Star Wars: The Deckbuilding Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Deckbuilding Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Boj

Mám takové, téma k zamyšlení. 

Odehráli jsme pár her, trochu blbě, po vzoru Star realmsu. Kdy pokud jsme neměli dost síly na zničení, válečné lodi, tak se prostě nic nedělo. A taky, že na jednotlivé cíle se připravoval útok jednotlivých karet. Takže když válečná loď měla život 7 tak jsem na ni poslal 2 jednotky se silou dohromady osm a ten zbyvajici bod se prostě spálil. A případně třetí jednotka už šla přímo na základnu za plný útok. A pokud jsem prostě neměl dost síly, tak se nic nestalo. 

 

Nicméně pak jsme dali jednu hru, podle pravidel, kdy se secetl celkový útok, to se rozdělilo na lodě, ( které se buď zničily a pokračovalo se na základnu, nebo tam ty ukazatele zranění zůstaly) 

A to nám přišlo dost jednoduché a defacto bez přemýšlení. 

 

Co říkáte na tuto variantu? A jeste dotaz: dají se léčit /opravovat i lodě? 

 

Ps: Ještě mne napadla varianta, viz výše, kdy se na každou určitou loď musí vynaložit zvlášť útok, ale už nebude muset být síla útoku stejna nebo vyšší než život lodi, a budou se znacit zranění, ale pokud prostě zaútočím větší silou, tak zbývající dmg propadne. 

 

 

Zajímá mne jen Vas názor na kolik toto mění hru a hratelnost? Díky 

16.4.2023 23:00:05

@venicka Přesně takhle to ale má být. Není to tu jako ve Star Realms, kdy se sečetl útok a jen se prostě rozdal. Tady se přiřazují jednotky se svými útoky k cílům. Pokud tedy pošlu 3 Stormtroopery na loď s obranou 5, jeden útok mi propadne.

7.5.2023 08:39:52

@Dave_Red, podle českých pravidel, je to tak, že při útoku na základnu se vezmou kostičky dle všech zásahů a rozdají se na případné lodě. V libovolném poměru a pokud bude na lodích tolik zásahů kolik mají životů, odstraní se a přebytečné kostky zásahů se dají na základnu. Pravidla str. 18. Kouknul jsem i do anglických pravidel a tam je to stejné.

7.5.2023 13:32:15

Takto to funguje při útoku na základnu (případně bránící lodě) ale ne na nabídku. Tam zbývající body útoku propadají.

7.5.2023 20:40:27

@martz mas naprostou pravdu. To jsem to teda pěkně missnul 😅

8.5.2023 10:17:59

Vybíráme z Bazaru

Too many bones Undertow
Too many bones Undertow
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas