Tales of the Arabian Nights

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Tales of the Arabian Nights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opravy knihy pribehov

V tomto vlakne by sa mali objavovat chyby, preklepy a pod. z knihy pribehov, ktore najdete pri hrani.
13.10.2013 09:19:57

Setkani 1270
Pridavam hned prvy, ktory sme narazili vcera by cvicnej hre. V setkani 1270 je uvedeny [Max Stav: Bohaty] -> malo by tam byt "Zamozny"

13.10.2013 09:23:27

Opraveno
Děkuji za nahlášení chyby. Opraveno, vyčkejte na schválení administrátory. Prosím, neplevelte toto vlákno, zde nahlašujte chyby, diskuze o nich může být vedle.

14.10.2013 18:26:05

Opravy a korektury obecně
Předem bych prosil, aby tenhle příspěvek nevyvolával zbytečné vášně a byl brán jen jako čistě k věci a ku prospěchu.

Chtěl jsem nadhodit, jestli by nebylo dobré, aby se všechny soubory hodily na Deskožrouta a korektury se prováděly tam. Je k tomu jeden jediný dobrý důvod - vzhledem k tomu, že je tam hodně moderátorů, tak může být soubor schválen téměř okamžitě, zatímco tady člověk nikdy neví, kdy to bude schváleno. Mimo to i na Deskožroutu je hodně lidí, kteří se na překladu podíleli. Pokud k tomu máte výhrady, tak si mého návrhu vůbec nevšímejte a berte to tak, jako bych vůbec nic nenapsal.

14.10.2013 19:08:42

Opravy hnihy příběhů
Aktualizace nahrány. Vyčkejte na schválení. Nutná je pouze strana 8, doporučuji stranu 131. Ostatní jsou vesměs gramatické, či nahrazují termín Palác sta pokojů za komnat a jsou vypsány pod soubory.

Píši předem avizo. Dnes se pokusím provést opravy chyb v knize příběhů, které jsme odhalili při prodlouženém víkednu + dojde přejměnování loakce Palác sta pokojů na Palác sta komnat. Kdo zvažuje tisk, vyčkejte na aktualizaci. Strany, na kterých byla provedena úprava zveřejním v diskuzi pod souborem, pro ty co mají již vytištěno.

PS: TO KŘEN - Prosím bez zbytečných vášní. Edituj prosím svůj příspěvěk a smaž text. Je bez reakce půl měsíce a v to vlákno je pouze na informace o chybách v knize příběhů. Děkuji.

31.10.2013 08:21:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravy
Můžeš prosím nastínit, co konkrétně se změnilo na té 8. straně? Vytiskl jsem si to znovu a stránky vyměnil, ale když jsem se na to pak díval, tak jsem žádnou změnu nenašel. Ostatní strany jsem zatím nekontroloval.

1.11.2013 21:08:50

Strana 8
Ahoj, žádný problém. Na straně 8 byla chyba tabulce č.46, řádek 8 - Strašlivá stvoření (I) - správně je (J)
Uznávám, že to jde přepsat propiskou, ale chyba je to podstatná.

1.11.2013 22:18:52

pár chybiček
V setkáních 237-259 není sousloví "ten druhý" psáno velkými písmeny. Kosmetická záležitost, která ale může mít dost velký vliv na plynulost čtení.

V matici M nám nesedělo výsledné setkání pro řádek "vznešený" a sloupec "podlézat". Celou hru mám vyrobenou, takže nemůžu zkontrolovat s originálem. Možná je to ale jen nedostatek fantazie a neporozumnění (případně ztráta v překladu). Tak či tak bych prosil o zkontrolování celého řádku.

V setkáních 31, 35, 36 a 106 je několik lítostivých postav. V matici D, na kterou odkazují je však nejbližší přívlastek "kajícný".

3.1.2014 17:59:09

Děkuji za postřehy - Revize 3
V setkáních 237-259 není sousloví "ten druhý" psáno velkými písmeny. Kosmetická záležitost, která ale může mít dost velký vliv na plynulost čtení. - OPRAVENO V REV.3 - týká se stran 24-27. POZOR!!! OPRAVDU NUTNÉ VYMĚNIT STRANY 25 a 27, 25 nepřeložen jeden odstavec, 27 chybí odměny u celého setkání

V matici M nám nesedělo výsledné setkání pro řádek "vznešený" a sloupec "podlézat". Celou hru mám vyrobenou, takže nemůžu zkontrolovat s originálem. Možná je to ale jen nedostatek fantazie a neporozumnění (případně ztráta v překladu). Tak či tak bych prosil o zkontrolování celého řádku. - Zkontrolováno, překlad je v pořádku (i plus mínus 1 setkání), setkání v matici jsou správná. Zřejmě je nedostatek fantazije již při psaní originálního textu.

V setkáních 31, 35, 36 a 106 je několik lítostivých postav. V matici D, na kterou odkazují je však nejbližší přívlastek "kajícný". - Opravdu chyba. Soukromou zprávou dám věědt Jidanovi, aby kajícný zaměnil za lítostivý. Kdo má vytištěno nechť si prosím opraví, nebo přetiskne po opravě.

5.1.2014 18:51:34

Chyba na kartě setkání
Karta setkání v městě Su-Chou odkazuje na setkání 74, originální karta na číslo 43.

12.6.2014 09:27:52

Oprava
Je to opravené. Aktualizuje se.

12.6.2014 21:36:18

Oprava matice
Aktualizoval jsem matici. I když jsem to několikrát v přípravě četl (a ne sám), našel jsem ještě tři chyby v číslech. Oprava v části A - Pohledný/Zaútočit (1487) a dvě opravy v části I - Slepý/Vyhnout se (1008) a Podvodný/Modlit se (2005).

24.10.2014 16:12:37

Nalezené chyby
Nesoulad matice a setkání - setkání 54-3 Smutná ghůlka (I) a v matici I je "sklíčený"

2051 - V celé knize je Alláh se dvěma l, zde jen Aláh. "sděluje Ti tradici jeho kmene" -> "sděluje Ti tradici svého kmene"

984 - V textu se dvakrát po sobě opakuje "Když jim pomůžeš"

995 - darebu -> dareby

905 - Vyprávěčství -> Vypravěčství, "historky a magických" -> "historky o magických"

914 - kdy -> když, změní -> mění, svého -> svému, za tvou zbabělost -> pro tvou zbabělost

2037 - "s jsi potěšený" -> "a jsi potěšen"

949 - "Vidíš druhého" -> "Vidiš TOHO DRUHÉHO", "Jiný se asi chystá osvobodit se ze svých pout" -> "TEN DRUHÝ se zřejmě chystá osvobodit ze svých pout",
2x mezery kolem výpustků " ..." nahradit za "... "

950 - 955 - opakovaně "ten druhý" -> "TEN DRUHÝ", "druhého" -> "TOHO DRUHÉHO"

1011 - "[S1/ Uvězněn]" -> [S1/ Uvězněný]

1720 - Vymazat (pokud nejde o rafinovaný způsob formátování)

Matice volby - nová verze
matice G - "počkat na pomo" -> "počkat na pomoc", matice L a M - "pomo i" -> "pomoci",
asi chyba v renderování písmana c v šikmých textech. Možná jde jen můj problém při zobrazení?

Nešlo by číslo revize matice volby umístit někam do textu? Pro kontrolu zastaralosti dříve vytištěné verze.

U knihy příběhů to asi nemá cenu, tu si bude málokdo tisknout opakovaně, ale možná by to taky dávalo smysl.

26.10.2014 21:42:15

Oprava
Oprava bude do týdne uploadovná a čísla stran na případné přetištění budou v komentářích. Díky za postřehy

27.10.2014 09:53:37

Joe

Kniha pribehov
Bola kniha príbehov aktualizovaná? Lebo dátum poslednej aktualizácie ukazuje začiatok roka 2014 a čo som pozeral práve znovu stiahnutý súbor, tak opravy nižšie uvedené neboli zapracované...

18.12.2014 21:54:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Sorry
Ahoj, promiň, opravil jsem tak jak jsem napsal, ael neuploadoval jsem. Již napravuji, dnes uploaduji. L.

20.12.2014 20:19:44

Joe

Cholerus
Dik!

20.12.2014 20:49:58

Tabulka setkání
Během Vánočního hraní jsme narzili na nesrovnalost v tabulce setkání.

V odstavci 71 je 2x Odtažitá čarodějka a odkazuje se na rozdílné matice volby O a J.
Bohužel ani pod jednou se nenachází volba pro "odtažitý".

1.1.2016 20:14:32

chyby odhalené od Yaksha
Koukám do originálu a tam je to:
v odstavci 71:
8 - Wicked Vizier (I)
9 - Cold Enchantress (O)

což by tedy v korespondenci s přeloženou maticí mělo být asi jako:
(71)
8 - Záludný vezír (I)
9 - Bezcitná čarodějka (O)

oproti nynější podobě:
(71)
8 - Odtažitá čarodějka (O)
9 - Odtažitá čarodějka (J)

31.3.2016 00:15:55

Matice
A když už koukám na matici, tak vidím, že některá slova činností na horních stranách tabulek jsou s trochu ujetými nebo chybějícími písmenky.
Nicméně je toto reportováno už přímo u souboru... (2014/11)

31.3.2016 01:04:53

to DUBino
Děkuji DUBinovi za dohledání a vyjasnění chyby.

31.3.2016 07:42:03

Opravy
Ahoj,

nějak jsem nepostřehl zdejší březnovou diskuzi a dnes jsem byl DUBinem upozorněn u souboru, což mi hodilo report.

O víkendu bude nahrána nová verze a děkuji za upozornění

L.

28.7.2016 12:36:54

rev. 5 je nahrána
Ahoj,
revize 5 s opravenou nalezenou chybou je stádiu schvalování.

Jidan opravuje chybky a nahraje nové matice, kde oněch pár slov nebude rozhozených.

V případě nalezení dalších chyb, pište soukromou zprávu i sem do diskuze. Chodím na ZH téměř každý den, ale i tak mi může něco uniknout.

Pěkný den
L.

3.8.2016 08:45:42

Opava matice
Opravená matice nahrána a čeká na schválení

6.8.2016 17:48:35

Chyba na kartě opičí ostrov
Není to chyba v knize příběhů, ale lepší téma jsme nenašel.

Na kartě střetnutí Opičí ostrov je na ikoně vpravo dole uvedeno střetnutí 80, ale na původní kartičce je N, což je právě střetnutí náležící k Opičímu ostrovu, takže nepředpokládám, že by byla chyba na původní kartě.

Dík pokud si toho někdo všimne a třeba se na to podívá. :)

10.3.2017 08:28:07

Chyba na kartě opičí ostrov
Mrknu na to.

10.3.2017 22:13:26

Vybíráme z Bazaru

Pantheon
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 hodin

Offcanvas