Splendor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Marc André
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stále prohrávám. Kde dělám chybu?

Máte nějaké tipy pro začátečníka, čemu se vyhnout? Nebo naopak jak hrát. Protože ať dělám, co dělám, stále prohrávám :-(

21.5.2022 10:39:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Hráš proti skúseným hráčom? Tu si môžeš pozrieť pár videí ak rozumieš po anglicky

https://www.youtube.com/user/Klanosk3/videos

zvyčajne sa hra na dve alebo 3 farby. Najčastejšie Modra zelená červená. 
Snazis sa kupovať  karty hlavne z druhého niekedy aj 3. radu. Prednostne si rezervuješte karty ktoré nakupuješ  za jednu alebo dve farby

 cize sa snažíš nakúpiť 3 karty v hodnote 4 víťazných bodov a potom splniť podmienku tých klenotníkov či ako sa volajú. 
preto v marvel edícii Splendoru je podmienka že musíš mat z každej farby aspoň jednu kartu a aspoň jednu kartu z 3. radu

21.5.2022 11:07:05

Môžeš to skúsiť aj tak, že budeš kupovať striktne len najlacnejšie karty. Po pár kolách ich budeš brať za jeden žetón, alebo zadarmo. Samozrejme, budeš mať vyložené karty bez bodov, ale pár ťahov ušetríš, lebo nebudeš brať žetóny z ponuky = budeš častejšie vykladať karty. Toto ti môže pomôcť v správnom momente sa už zamerať na bodované odmeny a karty.

21.5.2022 11:24:57

@andreasss Tohle zní dobře, ale v praxi se mi stávalo, že vybudovat si tu "základnu" trvalo příliš dlouho (nebo jsem zkrátka nevěděl, kdy přestat) a prohrával jsem proti člověku, který šetřil šutry a kupoval spíš méně často, ale drahé a bodované karty.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

21.5.2022 12:44:45

kupovanim kariet bez bodov nestihnes vyhrat proti skusenejsim hracom

21.5.2022 16:02:46

@Kew @Wuuduu Súhlasím. My sme to hrali príležitostne, žiadny Splendor experti. Ale je to jedna z možností ako začať hru. 

21.5.2022 17:32:30

Díky za názory a rady a @perun91  za videa, prostuduji je. Zkoušel jsem nakoupit nejlacinější karty, abych pak mohl ty dražší brát rychle a zadarmo. Než jsem je nasbíral, ostatní už měli dost bodů na to, abych je nedohnal. Když jsem zkoušel brát karty s 2 a 3 řady, šlo to pomalu, a všichni ostatní byli rychlejší. Děs. Možná je to tím, že jsem bral všechny barvy a nesoustředil se třeba na tři. To zkusím příště. :-)

22.5.2022 06:32:03

když už bereš levné karty, tak se musíš soustředit na barvy, které jsou na destičkách šlechticů, pak je šance získat body z těchto bonusů…

22.5.2022 07:42:26

Tak ony jsou dvě hlavní varianty. Brát levné karty a spoléhat na šlechtice. Nebo hrát hodně bodované. Obě strategie mi připadají rovnocenné. Hraju hlavně na levné. Na BGA jsem takto porazil dvakrát za sebou i 17. hráče žebříčku (respektive před porážkami byl asi ještě výše).

Pán her - Nový Jičín

22.5.2022 18:21:53

Snažíte se odhadnout/počítat co budou kupovat ostatní, nebo je to jedno a jedete si svoje? 

23.5.2022 06:40:51

Vybíráme z Bazaru

Halls of Hegra
Halls of Hegra
Akt. cena: 1166 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas