nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Summoner Wars: Strážci

Rozšíření pro hru: Summoner Wars: Války Vyvolávačů
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Filosofia Editions
Plaid Hat Games
Wargames Club Publishing
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Linie spolubojovníků, kteří si cení života svého i svých bratrů. Velkolepí ochránci světa Itharia pod bílým praporem se znakem vyšitým zlatou nití. Archanděl překonávající všechny hradby. A navíc: (téměř) jediná žena mezi Vyvolavači, křehká dívka, která strávila svůj dosavadní život ve věznicích a nyní je kamenem vyvoláváni určena k vedení Strážců z Citadely pěsti. Lze tomu snad odolat?

Balíček rozšíření Strážci pro hru Summoner Wars: Války Vyvolavačů, který vede Sera Eldwynová (jedinou další ženou Vyvolavačkou je královna Maldaria, druhý vyvolavač Fénixových elfů), je založen na kooperaci jednotek. Mezi běžnými jsou totiž Strážní rytíři, kteří znemožní soupeři útočit na cennější jednotku, Lukostřelci, z nichž lze kumulováním vytvořit enormně silnou střeleckou jednotku, a Kaplani, kteří místo útoku mohou odebírat zranění – a s kouzlem Svatý zápal se z nich stanou nebezpeční válečníci.

Tato frakce je snad více než ostatní založená na zvláštních schopnostech a kouzlech: to je na jednu stranu činí silnějšími, než se zdá dle statistik ceny (jen jedna běžná jednotka stojí méně než 2 magie), síly (žádná běžná jednotka nemá více než 1 kostku v základu) a života (žádná jednotka nemá méně než dva životy), na druhou stranu stačí např. Chorál ochromení (u Pralesních elfové) a Strážcům nastávají velmi horké chvilky.

Mezi kouzly je jistě pozoruhodné např. Vzedmutí magie (odlišné od Vysátí magie u jiných frakcí), které Vyvolavači přidá 3 magie a možnost vyvolávat. Velmi užitečným je i kouzlo Nadpřirozená výdrž, tedy odebrání jednoho žetonu zranění z každé běžné jednotky. Naopak Snímání bolesti či Zrození hrdiny jsou použitelné jen ve specifických situacích.

Strážci jsou frakce sice strategicky náročnější než jiné (a v jistých ohledech tak i slabší), zato však s ohromujícími schopnostmi a kouzly. Ničení vlastních jednotek je pro ně nepřijatelné a proto je jejich stylem hry spíše aktivní obrana, léčení a bránění zranění.

Autor: Lapin

Další názvy této společenské hry

  • Summoner Wars: Die Wächter
  • Summoner Wars: Straż Przednia
  • Summoner Wars: Vanguards Faction Deck

Vybíráme z aukcí

Takenoko
Takenoko
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>