Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

5R

Twilight Struggle séria

Mindok by mohol urobiť opäť dotlač a na druhú stranu mapy by mohol dať vedľa seba menšie TS: Red Sea - Conflict in the Horn of Africa (je super) a pripravovanú TS: South Asian Monsoon.

Tri hry v jednej krabici, nestálo by to za vydanie? :-)

Vždy po pár rýchlych hrách Red Sea dostaneme chuť na veľkú (hlavne časovo) Studenú válku. Pekne sa to dopĺňa.

23.8.2023 10:43:31

Tak toto by som okamzite prikupil :) 

23.8.2023 14:29:06

@5R Tak to bohužel nefunguje :) za prvé by na to nepřistoupilo ani GMT a za druhé i kdyby to hypoteticky šlo (v rámci scifi snění) tak by ta výroba byla několikanásobně dražší než kdyby to vyšlo jednotlivě…

 

Když jsme u toho snění za mě když už něco nového tak spíš Labyrinth: The War on Terror to by byla pecka..

23.8.2023 17:28:55

5R

@GeneralX Prečo by to malo výjsť drahšie? Taký Brass: Birmingham mal obojstrannú mapu ktorá ani nebola potrebná a stál normálny peniaz. High Frontier 4 vyšiel lokalizovaný v jednej krabici so všetkými rozšíreniami a bol lacnejší ako anglický originál + rozšírenia.

Nápad to podľa mňa nie je zlý. Zvažujem, že si vyrobím pre seba Red Sea na cesty. Originál má neprimerane veľkú krabicu a zbytočne veľkú mapu (2x nápoveda). Škoda, že boardgamesmaker.com nemá v ponuke obojstranné mapy.

24.8.2023 05:12:05

@5R No ono v takovychto pripadech predevsim zalezi na vlastnikovi prav. Ve vetsine pripadu vydavateli. A jak uz psal @GeneralX GMT v tomto moc vstricni nebudou (i kdyz samozrejme jde vzdy o jednani dvou stran. Ale ani u nas necekam, za by se nektere vydavatelstvi do toho hrnulo. Uz variace na TS - 1989 nebyl trhak, jak se cekalo a prodaval se dlouho)

---------------------------------
Dobro je prisjetiti se da prividno prav put prema cilju predstavlja u stvari pravodlivo krivudanje 
- Je dobré si uvědomit, že zdánlivě pravá cesta k cíli je ve skutečnosti zatáčkou doprava. 
==================
x - Everything is nothing - x

24.8.2023 10:11:13

General IX. Labyrinth je komplet prelozeny. 

24.8.2023 13:09:31

@Hyperblast No a? Velká čast her co se u nás vydávají mají na ZH nějaký překlad a vyprodávají se. Ne každý se chce piplat s přelepkama a navíc CZ hrám sluší.. hlavně žetonkovkám :)

24.8.2023 13:30:41

@5R Shodou okolností jsem se nedávno ptal přímo MINDOKu na možný dotisk a jejich odpověď není potěšující. Cituji: “Aktuálně o dotisku bohužel neuvažujeme...”

24.8.2023 14:38:25

GeneralIX. Vzhladom na tema tej hry, vid diskusia v prislusnom vlakne, asi ostaneme pri tlaceni pravidiel a vlepovaniu kariet :-).

24.8.2023 14:43:04

5R

@Block tak pri 1989 sa nečudujem… myslel som, že to bude to isté len kratšie a s lokálnou témou. A ono to nebolo ani kratšie, ani to isté, len podobné a inakosťou zmätočné. Po pár hrách som to predal. Red sea je regulérne TS v menšom a to isté očakávam aj od Monsoon (v trochu väčšom).

Podobnú obavu mám aj o Labyrinth, ktorý spomína @GeneralX ktorý som síce nehral, ale podľa popisu je to podobné TS ale nie je to TS.

Počkám na Monsoon a potom si to nejako vyrobím sám v cestovnom balení :)

25.8.2023 01:24:58

5R. Labyrinth vs Studena valka maju spolocne len to,ze je to CDG plus nejake drobnosti. Inak pravidlovo a hratelnostou je to trocha ine kafe. A to nespominam expanzie, to uz je ceresnicka na torte.

25.8.2023 06:51:39

Vybíráme z Bazaru

Eclipse - Galactic Events
Eclipse - Galactic Events
Akt. cena: 251 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas