Sphinx - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Gunter Baars
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Cílem hry je pomocí klíčů překonat tři sfingy ve středu hracího plánu a zmocnit se pokladu. Nebude to ale tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Každou sfingu lze překonat pouze pomocí klíče v odpovídající barvě. Jenže během hry jsou barvy sfing tajné (jsou vidět pouze ze spodní strany sfingy) a navíc se mohou sfingy uprostřed kdykoliv zaměnit za libovolnou sfingu na kraji herního plánu.

Průběh hry

Hráči se při hře střídají v tazích, přičemž ten na tahu začne hodem všemi třemi kostkami. Následně svou figurku posouvají po hracím plánu v libovolném směru, ale vždy přesně o daný počet políček padlý na kostce. Hráč tedy vždy táhne svou figurkou třikrát, podle hodnot vržených kostkami v libovolném pořadí.

Výměna sfing

Pokud hráči na kotce padne symbol dvou hadů, hráč musí vyměnit libovolnou sfingu ze středu hracího plánu za libovolnou sfingu z okraje. Hráč se na žádnou z nich nesmí podívat.

Tajné dveře

Pokud hráč skončí svůj pohyb na jednom z políček sousedících s tajnými dvířky, musí hráč dveře přetočit a tím svou figurku dostat na druhou stranu.

Speciální pole

Na hracím plánu se vyskytují pole se symboly barevných kartiček. Pokud hráč přes takové pole přejde a nebo na něm skončí svůj tah, získá klíč (kartu) dané barvy, pokud ho ještě nemá (pokud ho ale již má, tak o něj přijde).

Pole se symbolem ruky mumie fungují jako nápověda. Hráč, který přes pole přejde, nebo na něm skončí svůj pohyb, se smí podívat na barvu kterékoliv sfingy.

Krádež

Hráči nesmí skončit svůj pohyb na poli obsazeném jiným hráčem. Pokud však přes políčko s hráčem jen prochází, smí od něj ukrást jeden klíč (kartu), který ještě nemají.

Konec hry

Hra končí, když se libovolnému hráči podaří ukrást poklad. Hráč musí mít klíče barev všech tří sfing, které střeží poklad a musí předložit klíče ve správném pořadí. Pokud se spletl, ztrácí veškeré své klíče a pokračuje ve hře. Pokud ale uspěje, ukradl poklad a vyhrává hru.

Autor: freki

Vybíráme z Bazaru

Rainforest
Rainforest
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas