Stavíme Stalinův Pomník

xxxxxooooo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Stavíme Stalinův Pomník - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: Ladislav Horáček
Petr Šabach
Rok vydání: 1990
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Soudruhu krajský tajemníku, nemohl byste mi přenechat za drobnou úplatu Vilu na Hanspaulce? Za 15.000 Stalinových korun je Vaše. Neurážejte takovou cenou generálního tajemníka! Jsi na mizině a v patách je ti StB, radím ti po dobrém! Nechceš přece, aby támhle soudruh okresní tajemník se svým mrzkým ROH, Svazem mládeže a SČSP začal stavět Stalinův pomník jako první.

Hra Stavíme Stalinův pomník je vtipnou hrou, která hráče nechá na chvíli zažít staré časy. Princip je podobný hře Monopoly.

Na začátku hry každý obdrží 25.000 Stalinových korun a začne na políčku 25. 2. 1948 start. Hráč hodí kostkou, posune figurku o příslušný počet políček a provádí vyobrazenou akci. Může ho např. potkat náhoda, nutnost či skončit ve vězení. Při takové události čte hráč text na kartičce, u kterého se většinou zasmějete. Na jiných políčkách utrácíte peníze nebo máte možnost získat či uplatit si funkci atd.

Barevně odlišená pole jdou nakoupit, či pouze zaplatit jejich poplatek. Pokud někdo políčko vlastní, poplatek od hráčů, kteří tam vstoupí, jde do kapsy jemu. Vlastní-li hráč komplex všech políček jedné barvy, může při dalším vstupu kupovat jeden kámen Stalinova pomníku. Ten se skládá celkem z 8 kamenů a kdo ho zkompletuje první, vyhrává. Není to však jednoduché, může přijít měnová reforma, znárodnění, ztráta stranické legitimace atp., peníze tak dochází a o získaný majetek můžete snadno přijít. A na to soudruzi protihráči čekají.

Autor: karelik

Offcanvas