Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 261x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vydání CZ

Už se ví, kdy to bude k mání?
17.8.2019 08:29:55

Na prodejnach?
Netuší někdo, kdy by měl byt TG dostupný v Albi prodejnách? Dneska jsem se byl podívat (Ostrava) a po TG zatím ani vidu ani slechu.

6.9.2020 17:27:13

Dannyk
Me v Hradci Kralove pred tydnem rekli, ze to nemaji v systemu a ze to pravdepodobne nebudou na prodejne mit????????

Ale co jsem si psal s nekym z Albi, tak mi rikal, ze pobocky si objednavaj veci sami, tak jestli tam nedela nejaky zapalenec, ale obycejny zensky jakobu nas, tak to maji na salamu a vezmou to az s necim jinym

6.9.2020 18:07:51

markan
Aha, tak to asi budu muset vzit pres eshop :/

6.9.2020 18:57:22

...
To se divím, že to tam nemají. Přitom je to vlajková loď Albi pro tento rok, tak bych to cpal na prodejny co nejdříve...

7.9.2020 10:32:38

Albi prodejny
Neberte to prosím jako hanění Albi, ale z vlastní zkušenosti vím, že na prodejnách mívají věci nejdříve týden po vydání.
Navíc personál (alespoň u nás) neví vůbec nic. Jsou to jen prodavači co moc neumí prodávat (myslím prodávat, ne ťukat do pokladny).
Asi před půl rokem jsem se na prodejně vmísil do debaty prodavačky a někoho kdo se zajímal o Gloomhaven. Jak už asi tušíte, já byl ten kdo mu ho nakonec prodal :-D.

7.9.2020 11:27:01

prodejny
Prodejny ty hry nemají z prozaického důvodu a to, že ty hry jsou relativně objemné a uskladnění v prodejnách(většinou obchoďáky) je drahé...

7.9.2020 11:53:03

prodejny
Taky už nedočkavě čekám! Nejmenovaný eshop to nabízí v základu za stejnou cenu jako Albi přes O2. A když jsem tam volal, tak nejen přesně věděli, na co se ptám, ale i přesně věděli, kdy bude skladem a že hned pošlou SMS a prý jestli rovnou chci i obaly :D

čímž se dostávám už k offtopicu:
Není lepší nakupovat ty deskovky rovnou ve specializovaných krámech? Chápu že hračkářství v obchoďáku ve vašem městě je asi blíž, ale nákupem ve speciálce jednak leckdy ušetříte (i s poštovným přes internet to často vyjde levněji než v tom krámě) a jednak podpoříte fajn obchod, kde prodavači znají svou práci, sami hry hrají a rádi poradí. A navíc nemusíte řešit, jestli to nebo ono vůbec naskladní a kdy, protože je v zájmu samotného krámu mít to tam co nejdřív ;)

7.9.2020 15:58:56

Dansemacabre
A nebo to koupíte přímo od vydavatele (v tomto případě Albi a jejich prodejny/eshop) a tím je "vice" podpoříte k vydávání takovýchto her ;)

U her, které česky nevychází s tebou naprosto souhlasím.
U her vydaných v CZ bych raději podpořil přímo vydavatele :)

7.9.2020 17:07:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud váháte, zda koupit u Albi
tak na eshopu dávají ještě jednu hru zdarma (já dostal V kapse! Zvířata, nevím, zda se to neliší)

7.9.2020 19:52:18

Standees
@MikeDundee muzes pls hodit link na ty standees o kterych pises? Na ofic. AR jsem to nenasel a ani na BGG, nejspis spatne hledam ;) diky

8.9.2020 12:32:19

Standees
Zde je link na oficiální standees od AR:
https://www.dropbox.com/s/qt4q7wwmoexc0fo/Standins.pdf?dl=0

Tady je neoficiální barevná verze:
https://cdn.thingiverse.com/assets/e5/03/9d/1f/51/Standins-Color.pdf

8.9.2020 12:46:48

Bary

Neo jsou ke stažení přímo zde u hry v sekci "ke stažení" :) :D

8.9.2020 13:37:20

Thx
Díky oběma @El Ďábel + @MikeDundee. Got it ;)

8.9.2020 13:41:36

eshop Albi
Objednával jsem ve čtvrtek na eshopu Albi a dnes hra dorazila.

8.9.2020 17:09:39

Mince
Kovové mince jsou právě naskladněny, tak kupujte, je jich jen 100 a víc jich nebude :-)

9.9.2020 14:02:25

Errata
Dokázal by někdo kdo už hru vlastní porovnat http://awakenrealms.com/wp-content/uploads/2020/01/Tainted_Grail_FAQ_v0.8_ENG.pdf (poslední strana) s tím co uvádí Albi ve svých https://eshop.albi.cz/data/files/products/39305/1599516802-tainted-grail-albi-errata.pdf ? Jednak to nesedí, tak možná už to Albi upravilo dle EN a ceska kniha/karty/pravidla zahrnuji tyto EN opravy a naopak se jim do CZ verze vnesly chyby, ktere v EN nebyly a proto vydávají své "Albiovské"? Díky za info.

PS: co čtu el. verzi pravidel tak např. str 14. "Zbytek družiny pokračuje ve střetnutí a přejde
ke kroku 4 Kontrola pohotovosti" nicméně ten krok je pojmenován o stranu dál jako "Kontrola připravenosti"..drobnost.

10.9.2020 08:44:28

re : Korenar
Počkej, to je jako vtip, nebo to myslíš vážně. Před víkendem byly všechny přídavné propriety pro TG u albi skladem a teď je všechno fuč. To toho fakt vzali jen stovku?

14.9.2020 13:46:58

louza

Právě mi přišel email, že ALBI naskladnilo rozšíření Monsters of Avalon, tak jsem rychle objednal. Jsou naskladněny i mince a zápisník.

16.9.2020 11:59:48

louza
No jako ano, mají jich jen 100 kusů a bude je ofiko prodávat jen Albi...ostatní prodejci by si je museli sehnat sami a protože jsou to Kickstarterový blbosti, tak se toho moc navíc nevyrábělo.

Každopádně mají je stále skladem koukám. Možná měli jen kratší výpadek vlivem velkého počtu objednávek hned po naskladnění, tak potřebovali přepočítat, kolik zbylo

16.9.2020 12:43:36

Re: louza

I to je moznost. Osobne si nemyslim, ze ALBI stoplo objednavky, aby si overili pocet kusu na skladu. Snad tak velka spolecnost ma skladove hospodarstvi propojene s prodejnami i eshopem. Vcera jsem si psal s tlama games a rekli mi, ze meli od nich prislibeno pouze 10 kusu Monsters of Avalon, ktere dostanou. Ted jednaji na primo s AR na vlastni pest o dalsich kusech, ktere by meli obdrzet v radu tydnu.

16.9.2020 13:00:40

vše skladem
Jo koukám, že máte pravdu. Už je zase vše skladem. Blok nepotřebuju. Ale ty figurky mi nepřijdou jako blbost, zvlášť u AR, který je maj fakt excelentně hezký. Nemesis je sice mechanicky dobrá hra, ale bez nich by byla poloviční. No dobře...tříčtvrteční :-) Neví někdo na co jsou ty mince? Kubrt je ve svém videu doporučoval, ale nějak úplně nezdůvodnil k čemu jsou tak nepostradatelný.

16.9.2020 13:53:16

Mince

Se vkládají do menhirů a používají se k odčítání času do vyhasnutí menhiru. Po obvodu mají číslice a jen se v menhiru otáčejí...

16.9.2020 13:59:02

Mince
Používají se i k měření času u dalších komponent a samozřejmě se s nimi u některých testů hází - na jedné straně je grál, na druhé lebka. Asi si umíte představit, jak to hra využívá.
Základní plastové mají drobnou nevýhodu, že na nich čísla nemusí být vždy úplně dobře vidět. To se dá vyřešit washem nebo dokoupením právě kovových mincí, které dle videí v tomto ohledu vypadají lépe :).
---
Time Slug Studio

16.9.2020 14:07:21

Kovove mince

Jedna se o kosmeticky doplnek stejne jako figurky. Pokud plastove mince nehodlas malovat, tak se vyplati koupit. Me osobne prijde, ze se na tech plastovych blbe ctou cisla. Ty kovove jsou fakt paradni. Jsou pekne tezke a v ruce prijemne, zase te o trochu vice vtahnou do hry nez kus lehkeho plastu. Za me je meli davat rovnou do krabice.

16.9.2020 14:08:33

Rozsireni
Nezaslechl nekdo, jak je TG uspesne a jestli bude Albi delat rozsireni? Na Albi update myslim rikali, ze by chteli, ale ze se to odviji od prodeje zakladni hry.

20.9.2020 10:49:35

Vybíráme z Bazaru

Vládci podzemí - festival
Vládci podzemí - festival
Akt. cena: 425 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas