Spyrium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ystari Games
Autoři: William Attia
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

(Titulní strana nejmenovaných britských novin v době steampunkové revoluce:)

NOVÝ ZDROJ ENERGIE OBJEVEN! ZÁZRAČNÝ ZELENÝ KÁMEN DOKÁŽE NEUVĚŘITELNÉ VĚCI! Jako houby po dešti rostou po celé naší zemi věže dolů těžících nový nerost jménem SPYRIUM, jenž podle nejnovějšího výzkumu skýtá nepředstavitelné množství energie. Jeho magická záře podněcuje místní průmyslníky k horečné výstavbě zpracovatelských závodů a laboratoří. Jako mávnutím kouzelného proutku vyrůstají nájemní domy, jež slouží k ubytování dělníků, roztáčejících kola nových továren. Nezaměstnanost je na ústupu, vědci předkládají nové patenty a teorie týkající se výrobních postupů a efektivity pracovních procesů. Bohatství těch několika šťastných, jimž se podařilo využít nabízené příležitosti, potvrzují překrásné domy a paláce. Roste i počet univerzit. Jaká to šťastná doba, jaký to úžasný pokrok!

Spyrium je hrou pro dva až pět hráčů, kteří v roli začínajících průmyslníků usilují o vybudování co nejefektivnějšího podniku na zpracování zelených krystalů nově objeveného stejnojmenného nerostu - spyria. V průběhu šesti herních kol se snaží zajistit si přísun spyria, stavět nové továrny, laboratoře i další budovy, zatímco současně usilují o náležité využití svých dělníků a získání nejrůznějších patentů, které jim usnaďnují jejich podnikatelskou aktivitu.

Po obdržení příjmu z dělnických bytů a určení události, která hráčům umožňuje zvláštní akci, se na začátku každého kola vyloží devět (3x3) karet tvořících nabídku budov a patentů, které si hráči mohou pořídit, nebo osob, které mohou navštívit za účelem jednorázového prospěchu. Tyto karty tvoří "tržiště", kam hráči umisťují své dělníky, pokud o danou kartu projeví zájem. Nepokládají je ovšem na samotné karty, ale do "uliček" mezi ně - tímto způsobem si zajišťují možnost aktivace obou sousedních karet. Karty jsou třech druhů: A (1. - 3. kolo), B (4. - 5. kolo) a C (6. kolo). Jejich "síla" v průběhu hry roste.

Hrací kolo se skládá ze dvou fází: umisťovací a aktivační. V umisťovací fázi hráči pokládají své dělníky a mohou využít zvláštní událost pro dané kolo. Ve fázi aktivační své dělníky stahují (čímž buďto vydělávají peníze, přičemž výsledná částka závisí na počtu dělníků rozmístěných kolem dané karty, nebo aktivují/získávají samotnou kartu, kde její cena opět vychází z počtu okolních dělníků), používají některé již získané karty, mohou využít zvláštní událost, pokud tak neučinili již předtím, nebo pasovat. Pro průběh hry je důležité, že hráči se mohou nacházet každý v jiné fázi daného kola.

Ty z karet, které si hráči zakoupili, pokládají před sebe (v případě budovy je zapotřebí zohlednit i rostoucí cenu její "parcely"). Karty jsou dvojího druhu. Hlavním smyslem modrých karet (budov) je zisk spyria, dalších dělníků a generování vítězných bodů v průběhu hry. Zelené karty (patenty) poskytují hráčům bonusy v průběhu hry i při konečném vyhodnocení.

Na konci hry (po odehrání tržiště s kartami typu C) hráči připočítají k bodům dosaženým v průběhu hry body za postavené budovy a bonusové body z patentů. Vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem dosažených bodů.

Autor: stastlivec

Vybíráme z Bazaru

Pokémon karty
Pokémon karty
Akt. cena: 65 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas