nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Stroganov

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: TLAMA games
Game Brewer
Maldito Games
Autoři: Andreas Steding
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Ve hře Stroganov se stanete členem slavné ruské rodiny, jejíž jméno je neodmyslitelně spjato s obsazováním Sibiře. Podaří se vám uspět a podmanit si nehostinný kraj ve jménu velkého cara a nebo vaše stopy zůstanou navěky zaváté sněhem?

V každém tahu se musíte vydat o jeden až dva kroky hlouběji do nehostinných končin drsného sibiřského kraje. Během svých akcí postavíte lovecké tábory, budete střílet lovnou zvěř nebo navazovat kontakty mezi místními usedlíky a kočovnými kmeny.

Ti, kteří nevládnou zbraní, mohou pokoušet své štěstí nebo své úlovky směnit na trhu kožešin.

To, jak své akce využijete, rozhodne o vašem úspěchu či neúspěchu. Akce navíc vyžadují platbu ve zvířecích kožešinách. Ti nejlepší lovci tak budou mít nejširší možnosti. Pamatujte však, že k proslulosti vede cest několik.

Budete aspirovat na titul velkého lovce a štvát své koně jako smyslů zbavení? Nebo podlehnete touze ulovit mocného pána sibiře, který sídlí až v těch nejvzdálenějších krajích? Jeho kůže je mezi lidem považována za nejvyšší trofej, která vám otevře mnohé dveře.

Zrovna tak je to s penězi, které vám na vaší cestě odstraní nejednu překážku.

Jednou z pokročilejších akcí je plnění carských příkazů, které vás v různých ročních obdobích odmění pravidelnými bonusy, nebo vám natrvalo rozšíří vaše možnosti.

Mezi nejproslulejší se však zapíší jenom ti, kteří si podmaní území kruté Sibiře ve prospěch cara. Avšak čím více zvěře, tím vyšší cena pozemku.

Zima je dobou odočinku, návratu k rodině a čerpání nových sil. Doba, kdy hrdinové usedají k ohni a jejich činy jsou za zvuku balalajek a zpěvu druhů po zásluze odměněny.

Po čtyřech kolech, reprezentujících čtyři dlouhé roky, hra končí. Na konci hry získáváte body za různé typy obsazeného území, pokrok na stupnici trofejí, postavené i nezbudované tábory, tygří kůže, za každé dvě mince, kožešiny a každých pět koní, a v neposlední řadě… za pokrok na stupnici příběhů.

Stroganov je komplexní eurohra, která využívá mechaniky akčních bodů a worker placementu pro 1-4 zkušené deskoherní bohatýry od 12 let.

Autor: Mirda-ta

Vybíráme z aukcí

Orléans + Fan Kit
Orléans + Fan Kit
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 19 hodin