Successors (3rd Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Successors (3rd Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: John B. Firer
Mark Simonitch
Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pocet hracu

Je tahle hra dobre hratelna i ve dvou? Kazdy hraje jednu frakci nebo se rozdeli 2 a 2?
13.5.2010 20:08:00

Hra ve dvou
Successors ve dvou se nejcasteji hraje tak, ze si hraci vemou na pocatku misto dvou velitelu ctyri, kazdy tedy ma dvojnasobne sily. Dalsi variantou je vzit si po trech generalech a dva si zamichat do balicku jako posily pro stastlivce, ktery si je vytahne. Hra dvou hracu postrada moznost diplomacie a uzurpator se zpravidla stava nasledovnikem a jiz se toho cejchu nezbavi.

Je to rozhodne hratelne i ve dvou. Porad se mi zda, ze Successors ve dvou je zabavnejsi nez Hannibal, ale je to muj subjektivni dojem. Nejlepe se hraje samozrejme ve ctyrech, protoze u trech hrozi situace, ze dva se perou a treti vyhrava. Me osobne Successors ucarovala velikou promenlivosti, spoustou moznosti a pocitem, ze ziji v chaoticke a zajimave dobe.

13.5.2010 21:18:27

Herní doba
Může se někdo prosím vyjádřit k průměrné herní době ve 2 hráčích, ve 3 hráčích a ve 4 hráčích. Na Trolovi je herní doba 120 min, na BGG 180 min a na krabici 1 - 5 hodin, takže jsem z toho mírně zmatený a nevím jakou dobu mám v kolika hráčích zhruba očekávat.

21.4.2011 14:38:07

kren
4 hráči, z toho někteří začátečníci ... herní doba klidně i 6 hodin. Neměřili jsme to, už je to delší doba, ale prostě na hru si vem celé sobotní odpoledne. Začněte po obědě a nechtějte skončit do sedmi, abyste se nemuseli honit :).

21.4.2011 14:58:37

A ve dvou ?
???

21.4.2011 15:09:30

ve dvou
No tak ty 4 hodiny to chce té hře určitě věnovat, ono u toho nemá smysl spěchat. My když jsme to hráli i ve dvou, tak nám to zabralo několik hodin ... možná i těch 6. Ale učili jsme se. Možná po deseti partiích, kdy už člověk zná mechaniky, tak to jde asi rychleji.

21.4.2011 15:25:49

kren
Záleží taky dost na situaci, někdy se může vítězství urvat po hodině, někdy paříš 8 hodin. Takže jak říká Tangram, připrav si odpoledne :)

21.4.2011 20:15:36

hra ve 2 hráčích
V průběhu minulého týdne jsme s manželkou hráli 2x Successors ve 2 hráčích. Chtěli jsme trochu zažít pravidla, aby jsme se je za 2 měsíce nemuseli učit znovu od začátku.

Hráli jsme na 4 počáteční generály. S tím, že jsme si je nelosovali náhodně, ale na začátku hry jsme je prostě vyložili na stůl a pak jsme si je střídavě vybírali. Tím se z volby generálů stala strategická záležitost.

Obě naše hry trvaly cca 2-2,5 hodiny a pokaždé jsme skončili na někde ve druhém kole s tím, že jeden z hráčů splnil podmínky automatického vítězství a vyhrál na VP. Obě hry byly z určitého pohledu analogické, s tím, že 1 hráč vytvořil takovou situaci, že mu druhý nebyl schopný zabránit v získání posledních bodů resp. odebrání dostatečného počtu vítězných bodů.

Zatímco první hra byla plná zvratů, tak ve druhé v podstatě došlo pouze k jednomu souboji mezi hráči (nepočítám souboje s idependent army). Celkové dojmy ze hry 2 hráčů jsou samozřejmě o dost menší, než při hře ve 4 hráčích, ale i tak mohou vzniknout zajímavé situace.

Mě osobně překvapilo, jak rychle se dá v podstatě sehnat dostatečný počet vítězných bodů a už v podstatě na konci 1. kola lze vyhrát (pokud 2. hráč nedává pozorl).

17.8.2011 07:49:43

Parxel
a jaký má vliv to náhodné tažení událostí?

17.8.2011 11:42:08

ocasek
Ty náhodné události jsme nehráli.

17.8.2011 12:17:09

Parxel
aha...no možná tím by to nebylo tak přímočaré, jak jsi psal v druhé hře...
bohužel má žena je zapřísahlý NEwargamer, a sám si to hrát ve dvou se moc nechce, abych otestoval...

pro ostatní: jinak by měl zajimal názor na hru v pěti...někde jsem tu postoval pravidla...

17.8.2011 12:35:42

ocasek
Má žena také válečné hry moc nemusí, ale ukecal jsem jí, aby si zkusila alespoň jednu hru na Warconu a ukázalo se, že to můžě. Ty události možná zkusíme, ale mě se to líbilo i takhle ve 2 hráčích. Člověk si to musí mnohem víc hlídat a nenenchat soupeře jen tak zabírat území, pak totiž najednou zjistíš, že už nemáš žádný způsob jak zabránit protihráči ve výhře.

Tu hru v pěti zatím v plánu nemám. Mě to ve 4 přijde ok, vyvážené, přiměřeně dlouhé a prostě tak akorát. Navíc bych musel vyrobit ty žetony.

17.8.2011 12:44:51

Hra ve dvou
Podle mých zkušeností je nejzábavnější varianta se třemi generály (nejde to ze začátku tak rychle) a k tomu malý house rule, že jakmile se v průběhu hry vytáhne první generál z balíčku, druhý hráč si najde toho druhého generála, aby mohl vyrovnat síly...

Jinak pravidlo ohledně těch náhodných událostí považuji za klíčový prvek hry ve dvou! Jednak to redukuje množství karet pro hráče (ti navíc vidí, které karty se pro toto kolo nenachází v balíčku), ale hlavně ty spuštěné události většinou donutí hráče nějakým způsobem reagovat, což může v celkové strategii a vývoji hry lecos změnit...

Kdybych sehnal pět lidí, půjdu si radši zahrát Sword of Rome :)

17.8.2011 19:46:27

KungPao
Dík za tip. Hlavně ať tady zase někdo nezačne básnit o tom, že Swords of Rome je lepší a já nevím co.

18.8.2011 06:56:18

KungPao
Hele a ještě mě napadlo, když se začíná se třemi generály a přijde ti ten čtvrtý, tak co se pak děje , když už má protihráč zabrané to území.

Nebo se ty generálové nasazují jako klasický reinforcement?

18.8.2011 10:50:31

Parxel
Buď na jeho startovní místa, která neobsahují nepřátelské CU, nebo jako běžné reinforcements.. 24.1 Option 2

18.8.2011 13:18:36

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave
Warhammer Underworlds - Beastgrave
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas