Stronghold - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PHALANX
Portal Games
Valley Games, Inc.
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dufam,ze nesklame

nazdarek.velmi ma zaujala tato hra,krasna grafika a dobyvanie pevnosti,to tu este nebolo.system hry bude v nasadzvani panakov,ako v pilieroch,doba kamenna atd.v seprembri by mali byt aj pravidla,takze sa nechajme prekvapit.autor je poliak,viem ze poliaci este dieru do sveta deskovych hier neurobili,ale toto by mohla byt konecne vynimka.jasny wishlist.
7.9.2009 15:03:51

PJ

Napjatá očekávání
Hned jak se tu Stronghold objevil, putoval do wishlistu. Pokud v vynikne spíše rysy eurohry než válečné (třeba jako ve Smallwordlu), tak je to jasný tip na dárek pod stromeček :-)

7.9.2009 15:12:31

Poláci
už jednu díru měli - Neuroshima Hex. Stronghold vypadá fest zajímavě, jen doufám, že grafická stránka nepřebije herní. První dojmy říkají, že spíše než Době Kamenné a Pilířům to bude o dost složitější, něco jako Through the Ages a Die Macher, což je pro mě dobrá zpráva. Co je zajímavé, že nejde o to, dobýt či ubránit hrad, ale o to, jak obléhání vejde do kronik - pokud budou obránci hrdinní, mohou zvítězit, i když hrad padne. Jen nevím, zda by mě takové vítězství jako obránce těšilo :)

7.9.2009 15:13:11

PJ

Vstup do análů :-)
Zapsání se hrdinnými skutky do kronik :-) To je geniální myšlenka a líbí se mi to (to muselo při obraně hradu umírajícího člověa opravdu vysloveněpotěšit u srdce, i když mu v něm vězel šíp :o))
Já tedy pro změnu doufám, že ta hra nebude až zase tak komplexní, nebude mít třicet stran pravidel a nebude se hrát přes dvě hodiny. Nemám příliš složité a zdlouhavé hry rád. Třeba tam ale bude nějaká "rodinná varianta" :-)

7.9.2009 15:24:43

PJ
První dojmy hovoří o tříhodinovém monstru...

7.9.2009 15:26:13

Stronghold
Taky uz po tom pokukuju, vypada to zajimave. Tip na Essen:)

7.9.2009 15:34:14

Essen
Vypadá to vskutku zajímavě a taky mě to na BGG hned zaujalo. Grafická stránka vypadá opravdu hodně povedeně. Co jsem se tak dočetl, poláci vezou do Essenu 300 kousků této hry ;-).

7.9.2009 15:46:10

PJ

První dojmy...
...čtěte zde: http://www.boardgamegeek.com/thread/439930

Článek potvrzuje sydova slova. Je to dlouhá a složitá hra "pro geeky", Pilíře nebo Dobu to moc nepřipomíná.

7.9.2009 17:04:29

kdy vyjde
netušíte, kdy má přijít na pulty? Chtěla bych ji k Vánocům, tak doufám, že ne k těch 2010

5.10.2009 13:22:03

Tak jak?
Nějaké reálné dojmy z hraní ještě nejsou? V ČR koukám už to je nabízeno za luxusní cenu, tak mě odrazujte :)

27.10.2009 15:19:56

Richmond
Kup to, a pak pověz jaké to je...

27.10.2009 15:27:01

luxusní cena?
já teda čekal cenu maximálně do 900. Ten plán je sice nádherný, ale co se týče těch dřevěných kostiček, tak jsem myslel, že to je záležitost betaverze a v finální verzi budou plastoví skřeti, hradby atd...

27.10.2009 16:15:50

rbx

Beholder
tak presne toto je ono... kdyby tam byli mali zeleni a cerveni impici ala DL, tak by to vypadalo mnohem lepe. Na druhou stranu je to hardcore oblehani hradu, zadna sranda, takze to berou asi jako takovou euro war game :-) Takze krasny plan a ugly zbytek :-) Chodili jsme kolem toho, rikali si, ze si to zahrajeme, protoze to nevypadalo uplne blbe, ale nestihli jsme to. Pak jsme to chteli koupit, ale dostali prednost AEG a jejich hry.

27.10.2009 17:26:28

rbx
tak kdyby tam byly aspoň žetony místo těch kostek. Jasně klasiční euro hráči, kteří mají rádi ve všem přehled aby to šlo hezky všechno přehledně spočítat :) mi můžou oponovat, že právě ty neonové dřevěné kostky jsou přehledné a žetony by se ztrácely z dohledu, ale určitě by šly udělat hezké žetony s gobliny, orky, a trolly s nějakým výraznějším okrajem a vypadalo by to lépe než pouhé kostky pod kterými si mám představit výše jmenované kreatury. Ne že bych neměl fantazii, ale tohle je trochu moc abstrkatní. A nevím sice, jak se Stronghold hraje ale imho tohle nemá být abstraktní hra nebo ano?

27.10.2009 17:55:35

beholder
No vidíš a mě představa masy plastovejch figurek narvanejch vedle sebe vůbec, ale vůbec neláká :) Dovedu si živě představit tu manipulaci s nima :)

27.10.2009 18:17:16

PJ

Beholder
Souhlas s Richmondem. Mimochodem, podle Tvé definice by musela být abstraktní skoro každá eurohra, protože těch, které mají plastové figurky, je (zaplaťpánbu) minimálně.

27.10.2009 18:23:20

rbx

Beholder
to by se tam nevlezlo. Na tom planu je takovych policek na kdejakou hovadinu, ze ty drevene kostky jsou asi jedine mozne reseni. Jenze jak rika Sydo, hrat 4 hodiny eurohru, u ktere se fest musi premyslet, to je pro eurohrace masite sousto. A wargame nebo ameritrash to taky neni, takze to obecenstvo pro ktere tato hra je, je velmi tezko specifikovatelne.

27.10.2009 18:24:34

PJ
já považuji za určitý druh abstrakce i to, že místo zeleného goblina je ve hře zelená kostka :). Kostky jako suroviny, ok to beru, taky beru to schématické provedení jako je u civilizace, ale hra, která má nádherný plán a tváří se jako epická válečná hra, ve které se dobývá hrad, ve které jsou čarodějové, goblini, trolové apod. A právě tato stvoření jsou ve hře nahrazena dřevěnýma kostkama (ještě tak křiklavě neonově zelenýma :) ), to mi prostě vadí. Ale možná mé mínění o tom jaká hra to je, je úplně chybné.

27.10.2009 18:31:19

ale jinak
mě hra moc láká, jen jsem prostě zklamaný z toho zpracování...

27.10.2009 18:32:21

rbx
V recenzích a v diskusích píší o 2 hodinách, pokud tedy všickni znají pravidla a nemusí se do nich pořád dívat.

27.10.2009 18:38:40

Stronghold
Já tak nějak tu hru celkově nechápu - pokud to má být dobývací hra, proč ji kazit vítěznými body a nezahrát si nějakou ne moc složitou wargame na stejné téma? Plán vypadá krásně, ale ty kostičky absolutně anulují téma, vyměnil bych je za žetonky a hned by to bylo něco jiného. Dřevo v hrách se mi líbí, ale nesmí kazit zážitek ze hry (Witch of Salem). Ale pokud vám jde jen o mechanismy, pak chápu a soucítím s vámi ;)

P.S. dělám si legraci, kdyby to zas někdo vzal příliš vážně.

27.10.2009 19:47:31

sydo
Nestyď se za svůj názor. Všichni víme, že to vážně myslíš. A my jsme respektující komunita. :)

27.10.2009 21:32:37

Elenistar
Já to myslel vážně, jen jsem varoval, aby si někdo nebral osobně tu poslední větu :)

28.10.2009 00:23:09

dojmy z hraní
Sakryš podělte se už někdo o dojmy, kdo jste hrál. Na Světu deskových her ho už vyprodali, tak to přeci někdo musí hrát. Sic jsem skeptický a wishlist k vánocům je limitovaný, ale to téma a nádherný hrací plán mě stále viklají :)

6.11.2009 09:54:53

panzer
taky se zatajeným dechem čekám na nějaké reference. Teď se mořím s překladem pravidel, abych aspoň věděla o čem hra přesně je...

6.11.2009 10:14:05

Nekoupim.
Ne snad kvuli nejakym zasadnim vyhradam (byt jedna by tu byla), ale proste proto ze bych tuhle jinak dost zajimavou hru nemel s kym hrat, nebo ji hral jednou za mesic/dva.
A k te vyhrade: proste se mi prici, ze obrance muze vyhrat vcasnym a dobrovolnym vpustenim monster do pevnosti, nejde mi to do hlavy ani z hlediska "zapisu do kronik".

6.11.2009 11:35:18

Vybíráme z Bazaru

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Akt. cena: 251 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas