně dobře a jasně napsána, alespoň tak soudím po nastudování výukové hry, uvidíme při těch složitějších variantách.
Takže první dojmy naprostého nováčka v této hře jsou veskrze pozitivní. Určitě jsem jejím pořízením neprohloupil a už teď se těším na další partie. (Mimochodem, speedy byl první hrou doslova nadšen, tohle je přesně typ hry pro něj, takže moc často asi nevyhraju :-))
22.9.2009 07:22:51

to Ringo offtopic
"Kaplicky byl na tyhle hlasky expert, stejne jako kardinal Vlk, ktery se pro papezsky stolec porad ne a ne domoci toho mamonu."

Nevadí mi kritické názory na cokoliv, ale vadí mi naprosto zjednodušující bulvární výklad něčeho o čem kritik pravděpodobně ví jen to co produkovali sdělovací prostředky, aniž by si k tomu něco zjistil nebo nastudoval.

Jedním dechem odsuzuješ trapné klišé když někdo neustále někomu s jiným názorem vyčítá komunistické myšlení v srdcích a myslích. A hned v následující větě sám aktivně použiješ ještě trapnější klišé, jak jde církvi jenom o mamon.

4.10.2009 20:23:53

kren
ja jsem se dival na OVM minulou nedeli a promin, ale kardinal Vlk mluvil docela jasne a zretelne. Teda pokud jako rozumim cesky, coz si myslim ze docela i jo;-)

4.10.2009 21:12:31

karty
tqak ja mam karet sice 340, pocty sedi, ale nesedi obsah, v balicku I vojenskych karet nemam dve karty valky.

4.10.2009 21:19:30

jestli to neni teda preklep v pravidlech
Z balicku I a II odstran 6 karet valky. V balicku I nemam zadne a v balicku II jsou 4. Tento pocet by ovsem odpovidal dle seznamu anglicke verze Civky.

4.10.2009 21:25:15

překlep
jde o překlep už se to tady myslím probíralo a i já mám v balíčku vojenských karet II 4 války. V balíčku I žádná nejsou.

Ale mrzí mě, že jsem posílal email do Mindoku a nikdo mi ještě neodepsal. Že by toho měli hodně?

4.10.2009 21:35:46

Adalpo
jo, nemel jsem to tu proctene uplne do detailu, takze muj dotaz je presne typu "ale vzdyt tu o tom jiz dobrych 15 minut hovorime" :-)

4.10.2009 22:28:43

to Ringo
To jsme opravdu každý slyšeli něco jiného. Až ti někdo ukradne tvůj majetek a ty se pak díky tomu nebudeš moct starat o své blízké, tak si to povíme. Víc k tomuhle offtopicu nemám co dodat. Opravdu nevím čím to je, že když se vrací ukradené pole zemědělci, který ho obhospodařoval, tak je vše v pořádku a když se má totéž vracet církvi, tak se lidé ježí. A přitom hospodář jako hospodář a zlodějna jako zlodějna.

4.10.2009 23:11:58

kren
mozna to je treba proto, ze jsemse nejakou dobu hodne staral v historii a to jakcirkve ziskavaly svuj majetek taky uplne nebylo koser, takze by obcas dobre poslouzilo rceni "zlodej krici chytte zlodeje". Nehlede na to ze u mnoha staveb neni zcela jasne, zda slo o stavby cirkevni, nebo stavby budovane defakto statem ci kralovstvim, byt pro cirkevni ucely, viz. Katedrala Sv. Vita.

5.10.2009 00:02:29

kren
a co se tyce ukradeni majetku, muj pradeda napr. v roce 48 prisel o tovarnicku na detske kocarky, kerou spolecnymi silami a financnimi prostredky s mym dedou vybudovali. Takze co to znamena okradena rodina, o tom kapku neco vim.

5.10.2009 00:04:30

to Ringo
Můj poslední příspěvek na tohle téma. O současné církvi a její činnosti nevíš prakticky nic, takže jakákoliv debata by byla mimo mísu. A co se týče historie, tak samozřejmě, že se s historických dat dá tak jako ve všem vytáhnout buď jenom to dobré a nebo jenom to špatné, ale málokdo má touhu zjistit pravdu a dát na misku vah všechna pozitiva a negativa, ať už kope za jakoukoliv stranu.

5.10.2009 00:26:24

kren
nevim nic...aha, tak jo, no

5.10.2009 06:48:06

proc?
Diskuze ke hre ktera me zajima - Bezva.
Prvni dojmy z noveho vydani - Super!
Slovaci nevi co je Blob - To se ani nedivim.
Nekomu se Blob libi, nekomu nelibi... - Ziiiiiv.
Kardinal Vlk se nemuze domoct mamonu - Coze?
Ringuv pradeda prisel po valce o tovarnu - ?????????

Dalsi zaplevelena diskuze. Diky :(

5.10.2009 10:37:24

Radim
treba proto, ze si tu my hraci pokecame i o vsednich vecech. Proto.

5.10.2009 10:47:36

dojmy
Tak jsme včera hráli tu nejprimitivnější variantu ve třech a na první pokus a na to, že to je chvátilovina, je to docela dobrý :-) Jsem zvědavej na ty další verze, jen doufám, že to v tý plný hře nezabije hrací doba (hrát to x hodin už asi takovej vodvaz nebude :-)

7.10.2009 22:50:12

re:dojmy
Vtip je v tom, že hrací čas sa pri tejto hre dokonale relativizuje, v zmysle, síce ubehnú 4 hodiny, ale Tebe sa zdá, že prešlo iba 10 min! :-) Jednoducho, niet dostatočnej chvály na Cívku...

7.10.2009 23:10:18

hrací doba
osobně jsem hral třeba Civku i 4 hodiny jen střední verzi. Znám lidi co odehrajou plnou za 1 hodinu a 15 minut.

8.10.2009 07:03:12

to pecovarhy
Taky u téhle hry mám podobné pocity. Zdá se, že hraju stova půl hodiny a najednou jsou třeba 3 hodiny pryč.

8.10.2009 07:30:03

re pecovarhy
No v tomhle zatím souhlasím, nevím jak dlouho jsme hráli, ale dvě hoďky to byly určitě. Nicméně jsem fakt neměl dojem, že by se to nějak táhlo nebo že bych se nudil. Uvidíme, jak na tom budou ty vyšší verze :-)

8.10.2009 10:47:38

pocet kariet v novej verzii
nazdar.prosim vas,ma niekto este staru cesku verziu?ja ju teraz nemam doma a potreboval by som zistit par veci.mam doma zoznam kariet starej verzie a ked som ju poslal chalaniskovi,tak mi poslal toto:

1. Svetle I: karta Zasadni objev je urcena aj pre hru 2 hracov, treba vymazat 4+ v tabulke(v starej verzii mala karta +4)
2. Tmave III: karta "Mechanizovana armada" sa vyskytuje dvakrat, nie iba raz, ako to je v tabulke
3. Tmave III: karta "Stret kultur" sa vyskytuje iba 4-krat, nie 5-krat, ako je to uvedene v tabulke

aj ked som si nie celkom isty,urcite som prekontroloval vsetky karty a mozno ma nova verzia ozaj iny pocet kariet,aj ked tam je len ozaj mala zmena.inak moje karty v novej verzii suhlasia aj s jeho poctami.

8.10.2009 12:51:10

Pokročilá hra
Tak jsme hráli pokročilou hru s přítulkyní ve dvou a byly z toho dobrý tři hodinky.... no nevím nevím, jak to bude vypadat u plný hry, tohle už je docela běs ...

11.10.2009 14:05:20

to Merlin
Teď už to bude jen lepší a lepší ;)
Zrovna nedávno jsme hráli plnou hru ve třech, přičemž jeden z nás to hrál prvně, a za tři a půl hodinky bez problémů ;)

11.10.2009 14:10:40

Zase prohra
Tak mne synátor momentálně teďka vyklepl v pokročilé hře o 13 harfiček (121:134). Nějak v CIVce nestíhám :-(.

28.10.2009 20:08:55

Kren
Skóre máte obaja výborné (pokiaľ môžem povedať za seba) na pokročilú hru, takže ste v pohode. Žeby nastávala generačná výmena stráží v rodine? Ja sa na to veľmi teším, keď ma začnú dcéry prekonávať. :-)

28.10.2009 22:37:00

Je to bomba
Konečně jsem se přemluvil a civku si objednal. V pondělí jsem letěl z práce domů úprkem, potom úprkem na poštu a v podpaždí mě hříl Smallworld a Civka. Včera jsme hráli ve třech první partii. Bráchova manželka (hráli jsme ve třech) je trošku brzda, takže hra vypadala takto: V osm jsem začal vysvětlovat pravidla, od půl deváté se hrálo. Původní předpoklad byl, že skončíme v půl jedenácté. Bylo mi divné, že starověk i věk jedna pomalu utíká:) Bylo to tím, že jsem karty událostí odsouval a doplňoval jen na začátku mého kola (prvního hráče). Brácha jako třetí byl tak pořád nasr..., že na něj nezbývají žádné dobré karty. Napřed jsem mu říkal:"no, viď, to máš blbý"... potom to začlo být divné i mě a tak jsem se podíval do pravidel:).
S hrou jsme skončili v půl jedné, tedy o dvě hodiny později. Je to skvělá hra, neustále se člověk musí rozhodovat, za co utratí civilní akce, kterých je akutní nedostatek, co zlepšit.... prostě brain and heart breaker:)

2.12.2009 15:31:43

Atterdag
Musím s tebou plně souhlasit. Tahle hra je opravdu skvělá, máme s přítelem odehráno cca 15 her... vyhrála jsem asi jen jednou a i přesto bych tuhle hru hrála pořád dokola.

2.12.2009 19:20:21

Vybíráme z Bazaru

Continental Express
Continental Express
Akt. cena: 185 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas