Starcraft: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 109x (Seznam vlastníků)

Starcraft: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost ve 2 a 3

Chtel jsem se zeptat, jestli je SC hratelny i ve dvou a ve trech? Rozhodoval jsem se totiz mezi SC a TI3, ale vzhledem k tomu, ze TI3 je nejlepsi od 4 hracu vys, jsem nakonec zvolil SC.
12.5.2009 14:47:16

2 hráči - nic moc
nevím, hráli jsme ot ve dvou se ženou a přišlo mi to ... divné
jelikož je eliminováno riziko že ti někdo vlítne do boku tak v podstatě vždycky vyhrál ten kdo první zaútočil (myslím plný útok s cílme eliminovat základnu nebo hlavní sílu nepřítele). ve víc lidech to bude lepší v tom že nemužeš bezhlavě všechno vrhnout někam, protože tě nekdo zařízne zezadu, takle sme hráli dvě hry, 2x sem ženu rushnul a od té doby mám utrum :) za terany proti tosům sem postavil starport, wrighty a šel "na férovku" proti zealotům, jeden dragoon to nevytrhnul, v prvním/druhém kole bylo dohráno

12.5.2009 14:53:21

ve 3 to vidim podobne
hrali jsme to parkrat ve 3 a vzdycky to skoncilo tim, ze treti se chvili dival a pak pozral co zbylo kdyz se ti dva servali

12.5.2009 15:05:31

schmudla
hrajeme ve třech s Elenistarem a kosimbratrem a dá se to, jen člověk musí stále sledovat kdy ten s kým se nebojuje dosáhne vítězství a domluvit se s nynějším protivníkem na smíru a zaútočit na třetího:-) takže to neni úplně špatný
Ale myslím, že když by se to hrálo ve dvou bude asi lepší aby každý měl dvě frakce

12.5.2009 16:41:26

hmm
tak timhle jste mi zkomplikovali muj vyber:) Ted fakt nevim, kterou hru si poridit. Rozhoduji se mezi TI3, SC a Cosmic Encounter. S tim, ze budem hrat vetsinou ve trech nebo ve dvou a obcas ve ctyrech. Popripade doporucte nejakou jinou hru podobneho typu. Dik

12.5.2009 17:09:12

nerozhodným
tuším že anaken (omlouvám se jestli to byl někdo jiný) měl podobný problém v rozhodování mezi TI3 a SC. Takže jeho postřehy by byly asi nejlepší.
dále si myslím, že TI3 a SC (cosmic En. neznám) jsou hry úplně jiného typu, takže bych si pořídil obě;-)
asi bych byl pro SC, TI3 je výborná spíš ve více lidech (soudě z jednoho skvělého hraní)

12.5.2009 21:28:52

to raven
Ad hratelnost SC ve 2-3 hráčích:

Je fakt, že hra SC ve 2 je hodně rychlá a víceméně jasně předvídatelná. Ve 3 lidech se stává, že ten kdo stojí mimo boj, tak dorazí zbytky těch druhých 2 bojujících.

Pokud ale nemáš dost lidí na čtyhru či vícehru, zkuste hrát týmovou hru (2 proti 2) tak, že buď jeden nebo dva z vás budou hrát za 2 (spřátelené) frakce - myslím, že je to zvládnutelné, třebaže se u toho musí myslet o trochu víc. Mnohem víc pak vynikne různorodost a doplňovatelnost ras.

Ještě k tomu rozhodování mezi koupi her. Já jsem z těch 3 mezi kterýma se rozhoduješ hrál jen SC, takže nemůžu radit, ale nemáš možnost si ty hry u někoho vyzkoušet? To by bylo asi úplně nejlepší.

Co jsem se ptal ve foru FFG lidí, co hráli obojí, na porovnání SC a TI3, tak tam z toho vyznělo, že TI3 je nejlepší v hodně lidech (min. 4, nejlépe v 6). Existuje tam asi 10 ras, které mají všechny úplně stejné technologie i jednotky, ale jiné počáteční jednotky a podmínky. V tom se to docela liší od SC. Navíc je tam zahrnuta politika i obchodování, a boj (strategie) není primární cíl hry.

Takže je otázka, jaké prvky od dotyčné hry očekáváš.

13.5.2009 07:14:39

Ja se taky rozhodoval mezi TI3 a SC
TI3 vypadala jako jasna volba, ale nakonec jsem rozhodnut pro Star Craft, protoze TI3 je jednak pro vice lidi a jednak je to na hooodne dlouhou partii, jestli jsem spravne cetl, tak 6 hodinove partie nejsou vyjimkou, spise je to ten kratsi cas, za ktery se hra odehraje. Take je hra dle reportu, co jsem tu cetl, extremne komplikovana a spise je to uz na pocitacovou hru, kde bude spoustu veci jako jsou pocty a sledovani souvislosti simulovat pocitac, takovy Master of Orion. Ja sice dycky touzil mit alternativu pocitacove hry na stole a to i v te komplikovanejis forme, abych uspokojil sveho strategickeho ducha, ale ceho je moc, toho je prilis. Takze pro me je jasnou volbou Star Craft, akorat s nim zatim nespecham, protoze mame ted opravdu co hrat, prisel nam WoR, zaucujeme se Arkham Horror, takze to zatim neni na poradu dne, ale bude to po nejake dobe hned prvni hra, kterou si nekdy poridim (treba na narozeniny:-) Jinak s Cosmic Encounterem bych TI3 a SC do kupy nedaval, to je podle me docela jina kategorie hrani.

13.5.2009 08:02:46

TI3 vs SC
Mám SC i TI3 a mám obě rád, tady malé srovnání za mě:
TI3 je o dost delší, více variabilní (co se týká různých ras, politiky, akčnch karet,volitelných pravidel atd),ve 2 hratelná jen podle speciální varianty pravidel (hodil jsem sem na web její překlad),je to hodně o politice, v menším počtu hráčů (3-4) je to velmi málo konfliktní
SC je svižnější, více konfliktní, hra ve 2 hráčích je poměrně rychlá, ale také málo vyvážená, prakticky vždy je výhra prvního většího boje výhrou celé hry, ale ve 3 a ideálně ve 4 hráčích je to málo předvádatelné a velmi zajímavé, politka úplně chybí
Ve výběru asi moc nepomůžu, nevzdal bych se ani jedná z těchto skvělých her :-)

13.5.2009 08:22:11

Eyron
kazdopadne kdyz jsme povetsinou 2, tak predpokladam ze bys doporucil SC, nebo je preci jen vyvazenejsi a lepsi TI3 ve dvou se specialnimi pravidly pro dva?

13.5.2009 08:26:29

Cosmic
jdu už asi pozdě, ale jen slovo ke Cosmicu. Ringo mýá pravdu, že ta hra kromě scifi tématu nemá s těmi dvěma ostatními nic společného. Má jednoduchá pravidla a je spíše o taktice a flexibilitě než o dlouhodobé strategii. Na druhou stranu se jí snadno naučí i nehráči, ale pokud hledáš náročnější vesmírnou strategii, Cosmic je mimo. A pokud budete hrát málokdy ve 4 hráčích tak Cosmic nedoporučuji, ve třech to není ono a ve dvou si to nedovedu představit.

13.5.2009 14:10:24

Ringo
Ano, pokud bych vybíral hrun pro dva, vybral bych SC, ale vždycky bych se snažil sehnat třetího :-)

13.5.2009 15:09:53

rbx

Raven
Pokud hru primarne pro dva a sem tam i pro vic hracu, tak bych sel do Nexus Ops. Je rychla, zabavna, je to sci-fi, je super udelana a prijde mi jako vycuc toho podstatneho z obou tebou zminovanych her. To me asi opravi povolanejsi, Starcraft jsem nehral a TI3 jen jednou.

13.5.2009 15:15:34

rbx
nehrál jsem starcraft, ale Nexus je dost často popisován jako "Starcraft light", ale jde o to, co od té hry čekáš. Nicméně Nexus tu již má svou komunitu fanatických příznivců :)

13.5.2009 15:21:02

oprava
to bylo pro Ravena, ne pro rbx :)

13.5.2009 15:21:24

Nexus
O tom jsem taky uvazoval, jenze se to neda u nas sehnat a kupovat to v USA, odkud postovne je skoro drazsi nez hra samotna, se mi moc nechce.

13.5.2009 15:40:57

Raven
ale dá, sleduj aukro ;)

13.5.2009 15:54:22

Beholder
ja tam zrovna ted zadny nemam hozeny, vcera jsem prodal posledni:-) Ale jeste jeden je zrovna na ceste:-)

13.5.2009 16:01:43

Ringo
však jo, proto píšu sleduj aukro ;)

13.5.2009 16:07:40

Vybíráme z Bazaru

Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Reichbusters - KS komplet + obaly + playmat
Akt. cena: 5999 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas