Tales of the Arabian Nights

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Tales of the Arabian Nights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opravy knihy pribehov

V tomto vlakne by sa mali objavovat chyby, preklepy a pod. z knihy pribehov, ktore najdete pri hrani.
13.10.2013 09:19:57

Šalamounova hrobka (1400) a pár dalších drobností
949 2x mezery kolem výpustků (Asi jsem to minule špatně popsal...) :-)
"zazní ... odkudsi" -> "zazní... odkudsi"
"Pak ... sám cítíš proměnu" -> "Pak... sám cítíš proměnu"

Typografické okénko:
Při nedokončené myšlence, zámlce či přerývané řeči se výpustka přiráží k souvisejícímu znaku, z opačné strany se píše mezera. Při nedokončení uprostřed věty se píše mezera za výpustku.

950 Ten druhý -> TEN DRUHÝ (2x)

951 druhého -> TOHO DRUHÉHO

952 Ten druhý -> TEN DRUHÝ

953 druhého -> TOHO DRUHÉHO

954 Ten druhý ->TEN DRUHÝ,
"Dlouho před tím, než druhý skončil se svým příběhem sis uvědomil, kolik času na to bylo vyplýtváno." -> "Dlouho před tím, než TEN DRUHÝ dokončil svůj příběh, sis uvědomil, kolik času jsi zbytečně ztratil."
toho druhého -> TOHO DRUHÉHO

955 druhého -> TOHO DRUHÉHO

Jak už bylo řečeno: "Kosmetická záležitost, která ale může mít dost velký vliv na plynulost čtení."

994 Zarobíš -> Vyděláš

1052 "Nicméně pak na lidi nezůstane" -> "Nicméně pak na lodi nezůstane"

1400 - všechna čísla v tabulce volby by měla být o 49 vyšší, tedy místo 1352 patří 1401 atd.

1401 - Nad dvojitou čárou chybí číslo tohoto setkání

1720 - V originále opravdu neexistuje, tak proč je toto setkání v překladu?

23.4.2017 10:52:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravy
Opraveno, děkuji za postřehy, obecně jsou tato setkání nějaká kostrbatá.... Soubor nahrán k aktualizaci, prozatím pouze verze v grafice, seznam stran připojím v diskuzi pod souborem

25.4.2017 14:26:54

Errata z BGG
Procházel jsem BGG a našel jsem pár známých chyb, které se týkají i české verze.

Jedna chyba je v matici volby
V matici B, řádek Zatracený je dvakrát odkaz 1629. Pro sloupec zaútočit by měl být nahrazen odkazem 2457 (analýzou všech setkání bylo zjištěno, že na toto číslo nevede žádný odkaz a text sedí).
https://boardgamegeek.com/article/22791815

Několik známých nalezených chyb v knize příběhů:
Nejhorší je v setkání 960, které odkazuje na setkání 112, které neexistuje. Protože setkání 1120 textově odpovídá, zřejmě vypadla 0.

https://www.boardgamegeek.com/article/13992255#13992255

Pak pár drobných problémů v mezích při vyhodnocování hodů kostkou, které by mohly čtenáře zaskočit:
* setkání 2535 - meze výsledků hodů kostkou se překrývají, místo 10+ by mělo být 11+
* setkání 1763 - místo 12 mělo být 12+ (s pomocí bonusů je možné docílit výsledku většího než 12, a nedává smysl, aby v tomto případě hráč nezískal odměnu)
* setkání 1638 - místo 6 mělo být 6+ (s pomocí bonusů je možné docílit výsledku většího než 6, a nedává smysl, aby v tomto případě hráč nezískal odměnu)
https://boardgamegeek.com/article/22791815

BTW: Při procházení místní knihy příběhů (vysázené v grafice) jsem si všiml, že setkání 445 a 450 nemají v záhlaví čísla, jen černé obdélníky.

11.7.2019 14:37:17 | Upraveno autorem (porovnej)

JČP
Super, díky, opravím si. Zrovna to hrajeme s dcerou.
Škoda že jsi s tím nepřišel o 2 měsíce dřív, kdy se organizoval hromadný tisk české verze, mohlo se to opravit už v podkladech (tím to nemyslím nijak osobně, jen konstatuji že je to škoda, myslel jsem, že erraty byly v tom překladu zapracovány). Ale i tak díky.

11.7.2019 14:42:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Scythe (EN)
Scythe (EN)
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas