Successors (3rd Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Successors (3rd Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: John B. Firer
Mark Simonitch
Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kvalita komponent

včera jsem si konečně přinesl Successors domů a po rozbalení jsem jen valil oči. Kdyby GMT dělali veškeré hry v takové kvalitě, byl by to zajímavý souboj s FFG. Mapa je pevná jako u Arkhamu, velká a přehledná. Žetony jsou z festovního kartonu a obrázky jednotek snesou srovnání s potvorami v Titanu. Jedinou výtku mám ke kartám, které jsou dost měkké a obaly budou nutnost (kdybych jen sehnal ty průhledné pevné!). Nemůžu se dočkat až hru vyzkouším. O víkendu nafotím komponenty, ať se můžete taky pokochat. Kéž by takové mapy dávali do všech svých her.
11.6.2009 11:21:10

sydo
co nejake fotecky ?

11.6.2009 11:21:47

foto
jak říkám, asi až o víkendu, ale uvidím jak bude čas a dobré světlo :)

11.6.2009 11:41:04

sydo
to pocka ... kdyz pridas i recenzi :)

11.6.2009 12:04:43

Sydo
Co nějaké první dojmy? Povedlo se už zahrát?

19.8.2009 14:15:00

Eyron
chystáme se na to už fest dlouho, ale ještě se nezadařilo :( zatím jen solo hra k naučení, ze které jsem si odnesl poučení, že boje jsou opravdu velmi krvavé :) Ale snad už brzy, sám se těším, bo to vypadá jako super hra.

19.8.2009 14:22:55

Již zítra doma
jen se děsím pravidel, louskám si je teď v práci a jsem z nich nesvůj...potřbuji Vaši pomoc Makedonští...o češtině si můžu nechat zdát, ale alespoň vícuc a na co si dát pozor...děkuji

17.11.2009 17:53:40

Podobnost
jak moc je tahle hra podobna Hannibalovi Rome vs Carthage?

19.3.2010 12:45:46

to Ringo
Hanibal - pouze pro dva, pět kol naprosto stejné hry, žádný výrazný děj, naprostá pasivita Říma, jedinou skutečnou aktivitou je hra Hannibala jako postavy - verdikt: nuda
Successors - pro dva až čtyři hráče, strategie, ve které se skutečně každou chvíli něco děje, mnoho možností, pro co se rozhodnout a co je možné udělat - verditk: pestrá, zábavná hluboká strategie. Na první pohled příliš složitá pravidla, ale po naučení jednoduchá a intuitivní.

19.3.2010 13:00:42

sydo
O téhle hře také přemýšlím, protože narozdíl od Pax Romana má pro mě přijatelnou hrací dobu. Pravidla mi na první pohled přišla hodně podobná Hannibalovi snad s vyjímkou soubojů. Jesli chystáš nějakou zkušební hru, tak bych měl predběžně zájem to testnout.

19.3.2010 13:15:09

Tangram
hmm, tak Hannibala mam a zda se mi zatim ok, i kdyz jsme teprve ve fazi zkouseni, nejake strategie a pod. zatim nemame navymyslene, v nekterych pravidlech trochu plaveme. Takze moc jsi me nepotesil s tim ze je to nuda:-) snad to nebude tak zle.

Successors si dam teda si do wishlistu. Ma to cenu hrat v tech dvou?

19.3.2010 13:27:10

Ringo
Ve dvou to určitě cenu má, v podstatě je to tak jako ve čtyřech s tím, že každý hráč hraje za dvě frakce. My to ve dvou hráváme, protože většinou stejně neseženeme víc lidí :). Pro mě osobně je to mnohem zábavnjnější než ten Hannibal, ale nenech si ho zošklivit, třeba mi jenom nesednul :)

19.3.2010 13:35:20

to Ringo
zítra to ve dvou testnu a napíši...hra je ale spíš dělaná pro opravdu 4 hráče, ale i ve třech je dobře hodnocena...uvidíme jak ve dvou..podle pravidel je patrné, že i ve dvou jakoby hrajou 4:) zahrají se prostě každý tah dvě akční karty navíc.
a kvalita je GMT + deluxe, takže moc krasně to vypadá:)

19.3.2010 13:41:03

Ringo
Od Hannibala se nenech odradit. My jsme ted take ve fazi zkousenia testovani, ale rikam si ze mezi 20 nejlepsich her na BGG se ta hra nevyhrabala nahodou.

19.3.2010 13:47:03

Successors
Se mi líbí, ale na Pax zdaleka nemají :) Trochu mi nesedl systém soubojů, kde vítěz neztrácí téměř nic a poražený vše. Je to dobrá hra, ale mám spoustu dalších, které zahraju raději.

19.3.2010 13:49:02

Sydo
náhodou, při testu jsem zvítězil, přišel o slona a ještě i o generála...ale pravdou je, že nejsem ve znamení Kostky.

19.3.2010 14:19:03

Parxel
jj, Hannibal mezi 20. nej her, Sucessors nekde na 250. miste, to fakt nemuze byt jen tak. Jinak me Hannibal bavi uz v te fazi zkouseni, da se tam delat spousta veci. Trochu se mi nepozdava to tvrzeni "5 kol naprosto stejna hra a nic se nedeje". Hraje se dost na vliv a o ten jde jak Kartagu tak Rimu, takze ani jedna strana nemuze jen tak stat a staticky koukat. Docela dost jsme hned ze startu masirovali armadami. Jedine co zatim je pro me nejasne je, jestli tech kol tam neni nejak malo, zda se mi ze za tech par kol se prece neda nic stihnout. I kdyz jedno kolo se toho stalo hrozne moc, tak mozna se to vtesna ty udalosti dycky do toho kola.

19.3.2010 14:43:39

StevensonJun

Hannibal vs Successors
Hannibal a Successors si jsou velice podobne v cele rade hernich mechanismu.

Hannibal je hra pro dva hrace, proto pouziva radu mechanismu pro intenzivnejsi napln, napriklad pomalejsi bitvy. Popravde receno musim bohuzel souhlasit s Tangramem, Successors maji mnohem vetsi spad, vyzaduji mnohem vice premysleni a navozuji dojem, ze se v nich neco deje.
Hannibal by se mohl jmenovat "Pribeh stvane zvere", coz sice historicky muze byt spravne, ale pokud se podivame na klasicke strategie nejlepsich hracu, tak zjistime, ze zpravidla Stvana zver se zoufale o neco snazi a Riman buduje superbloky, aby se dockal 6ho kola a nakonec jde o to, komu dobre vyjdou karty na povstani cele provincie pro finalni +1 bod.
Successors jsou taktez plne nahodnych jevu, nicmene na me osobne pusobi dojmem, ze mohu zkouset odlisne veci a take je zkouset musim, jelikoz pokazde zaciname s odlisnymi veliteli. V Hannibalovi zkouseni odlisnych veci se prozatim prilis nevyplaci.
Je mozne, ze obe hry vlastne znacne spolehaji na nahodu a zdravy usudek, nicmene v Successors diky vice hracum se muze chaos a zdravy usudek projevit vice, nez v Hannibalovi, kde hraci jsou dva a vedi, ze do konce hry budou dva, z nichz jeden bude mit Hannibala, ktery se nevyhnutelne pokusi prodrat skrze Alpy a pokusit se o nemozne, kdezto Riman se mu v tom bude snazit co nejvice zabranit.
Nemohu ocenit ani system bitev v Hannibalovi, ktery mi pripadne jako zamerne zdrzovaci, aby navodil dojem jakesi znacne abstraktni bitvy, ackoliv nakonec prakticky vzdy o to, komu vysla lepsi kombinace karet.

Ani jedna hra neni spatna, obe hodnotim kladne, nicmene pokud si mam vybrat jestli Hannibal nebo Successors ve dvou, tak volim Successors kvuli vetsimu spadu, lepsi opakovatelnosti a celkove rozmanitosti hry.

19.3.2010 14:59:38

Hannibal vs Successors
Ja jsem zatim ve fazi testovani a uceni Hannibala, ale jedna vec semi libi a to ze v souboji maji ztraty oba hraci a navic to zavisi na tom kolik kol souboje probehlo. Jinak receno ztraty se urci z tabulky, kde radek urci hod kostkou a sloupec pocet kol souboje. To mi prijde zajimave. Navic ten kdo souboj prohral utrpi dalsi ztraty v dusledku uteku.

Ringo
Pocet kol mi jako problem nepripada. Hrali jsme v posledni dobe Twilight Struggle, kde je to s poctem kol podobne a i pres omezeny pocet kol se toho stane docela dost.
Jediny problem u Hannibala vidim v tom ze zakladni rozestaveni je vzdy stejne. V Twilightu se to, alespon trochu meni a v dusledku to muze znamenat zcela jinak se vyvijejici hru. V Hanibalovi je zakladni konfigurace vzdy stejna, ale zase nemam s tou hrou tolik zkusenosti, abych mohl rict jestli je to dobre nebo ne.

19.3.2010 19:55:38

boje v Hannibalovi
- to je vlastně to jediné, co mě na té hře baví, tam mám pocit, že aspoň něco děje :) A občas se mi podaří Hannibala porazit i s těma římskejma amatérama.

19.3.2010 20:00:35

Vy mi teda davate
hanit hru, kterou uz vlastnim a zaroven vychvalovat tu, kterou jeste nemam a uvazuji o ni...:-)

20.3.2010 00:44:42

I.hra
MASAKR...detaily vychrlí jiní...za sebe jen řeknu jsem maximálně spokojen a pro GMT makají machři.

18.4.2010 17:20:02

To Ocasek...
Klidně napiš víc.. :D Protože o téhle hře není dost informácí nikdy dost! :D Hned bych zahrál...

18.4.2010 17:30:38

uáááá
já to ještě netihl ani pořádně nastudovat.. musim někoho urychleně zlanařit..

19.4.2010 10:57:05

panové
hlavně nikomu neříkejte, že je to na 9+ hodin...ale ani minutu se nenudíš, hraješ a hraješ a hraješ a je tu půlnoc...ale hlavně ve čtyřech se stále přelívá vítězství z jedné strany na druhou a může vyhrát každý...
hlavní hláška: Alexandrovo tělo okamžitě zakopat za první palmou:)

19.4.2010 11:06:03

Tak takhle vypadá ta sláva z C3i #25
http://www.c3iopscenter.com/currentops/wp-content/uploads/2011/09/C3iPhoto-SuccessorsMk-C3iNr25.jpg

Edit: Kdo by tohoto žetonu nevyužil k vlastní potřebě, nechť mi prosím dá věděti. Děkuji uctivě :)

30.9.2011 20:29:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Únikovka: Útěk na západ
Únikovka: Útěk na západ
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas