Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 243x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Máme za sebou první hru (výukovou) a trochu mě překvapila síla osobnosti Michelangela. Starší syn v závěrečných kolech získával drtivé množství kulturních bodů právě díky této osobnosti. Měl 6 na ukazateli spokojenosti a jestli jsme dobře pochopili text na kartičcce, přidával se u každého chrámu a divu 6 dalších kult.bodů za kolo! To mi přijde hodně silná karta.
26.9.2009 17:35:21

Viky

Mecenáš trolíků

Michelangelo
mohl bych poprosit o českou variantu popisku karty Michelangelo, nějak nerozumím druhé větě: "It costs you 1 less civil action to take a wonder card from the card row." Díky moc

4.8.2010 12:59:00

Viky
Nemám hru u sebe, ale ta věta co jsi tu pastnul znamená, že vzetí karty divu z nabídky karet, tě stojí o jednu civilní akci méně. Takže když chceš např. div, který je na poli za 2 civilní akce a máš 2 divy postavené, tak tě to nestojí 4 akce, ale jen 3.

4.8.2010 13:29:53

Viky

Beholder
Díky, mě ta karta přišla hodně silná (viz diskuze), tekže jsem v tom hledal nějakou kulišárnu

4.8.2010 13:34:32

Viky
mám pocit, že ses asi ptal na jinou kartu. Michelangelo dává body kultury za šťastné značky na nějakých budovách, teď nevím jakých...

4.8.2010 13:39:55

Viky
aha, už to vidím. On dělá obojí :)...

4.8.2010 14:00:34

Národní knižnica
Vopred sa ospravedlňujem ak to tu už je.
Chcel by som sa spýtať či esfekt tejto karty že nedostavaný div zastará n azačiatku 4. veku znamená:
1)Ak na začiatku štvrtého veku nebude tento div(Národní knižnica) dostavaný zruší sa
2)Po dostavaní tohto divu každý ďalší div ktorí nebude dostavaný do začiatku 4. veku bude zrušený a to znamená, že Národní knižnica sa môže dostavať aj v 4. veku
Za všetky odpovede vopred ďakujem.

16.8.2010 16:14:17

jodik
Nějak si žádnou takovou kartu neuvědomuji. Ale obecně pro divy platí, že pokud je máš v okamžiku změny věku rozestavěny, tak kartu odhazuješ a použitý materiál si bereš zpět.

16.8.2010 20:42:16

to: jodik, sappho
Podla mna je spravna 1. verzia - t.j. ak narodni kniznica nebude dostavana na zaciatku stvrteho veku, zrusi sa a stavebny material sa vrati hracovi.
Tato karta je z balicku, ktory bol pridany ako bonus pri poslednej cz verzii hry

16.8.2010 21:37:02

dotaz
ospravedlnujem sa ak to tu uz bolo, ale neviem to najst. a potreboval by som par ujasneni.....

1, ak na konci hry dojde k rovnosti bodov konci hra remizou, alebo je este nejaky ukazovatel podla ktoreho sa da remiza rozhodnut?

2, pri obetovavani armady aj s leteckymi silami sa pocita taktika obetovanej armady dvojnasobne?

3, ceska bonusovka Narodna Knihovna.... dostavam body za nevyuzite civ akcie. Tie akcie po zbodovani Knihovny mozem v danom kolo este vyuzit?

2.9.2010 10:47:41

Střet kultur
Chcel by som poprosiť o radu.
V treťom veku je vojna Střet kultur: Vítěz vezme soupeři 1 kulturu za každý bod, o který je silnější.
a prbolém je v tom že či si aj útočník ma pridať vždy jeden bod, lebo vezmi ked nieco vezmem tak si to pridám sebe väčšinou, avšak znie to skôr tak že nie ?

20.11.2010 14:44:04

jodik
Dlhšie som Cívku nehral a nie som si ani istý, či správne rozumiem Tvojej otázke, takže nasledovné nepovažuj, prosím, za záväzný a správny výklad pravidiel alebo odpoveď na Tvoju otázku:

Pri vyhodnocovaní karty Stret kultúr ako karty vojny, si obaja aktéri, útočník aj obranca porovnajú svoju aktuálnu vojenskú silu + môžu obaja obetovať akékoľvek množstvo bojových jednotiek či taktík, ktoré majú k dispozícii (najprv útočník, potom obranca) - tento súčet hodnôt sily a obete potom porovnajú.

Rozdiel následne určuje, koľko kultúrnych bodov získava víťaz (môže byť aj obranca) a koľko kultúrnych bodov stráca porazený (môže byť aj útočník).

Nepamätám si, čo všetko ešte môže ovplyvniť vyhodnotenie tejto karty, ale predchádzajúci odsek by mal byť odpoveďou na Tvoju otázku.

Poprosím potvrdiť profíkov v Cívke.

20.11.2010 22:06:35

Gaspar
Moje odpovede sú iba intuitívne, je netypické, že Ti tu nikto neodpovedal od septembra...

1. Podľa mňa nie je žiaden tiebraker pri rovnosti bodov. Je to asi dostatočne málo pravdepodobná situácia, aby to bolo riešené. Každopádne každý hráč, ktorý doviedol svoju civilizáciu na rovnaký najvyšší stupeň by mal mať asi rovnaký pocit uspokojenia. :-)

2. Taktika by mala byť zarátaná dvakrát (alebo aj viackrát) - raz ako súčasť existujúcej vojenskej sily (ukazovateľa na počítadle) a raz (alebo aj viackrát) ako súčasť obetovanej armády (armád).
Letecké sily, myslím, nie sú súčasťou taktiky, takže sú mimo tohto, ale nie som si istý...

3. Zdá sa mi, že tak ako si to formuloval, by to bolo proti logike Knihovny, čiže v jednom kole asi nebude možné aj dostať body za nevyužité civilné akcie, aj ich ešte použiť. Okrem toho, bdovanie by malo byť asi súčasťou údržby národa, t.j. ako posledná činnosť hráča v danom kole.

Všetky tri moje odpovede neber záväzne, nemám pri sebe pravidlá a určite ich treba niekým skúsenejším potvrdiť.

20.11.2010 22:22:29

destroy building
Co se stane s workerem když někdo zničí budovu ? Je zničená budova a worker je volný a nebo je i worker tuhý a jde do banku? Nějak se nám to nepovedlo najít v pravidlech ...

29.11.2010 09:54:38

worker
vracia sa na miesto pre volnych clovikov.este v tom isto kole ak mas dost akcii,ho mozes vyuzit na postavenie inej budovy.

29.11.2010 10:08:21

Raziel
Jak to myslíš, zničí budovu? Budova se dá zničit dvěma způsoby:
- konfliktem, kde je napsáno "Vítěz zničí poraženému až 2 budovy stejného věku" (neberte mě za slovo, ale tak nějak to tam je) - pak jde žlutý žetonek zpět "do banku", tj. až úplně dolů a musí se znova koupit za potraviny
- dobrovolně za civilní akci a pak jde žlutý žetonek do sekce "povýšený človík"

Vlastně ještě je tam možnost neuživit, ale to se nám nikdy nestalo, takže nevím.

29.11.2010 10:13:54

dajo26
Díky, dal jsem si tu práci a našel jsem to na BGG v neofic FAQ. Ale líp jak to někdo potvrdí ... Jinak jen pro info - v pravidlech tohle ale přímo napsané není že ?

29.11.2010 10:15:15

to Kolouch
To zničení je myšleno z Event karty, kde je myslím napsáno "lose 1 mine, farm or urban building". A pojem lose nebyl nikde v pravidlech popsaný. Bohužel jsme se na místě domluvili, že ho mám dát do banku, ale jak to tady čtu, tak jsme to hráli špatně. Nuž, mohl jsem díky tomu skončit druhý a ne třetí, tak snad příště :-)

29.11.2010 11:02:54

Kadaver a Raziel
My to s Bárou hrajeme tak, že je dáváme zpět do volných človíků.

Pravidla podle mě nerozlišují, jestli k rozboření došlo na základě civilní akce a nebo války.

29.11.2010 11:14:48 | Upraveno autorem (porovnej)

jinak co si myslíte o tomhle ?
35. Alexander the Great (Age A) – does the +1 go to the strength of each of my units, such as for sacrificing purposes?

A. No, it goes to your overall strength, not to the units themselves. Only Genghis Khan (Age I) increases the strength of specific units.

jsou to neofic FAQ, ale nedává to moc smysl ... ačkoliv jsme to hráli stejně kvůli tomu jak je to napsané... ale těžko může leader zvýšit sílu armády, pokud nemá armádu ... Alexandr Veliký je jistě vojenský stratég a všechno, ale ten boj stejně bojují vojáci tzn, díky jeho taktikám boje a kdovíčemu jsou prostě lepší ti vojáci.... Nedává mi moc smysl že přidá bonus k vojenské síle za každou jednotku, ale ta jednotka je pořád stejně silná ... wtf ? chápu to třeba u areny kde prostě celková síla (při utoku) je větší protože máš nějaké gladiátory kteří jsou schopní bojovat když na to přijde -tzn není to přímo jednotka kterou by šlo poslat do kolonií atd

29.11.2010 12:37:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Raziel
Alexandr přidá to sílu pro porovnávání armád při válce nebo agresi, ale pokud posíláš vojáka na kolonii, tak za jeho původní sílu.

Chápu to tak, že Alexandr přidává sílu tím, že je to chytrý a zkušený vojevůdce. Ale fyzická síla jednotky je stále stejná pokud jde sama na kolonii.

29.11.2010 12:45:15 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
Nemyslíš si snad přece že ta jedna jednotka opravdu představuje jednu jednotku ? I jedna jednotka určitě znamená že to je prapor nebo nějaký jiný utvar jednotek, a ti prostě bobjujou líp pokud jim vůdce vštípí nějaké taktiky ... jaký je rozdíl mezi tím že bojuješ o kolonii a nebo tím že bojuješ aby ti někdo nezbořil důl ?
Pokud mám vůdce kterého taktiky přináší výhodu tak jednotkám je jedno kde bojují ... btw Alexander Veliký nebyl zrovna známý obranář... celé roky útočil na perskou říší nebo na koho vlastně ... v dějepise trochu plavu ... ale co vím určitě že dobývání území bylo co celou dobu dělal ...

29.11.2010 12:57:20

Raziel
Ale přece vojenské jednotky posíláš kolonizovat a Alexandr veliký zůstává doma. A nebo ho snad po získání kolonie rozpustíš stejně jako jednotky které jsi tam poslal?

A myslím, že slovíčkaření jestli jde o jednu jednotku nebo útvar je zbytečné.
Podle mě se prostěnějak skupina domluví a tak to hraje. Hraní má být zábava a ne věčné řešení jak se co hraje do úplného detailu. To je můj názor.

29.11.2010 13:11:39 | Upraveno autorem (porovnej)

sappho
Pokud ti na tom nesejde, tak odpovědi nech na někom koho to zajímá.
Jasně že někomu je uplně jedno i kdyby měl ve hře pravidlo že když zaplatí dřevo tak si vyrobí atomovku ...

29.11.2010 15:21:13

Raziel
Myslím, že tě jen sappho špatně pochopila. Myslela si, že chceš poradit s výkladem pravidel, a ty přitom hledáš někoho, kdo ti potvrdí, že tvůj názor je správný, případně někoho s kým se můžeš pohádat, pokud s tebou souhlasit nebude. To je vcelku pochopitelný omyl ;)

29.11.2010 16:06:26

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

29.11.2010 17:07:58

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 22 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Dice Throne - season Two - EN - jak nový
Dice Throne - season Two - EN - jak nový
Akt. cena: 2499 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas