Star Wars: The Deckbuilding Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Deckbuilding Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Balanc

Ahoj,

jak to máte s balancem frakcí? Přijde nám po cca 10 hrách, že rebelové jsou na tom výrazně lépe. Hlavně kombinace Hoth + healovací lodě je prostě šílená. Zatím vyhrálo impérium jen jednou a to jen díky tomu, že hned na začátku přišel do hry Darth Vader.

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

11.4.2023 13:47:17

čau, taky mi po prvních cca 10hrách přijde, že Hoth je silný, navíc tento druh planety mají pouze Povstalci. Uvidíme, jak v dalších hrách, dcera mě musí nejdříve nechat hrát za Imperium, odmítá se vzdát temné strany síly… :-D

 

11.4.2023 13:54:38

Manželka za povstalce treba vyhrála jen jednou a furt říká, že Modří (téměř nezná SW), jsou silnější…. 😂

16.4.2023 22:37:31

Je to hodně vyrovnané.

Strašně moc záleží komu dříve dojdou silné karty a jak dobře se čistí balík. Rozmíchání balíku v setupu je nutnost!

Problém nastane pokud jednomu chodí válečné lodě a druhému nee, ale za Imperium musím říct že silových karet mají opravdu hodně a vhodně zahraná Corellia, kdy si vemeš Dartha Vadera nebo Jabbu z nabídky do ruky to je už nakročení k vítězství.

V Hotu problém nevidím, poslední dobou se mi spíš nedostávají finance, ale máme za sebou už asi 20 her a je to neskutečná mela do poslední chvíle.

Hráváme teda na celou galaxii a s podplácením neutrálních karet.

17.4.2023 08:46:02

Enormě záleží na tom, jak jde balík, když jsem hrál první dvě hry, téměř jsem neměl šanci koupit rebelskou kartu, když už se náhodou ukázala, hned byla zničena a byl jsem z celé hry dost frustrovaný.
Pak jsem dal dalších pár her a narazil i na hru, kde rebelové brutálně nakopaly imperiály … šlo hodně rebelských karet do balíku a já skončil hru jen s 11 luxusníma kartama v balíku a výhra 4:2 s tím, že třetí základna neměla ani škrábnutí.
Hrozně záleží na galaktické nabídce, kolikrát je bohužel většina hry jen co chodí.

Stejně mě ale baví !

18.4.2023 19:37:56

Pokud je celá hra o tom, jaké chodí karty do nabídky, tak je to dost naprd.

18.4.2023 20:17:59

hra naprd není, stačí dobře zamíchat balík :-)

18.4.2023 21:13:00

Každý deckbuilding s proměnlivou centrální nabídkou je těžce o náhodě. Já mám vzdycky tu smůlu, že nemám jak s nabídkou pracovat nebo na kartu zrovna nemám, protože se to na ruce zrovna sešlo útočně, a nebo odkryju fantastickou kartu pro soupeře. To je potom podobná frustrace, jako když nepadaj kostky a ostatím ano. :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

19.4.2023 02:23:07

Já tu hru hral vícekrát, a příjde mi, že je dobře vybalancovaná. Pracovat s centrální nabídkou se dá velmi snadno. S kamarádem jsme v poslední hře prolízali skoro celý balík nabídky. Co jsem tak postřehl, tak Jabbova výletní loď a Millenium falcon jsou velmi silné karty. Možná lepší než Darth Vader, Luke nebo Jabba samotný.

3.5.2023 14:53:25

Tak se také zapojím. Máme odehráno cca 40-50 her a určitě se i v této karetce chyby najdou. Vybalancování mezi nimi ovšem není. Obě frakce je nutné uchopit trochu jiným způsobem. Zatímco Rebelové sází na početnost, práci se sílou a nepřátelskou rukou, tak Impérium hrozí svou obrovskou silou, kterou oproti Rebelům více uplatňuje i v Galaktické nabídce a Galaktickém balíčku.

Co se týče náhodnosti, tak ta je zastoupena téměř v každé karetní hře. Tady jde o to správně odhadnout situaci a přizpůsobit se daným kartám. Rozhodně není potřeba sbírat jen své frakční karty. Dá se v klidu vyhrát i s “neutrálním” balíčkem. Každá planeta je vhodná pro jinou situaci ve hře. To znamená, že Hoth je sice silná planeta, ale pokud hráč za Imperium hraje tuto frakci “správně” dokáže zničit i Hoth. 

Určitě souhlasím s tím, že Vader nebo Skywalker určitě nejsou nejsilnější karty. Třeba AT-AT je oproti Vaderovi mnohem lepší kartou - stojí méně, má v podstatě rozdělený útok a není tolik závislá na dané situaci.

Lodí je v balíku celá hromada a jsou klíčem k úspěchu. Pokud hru dohrajete za 20 minut, děláte něco špatně. Pokud správně zapojíte do balíku lodě, hra se v pohodě protáhne i na 50-60 minut. Obecně jsou lepší lodě na straně Impéria, ale několik neutrálních je také skvělých.

Nevýhodou je určitě samotná galaktická nabídka, která se dokáže brutálně zaseknout. Zároveň hra nabídne i partie, ve kterých od určitého okamžiku víte, že vyhrajete/prohrajete. Většinou v případě, že Váš soupeř v nesprávný čas zničí vaší první planetu. To může být kámen úrazu ve spoustě prvních hrách. Důležité je si balíček alespoň z části nachystat a až následně zničit první planetu. Samotná správa balíčku je samozřejmě to nejdůležitější a není nutné utrácet v každém kole všechny dostupné zdroje. Nejlépe mít cca 15 -20 silných karet v balíku a vyházet z něj ty počáteční. 

Měl bych toho na srdci ještě hodně, ale to už by bylo až moc dlouhé čtení. :D

7.5.2023 08:34:06

Vybíráme z Bazaru

Čarokniha
Čarokniha
Akt. cena: 830 Kč
Končí za: 6 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas