Star Wars: Unlimited – Spark of Rebellion

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Unlimited – Spark of Rebellion - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Daniel Schaefer
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Mám objednaný základ + pár boosterů. Vypadá to slibně. Možná jen ta grafika nic moc. Máte nějaké své postřehy k této hře? Případně názory.

13.3.2024 16:30:31

U některých karet se to blíží nepovedenému komiksu, v jiných případech OK byť také laděno do tohoto pojetí; hra však velmi slušná, a double deck pro začátečníky se velmi povedl. 

Doporučuji vyzkoušet, samozřejmě silné karty jsou v R a UR, zde nazývané Legendary. Pro sběratele muka, standardní karty, standardní ve foilu, karta v hyperspace módu (bez černého rámečku) pochopiteně i foilová atd.

JN  

13.3.2024 17:00:57

Herně je to podobné MTG, akurát jsou dvě arény a hráč má jednu “silovou” kartu hrdiny, kterou dostává do hry po vyložení dostatečného počtu zdrojů,

nicméně kdo hrával cca před 25 lety první karetku na motivy SW vydanou společností Decipher může být zklamán, ale tolik hráčů u nás tehdy nebylo.

Tato hra nejlépe zachycovala atmosféru hvězdných válek, na stole se objevovalo mnohem více lokací nebo systémů pomocí kterých se aktivovala Síla (každá karta představovala jednotku síly) a účelem bylo zbavit soupeře Síly, ať již “drainováním” na neobsazených lokacích, v bitvách apod. Prostě paráda.

Nikdy nezapomenu na létání v asteroidech, kdo se tam vypravil, většinou pohořel. Každý musel mít dva balíčky, ze temnou a světlou stranu, a každé kolo bylo hráno s jiným. 

JN  

14.3.2024 07:45:24

Star Wars: Unlimited je skvělá hra. Už jsem herně ve stadiu, že mě většina novinek nechává chladným, ale zde musím po více než 50 odehraných partiích dát veliký palec nahoru. 

Ano, MTG se to podobá, ale spoustu věcí řeší SWU elegantněji 

  • Začínáte s šesti kartami, dvě z nich použijete jako zdroj (vyložíte je rubem vzhůru jako dva generické zdroje) 
  • Následně se střídáte se soupeřem po jedné akci – hra má tak větší spád. Každé kolo lížete dvě karty a jednu kartu z ruky následně můžete opět použít jako zdroj
  • Máte tak mnohem větší výběr z karet a možností jakou kartu zahrát a jakou (která se momentálně nehodí), použít jako zdroj

Stručně – hra je svižnější a máte větší šanci vymýšlet, co zahrajete, oproti MTG kde každé kolo líznete jednu kartu a ještě neovlivníte, zda to bude zdroj (mana) nebo herní karta. 

Krátce jen další pozitiva 

  • Starter set s Lukem a Vaderem funguje velmi dobře
  • Hru můžete zdarma sólo vyzkoušet na forcetable.net.
  • V Praze, Brně, Pardubicích i Bratislavě se pravidelně hraje
  • Solidní herní balíček složíte i za pár korun – třeba Tarkina z karet, které Vám ostatní hráči prodají za pakatel nebo zdarma

Negativa

  • Pokud budete chtít karty sbírat a kupovat booster boxy, nebude to levné
  • Žetony jsou otřesné, tenoučké, jedním slovem ostuda 

Shrnutí

Nyní je ideální doba začít, je tu pár desítek lidí, co to hrají a dá se pěkně zahrát i s běžnými kartami. 

… anebo počkejte 10 let, až se hra přestane vydávat, kupte od někoho dříve draze pořízenou sbírku a skvěle si zahrajete doma nebo s přáteli 😊

14.3.2024 09:10:19

Díky za dojmy. Vím, že karetky umí být drahé. Žetony šoupnu do kapslí, karty obalím a pojedu domácí hraní, případně v deskoherním klubu. Hra vypadá hodně dobře, snad jen si zvyknu na grafiku. Mám ze star wars univerza deckbuilding game a to je také super oproti star realms. 

Navíc mám rád, když jsou ikony už v základu, třeba Palpatine, Darth Vader, apod. Přikoupil jsem i nějaké boostery a uvidím, co s tím půjde zahrát a jak moc to bude bavit.

14.3.2024 10:13:48

Mam za sebou teprve jednu testovaci hru, ale musim uznat ze to je dobre.

Je to hodne takticke/strategicke.


Nikdy jsem nebyl fandou karetek kde jsou zdroje karty se kteryma se hraje. Ale je to vlastne docela dobre. Ze zacatku se delaji zdroje z drahych karet a postupne to pak prejde do levnych, protoze ty drahe uz jsou cim zaplatit.


Grafika je super. Libi se mi ten komixovy styl v pastelovych barvach.

15.3.2024 10:36:10

Taky mám dnes odzkoušeno a panuje nadšení. Je to svižné, napínavé, opravdu je tam hodně taktického rozhodování. Co zahrát, kdy, na co útočit, atd. Existuje nebo bude existovat i týmová hra určitě. Mocné postavy jsou opravdu mocné, ale ne nezničitelné. Úloha leadrů je unikátní, po zabití pořád využíváte. Jen se bojím, že nebudou různí leadrové opravdu unikátní. Uvidíme. Chystám se koupit nějaké boostery a vytvořit si pár balíčků pro deskoherní klub.

15.3.2024 16:32:51

Je to fakt dobrý, vyzkoušeli jsme si starter decky a teď zkusíme balíčky trochu vylepšit. Hráli jsme Star Wars Deckbuilding game a tohle je po pár hrách pocitově lepší. Super je střídání akcí v rámci kola - jednou já, jednou soupeř. 

20.4.2024 20:08:55

SW deckbuilding je poměrně dost jiná hra. Jediné, co je spojuje, jsou téma a žánr karetní hra.

SW:Unlimited je opravdu skvělá hra, ale tři sady za rok jsou pro casual hráče neudržitelné tempo a nemá smysl do toho investovat větší peníze, když by to takhle musel dělat s každým novým setem. Holt si vystačím se starter setem.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

21.4.2024 08:10:05

My to brali na domácí hraní a jako naši první TCG (Magic mně nějak minul a do ničeho jiného jsem nešel, hrál jsem jen počítačové Heartstone, které je v podstatě card collecting game).

 A překvapilo mně teda, že se karetní booster aktuálně prakticky nedá sehnat, alespoň v tom moc peněz neutopím. Vzali jsme jich 10 a zatím spokojenost. Děti hodně žerou Mandaloriana, tak nějaké boostery s druhou řadou budeme určitě potřebovat.

21.4.2024 08:26:11

Pokud nejedete turnajově, dají se i dobré karty sehnat za pár korun. Jak budu mít čas, dám na bazar přebytky. Je dobré, že se dají prodat ty šíleně předražené karty a za to si dokoupíš klidně karty do celého balíčku.

21.4.2024 08:34:36

Hrál jsem digitálně už před ofiko vydáním a super jednoduchá karetka.

Téma za mě pěkně zpracované a uchopené.

TCG do kterého není problém naskočit.

__________
Shadowant
hráč a sběratel

21.4.2024 21:00:28

Vybíráme z Bazaru

Lods of Hellas
Lods of Hellas
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 19 hodin

Offcanvas