nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Summoner Wars: Pralesní Elfové

Rozšíření pro hru: Summoner Wars: Války Vyvolávačů
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Cube Factory of Ideas
Plaid Hat Games
Wargames Club Publishing
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Bronzová těla navyklá těsnému kontaktu s přírodou bojují stejně oddaně, jako lvice a lvi, všichni pod vedením Abua Meiry, který je Shi nejen svého kmene, ale nyní již všech. A v jeho rukou se tak sbírá vláda nad životem i smrtí každého, kdo si troufne vkročit do jeho teritoria. Divokost jeho věrných nezná slitování!

Frakce Pralesních elfů vyniká silou a rychlostí. Hráč je schopen pohnout velkým množstvím jednotek (díky Lvici či Chorálu rychlosti) a to na vzdálenost překonávající často i možnosti Rebelů (jako Jezdci na lvech hýbající se o 7 polí v přímém směru). Navíc (drahý) hrdina Miti Mumway dokáže procházet jednotkami a samotným pohybem tak zraňovat. Na lučištnici zase neplatí ukrytí cennější jednotky za jinou.

Zvláštní kapitolou jsou pak Vyvolávačova kouzla: sjednocené jako „chorály“ dokáží (kromě zmiňovaného pohybu) zbavit soupeřovy jednotky jejich speciálních vlastností, vyměnit jednotky na bitevním poli či si najít libovolnou kartu v balíčku nebo dokonce ubrat 2 zranění za 1 bod magie.

Pozoruhodný kontrast k divokým manévrům tvoří hrdinka Makeinda Ru, která získává bonus 2 k útoku, pokud se nepohne. Nevýhodou frakce je malý počet životů běžných jednotek i Vyvolavače. Jeho schopnost posilovat místo útoku útok jiné jednotky však koresponduje se straněním se přímých střetů s nepřítelem a vše tak dohromady dobře funguje.

Hráč s Pralesními elfy má dobrou šanci dostávat pravidelně množství jednotek na překvapivá místa a zraňovat nepřítele za cenu pravděpodobné budoucí ztráty jednotek (a posilování soupeřova magického balíčku). Frakce proto rozhodně není příliš složitá na strategii.

Pralesní elfové jsou rychlou frakcí s přímým útokem a snaží se protivníka vyvést z míry. Balíček Pralesních elfů je závislý na rychlém spádu hry a často využívá jednotky na boj z dálky.

Autor: Lapin

Další názvy této společenské hry

  • Summoner Wars: Elfy Dżungli
  • Summoner Wars: Jungle Elves Faction Deck

Vybíráme z aukcí

ROBINSON CRUSOE
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>