Théby - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Piatnik
Queen Games
Autoři: Peter Prinz
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Chcete být jako Indiana Jones nebo Lara Croft? Vykrádat hroby, zdolávat nástrahy a prožívat napínavá dobrodružství? V tom případě jděte i se svými dětinskými sny někam jinam, protože tady jde o seriózní archeologii!

Ve hře Thebes (Théby) jste jedním z archeologů, kteří na počátku 20. století soupeří o získání světové proslulosti. Za tím účelem studujete odborné texty, navštěvujete kongresy, provádíte vykopávky a pořádáte výstavy.

Celá hra má pevný časový rámec dvou až tří let (podle počtu hráčů), v jejichž průběhu se snažíte získat v akademických kruzích co nejlepší renomé. Každý rok má 52 týdnů a každá vaše akce vás stojí drahocenný čas. A čím víc času někde strávíte, tím více příležitostí můžete promarnit někde jinde. Na evropských univerzitách získáváte odborné i obecné znalosti, najímáte asistenty a nakupujete vybavení a to vše potom zúročíte ve středomořských archeologických lokalitách. Pokud se cítíte připraveni na vykopávky, zvolíte dobu, kterou v dané lokalitě strávíte, a ta v kombinaci s vaší odbornou erudicí určí, kolik žetonů si naslepo vytáhnete ze sáčku. Ale pozor! V sáčku nejsou jen artefakty nevyčíslitelné hodnoty, ale i obyčejná bezcenná hlína. A tu samozřejmě vrátíte zpět, takže každý, kdo přijde po vás, má o něco menší šanci najít něco zajímavého...

Hra končí, když všichni hráči vyčerpají svůj čas a posunou se na počítadle na konec roku 1903. Poté se spočítají vítězné body za cenné nálezy, navštívené kongresy, uspořádané výstavy a získané znalosti a vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Autor: Vlad

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Bylo nebylo - Albi CZ
Bylo nebylo - Albi CZ
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas