Tajemný hrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vítejte, odvážlivci, v bludišti tajemného hradu, kde budete muset porazit draky a zachránit princeznu! Nebude to však snadné – podzemí obývají různá stvoření...

Tajemný hrad je dětská hra, ve které se hráči snaží najít a vysvobodit princeznu.

Příprava hry:

Každý si před sebe položí kartu hráče a vybere si figurku, kterou postaví na dílek s obrázkem netopýra. Ostatní dílky se dají do krabice. Žetony s lektvarem, mapou a klíčem (předměty) se položí na stranu stolu, zbývající žetony se zamíchají a položí na hromádku lícem dolů. 

Průběh hry:

Hra začíná na dílku s netopýrem, na kterém stojí všechny figurky. Hráč se vždy musí rozhodnout, zda posune svou figurku o jeden dílek dále v již prozkoumaném bludišti, nebo zda bude přikládat nový dílek. Pokud se rozhodne přidat dílek, musí ho přiložit k dílku, na kterém stojí, a poté se na něj přemístí. Pokud je na novém dílku nakreslený kruh, vylosuje si jeden žeton a umístí ho lícem nahoru na právě přiložený dílek. Poté vykoná jeho akci dle možností uvedených níže.

Přehled akcí žetonů:

  • Meče (žlutý, červený, zelený): Po vylosování si hráč uloží meč na svou kartu hráče. Poté se může vypravit na draka shodné barvy a získat tak od něj předmět, který střeží.
  • Draci (žlutý, červený, zelený): Pokud hráč odhodí meč shodné barvy a hodí kostkou více jak 8, získá mapu (od žlutého draka), elixír (od červeného draka) nebo klíč (od zeleného draka). 
  • Zrcadlo: Hráč, který stoupne na pole se zrcadlem, může projít na jiný dílek na mapě, na kterém se také nachází zrcadlo.
  • Skřítek: Kdo chce projít kolem skřítka, musí hodit na kostce 5 a více.
  • Rytíř: Kdo chce projít kolem rytíře, musí hodit na kostce 6 a více.
  • Duch: Kdo chce projít kolem ducha, musí hodit na kostce 7 a více.
  • Princezna: Princeznu lze zachránit, pokud hráč vlastní tři předměty – mapu, elixír a klíč (získá je poražením draků viz výše).

Konec hry:

Hru vyhrává hráč, který jako první nasbírá 3 předměty (mapu, elixír a klíč), vstoupí na pole s princeznou a zachrání ji hodem kostkou s výsledkem 10 a více.

Autor: Majdina

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech
Nebe v plamenech
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas