Sweden Fights On

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Sweden Fights On - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 240 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ben Hull
Mark Simonitch
Rodger B. MacGowan
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Třicetiletá válka. V r. 1632 v bitvě u Lützenu padl švédský král Gustav II. Adolf. To je sice obrovská ztráta, Švédsko však bojuje dál!

Taktická válečná hra ze série Musket & Pike od společnosti GMT Games, která nás zavádí do druhé poloviny třicetileté války, tedy do doby, kdy významnou roli hrálo Švédsko. Hra obsahuje čtyři bitvy: Nördlingen, Wittstock, Druhý Breitenfeld a Jankov. Pro Čechy je rozhodně nejzajímavější ta poslední, tedy bitva u Jankova z roku 1645, největší bitva třicetileté války na českém území.

Název této hry znamená „Švédsko bojuje dál“, což hru dobře vystihuje, protože zahrnuté bitvy se odehrály v době švédských bitev po smrti skvělého vojevůdce, švédského krále Gustava II. Adolfa.

Hra je založena na stejném principu jako předchozí hry v sérii Musket & Pike. Základní pravidla jsou pro všechny hry série stejná, každá hra má vždy jen několik odlišností.


Příprava hry

Každá bitva má svůj hexový plán, na který se rozloží jednotky představované malými žetony. Je třeba seznámit se se zvláštními pravidly právě hrané bitvy.


Průběh hry

Hra je rozdělena na kola. Každé kolo se skládá z těchto fází:

  • fáze iniciativy: hráči rozhodnou, kdo bude hrát jako první,
  • fáze aktivací: postupně se aktivují všechna křídla obou armád,
  • fáze útěku: jednotky s prolomenou morálkou utečou,
  • fáze odstranění značek: odstraní se značky, které byly určené jen pro tento tah.

Činnosti, v nichž hraje roli prvek náhody, se řeší jedním hodem desetistěnnou kostkou, modifikováním hodu a vyhledáním výsledku v příslušné tabulce.


Konec hry

Hra skončí buď odehráním počtu kol určeného pro danou bitvu, nebo pokud je jedna z armád zničena/kapituluje. Vítěz se určí spočítáním vítězných bodů obou armád.

Autor: PavelT

Vybíráme z Bazaru

Heaven and Ale
Heaven and Ale
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas