Švábí salát - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jacques Zeimet
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Máte rádi zeleninu? Rozeznáte od sebe květák, papriku, rajče a salát? Po partii Švábího salátu si tím už nebudete tak jistí!

Už obrázek na krabičce ne nepodobné hře Blafuj! dává tušit, že o spíš než o strategii a taktiku půjde v této hře o zábavu a smích. V průběhu hry všichni společně dělají míchaný zeleninový salát. Hráč, který je na tahu, otočí horní kartu ze svého balíčku lícem nahoru, správně pojmenuje zeleninu na ní zobrazenou a kartu odloží na společný odkládací balíček uprostřed stolu. Pokud se hráč přeřekne, nesprávně pojmenuje zeleninu nebo dlouho váhá, bere si všechny odložené karty a přidá je dospod svého balíčku. Cílem je zbavit se všech svých karet.

Celé kouzlo hry spočívá ve zmíněném „správném“ pojmenování. Ono to není tak jednoduché, jak se zdá. Obvykle musí hráč nazvat zeleninu, která je skutečně na kartě. Je však několik výjimek, kdy naopak tento název použít nesmí a musí zalhat. Jde o případ, že stejný druh zeleniny obsahuje vrchní karta odkládacího balíku nebo jej použil hráč, který hrál naposledy. V takovém případě tedy musím např. rajče prohlásit třeba za papriku, salát za květák apod. Pro zvolenou „náhradní“ zeleninu samozřejmě platí stejná omezení. Tj. například pokud jsem otočil papriku a hráč přede mnou zahrál salát a řekl "paprika", mám volbu pouze mezi květákem a rajčetem.

Aby bylo zmatení dokonalé, přichází občas do hry tzv. karty „tabu“. Ty jsou od každého druhu zeleniny v balíčku dvě. Při jejich otočení musí hráč říci: „Šváb!“. Od této chvíle se karty hrají na druhou hromádku tak, aby zákazová karta byla stále dobře viditelná. Kromě výše uvedených pravidel totiž platí globální zákaz zmiňovat druh uvedený na kartě tabu. Pokud se tedy vrátíme k příkladu z předchozího odstavce za situace, kdy je tabu rajče, mám při otočení papriky jen jedinou správnou možnost - květák.

Autor: pet

Další názvy této společenské hry

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 666
Končí za: 2 dny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Archa Nova CZ
Archa Nova CZ
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas