Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 545x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

tak předevčírem jsem měl možnost hru otestovat a první dojmy jsou víc než pozitivní. Hru jsme nedohráli (tragický fotbal nám ji přerušil, kdybych věděl, jak to dopadne, hrál bych raději dál TS), ale komunisti mě pěkně válcovali. Asi bude nutná dobrá znalost karet, jelikož jsem díky blokádě přišel o Západní Německo, čemuž se dalo v klidu zabránit, kdybych věděl, že tam ta karta je. Ale naše chyba, měli jsme tušit, že v card driven game hrají karty velkou roli ;) Nicméně ačkoli je to hra pro dva, už mám zájemců fest, to téma se líbí každému a můj středeční soupeř byl nadšený i ze samotné hry (já také). Už se těším na další hru, dlouho jsem nad koupí TS váhal a teď se kopu do hlavy, že jsem ji už dávno neměl doma.
3.4.2009 09:12:31

DC

Toto
jsem našel na BGG - http://www.boardgamegeek.com/thread/657750/open-etsl-statistics-comments-and-chat

4.7.2011 14:18:20

...
Tak sem si nedavno TS konecne poridil. Musim rict, ze super hra. Ovsem, v poslednich par dnech jsem se docela nastval, protoze jsem ji naucil svou pritelkyni. Hrala za Rusy, ja za US. A nechapu, jak je to mozne, ale slecna mi proste dala ze dvou her dvakrat na prdel a to tak, ze nezahrala jediny realignement nebo coup. Proste tam porad stosovala influence a ono to stacilo. Nebudu se vymlouvat, ze me padaly same jednicky.

Jinak... Mam Deluxe edici. Ma smysl tam dat optional karty? Zatim jsme to hrali bez nich.

1.11.2011 08:48:25

...
Refresh

1.11.2011 12:36:08

nameless
urcite ma. myslim, ze bez nich ma Rusak trosku vyssie sance nez Amik.

1.11.2011 13:27:27

to namless one
pridávam sa ku Gasparovi. bez optional kariet už ani nehrávam. sú podľa mňa veľmi dobré a odporúčam ti ich zaradiť do hry :-)

1.11.2011 16:33:15

namless one
No jestli přítelkyně vůbec nehrála převraty, tak byla ideální šance utéct jí přes military operations, ne?

1.11.2011 17:47:58

zgrywus
Hmm, kez bys mel pravdu. Jenze staci jednou za kolo zahrat nakou war kartu a ty body neskacou nijak rychle... Rozhodne ne tak rychle jako body za skorovani.

Jen nastin:Vyhrala na body skorovanim jizni ameriky, kde ja sem nemel ani jednu zemi, pricemz jeste predtim hrala skorovaci kartu evropy, kde mela bez Italie kontrolu. A predtim skorovani Afriky. Naprosto sem nechapal, co se to na te mape deje, ale byla cela ruda.

1.11.2011 19:10:12

to nameless one
nuž tak to musíš prehodnotiť svoju taktiku :-P

1.11.2011 19:39:03

monkeyml
To bezpochyby. :)

1.11.2011 22:30:56

DC

Dojmy
Tak jsem dnes rozbalil opět po čase TS (vede mě k tomu hlavně nadšení z toho, že bude brzy česky). Hru jsem hrál cca 3x před cca rokem, takže jsem opět musel procházet pravidla. Je pravda, že pravidlově hra těžká není, vše se mi jasně vybavilo, věděl jsem, co se dá dělat. Vzal jsem si svých 8 karet a ejhle. čuměl jsem do nich a vůbec jsem nebyl schopen těch svých pár tahů promyslet tak, abych z nich měl nějaký zásadnější zisk. Tak jsem pak spíše tupě přidával žetonky do oblastí, kde jsem jich měl málo, převrat ani snížení vlivu jsem moc nevyužíval. Tak jsem trochu zklamaný - ale ne ze hry, ale spíše ze sebe. Vám se daří plně využívat možnosti této hry?? Je složité ji celou pochopit?

28.7.2012 20:20:45

to DC
to pokial nepoznas karty, tazko sa da hovorit o nejakej velkej strategii.
Inak nedavno som narazil na celkom slusnu stranku
http://twilightstrategy.com/
ak nemas problem s anglictinou urobis si celkom slusnu predstavu ako sa to hra.... :)

28.7.2012 20:42:02

to DC
Jak jsi napsal - pravidla jsou jednoducha, ale naucit se hrat dobre vyzaduje tvurci takticke schopnosti a znalosti karet. Ve hre je velke mnozstvi chytrych a mazanych kombinaci, nektere z nich jsou smrtici pro toho ci onoho hrace.
Prevraty hraji absolutni klicovou roli ve hre. Snizovani vlivu pouzivaji obvykle mistri, kteri vedi, oc se pokouseji, a hraci kteri miluji hody kostkou. Ti prvni obvykle vitezi. :)

Drzim pesti s touto vynikajici hrou, ktera mi uz leta prinasi radost a poteseni!

2.8.2012 12:01:12

DC

Další dijmy
Tak včera jsme dali partičku (cca 5 hod dlouhou) a bylo to perfektní. ještě v noci se mi o ní zdálo :-). Odehráli jsme všech 10 kol. Svaz vyhrál, já měl celou dobu co dělat, abych držel krok. nakonec mě paradoxně rozmašíroval v Střední a Jížní Americe a na Dálném východě. Já coby USA jsem měl Evropu a Asii. Afrika byla tak napůl. Já se furt té Evropy bál, tak jsem to tam "bezhlavě" sypal, ale mezitím začal rudý teror směrem od Cuby až dolů. Fakt skvělá věc tehle TS :-)

2.8.2012 12:24:17

Prve dojmy
Tak zatial mam v tom chaos a zda sa mi nieco velmi podobne som davnejsie hral na PC. No stale je to zaujimavejsie a ved nejako sa uz do toho dostanem.
Jedine negativne je ze tak trochu chybaju karty ako Carlos - Sakal, "Bratska pomoc", Most Spionov, Dubcekov socializmus, Charta 77 ale to su len detaily.

16.8.2013 10:49:08

Vybíráme z Bazaru

Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Fractal: Beyond the Void + kovové žetony
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas