Space Hulk: Death Angel – The Card Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Space Hulk: Death Angel – The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se to hraje

Malé připomenutí z oficiálních stránek naznačující, jak se tenhle karetní Space Hulk vlastně bude hrát:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1369

http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=1&efcid=2&efidt=336007

Každopádně z druhého odkazu je zřejmé, že se zde nadějeme i Broodlorda:o)

9.6.2010 08:24:43

to Marabu
Já musím souhlasit s Beholderem, zelení jsou vážně špatní. Útok se mi u nich zdá jako jediná použitelná karta, jinak je plno jinejch mariňáků kteří se umí přes support kartu bránit líp než Gideon - takže do penze s ním :-))

29.12.2011 13:27:45

1. dojem ze hry
krome BB Team Manager mi dneska Beholder ukazal dalsi karetku. Z BB jsem patricne nadsen, jak nejsem na karetky, tak BB fakt super, viz muj popis u prislusne hry. Space Hulk byl takovou druhou stranou mince. SH ma nadhernou atmosferu, pekne vypada, ale neni to proste hra pro me. Dovolim si ji stejne jako toho deskoveho SH nazvat antihrou. Hru kompletne ridi kostka, ne hrac. Hrac se nejak sice snazi rozhodovat, ale kazde dobre rozhodnuti a takticky spravne muze byt spatne jen proto, ze proste nehodi. Casem jsem mel pocit, ze nehraji, ze jsem nucen delat kroky, ktere ypadaji takticky nejspravneji, ale stejne vysledek rozhodne zase kostka. V karetnim SH ma oproti tomu deskovemu hrac asi prešci jen vice moznosti co udelat, takze nekdy lze uspechu jit lepe naprosti nez v te deskove variante, kde hrac vicemene kouka, co se stane, kdyz to rozmisti tak ci onak. Beholder vesmes ridil taktik, ma to uz nahrane solo. Lecos nam vyslo a dokonce jsme hru rekl bych po radne zaverecne haluzi porazili. Priznam se, ze na rozdil od karetniho BB, ktereho bych si s radosti hned ted zahral znova po SH v jakekoliv forme nemam potrebu sahnout nikdy vice:-) Pro me proste antihra. Vytunena hra v kostky.

30.12.2011 20:53:37

....
To já jsem byl naopak po dnešní hře ve dvou nadšený. Po těch 5 hrách solo co jsem tento týden odehrál to bylo příjemné zpestření. Pravda, díky tomu že už znám karty a Ringo hrál poprvé, tak jsem v podstatě hru řídil, což se dalo čekat, že to tak dopadne. Ale docela tvrdě bych nesouhlasil, že to je vytuněná hra v kostky. Těch možností taktizování tam je dost a člověk musí řetězit myšlenky několika akcí dopředu. Je pravda, že sebemenší plán může zhatit kostka, ale je to právě o tom aby se udělal takový plán, který když výjde, tak je z toho maximální užitek a naopak když nevýjde, tak aby z toho byla minimální ztráta.

Dneska už to vypadalo několikrát na prohru, ale díky tomu že jsme do konce hry udrželi na živu klíčové mariňáky, tak jsme nakonec vyhráli. Mě ta výhra moc potěšila a musel jsem hodnocení zvýšit ze 7 na 8 :).

Bylo to samozřejmě díky řádné dávce štěstí, ale měli jsme i velkou dávku smůly (jaká je pravděpodobnost, že Ringo hodí v Teleportariu 3x za sebou 0? :D ). Tím se to vykompenzovalo a díky optimálním rozhodnutím (která jsme klidně mohli udělat špatně a vůbec by za to nemohla kostka) jsme nakonec vyhráli.

30.12.2011 21:41:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
ve hre klidne muze byt nahoda, ale mely by rozhodovat i nejaka cisla ktere hrac chytre zvoli. Tohle jsem plne citil u Blood Bowlu. U toho spacehulku sice jsou marinaci, kteri maji nejakou extra schopnost, s kterou hrac kalkuluje, jako napr. 3x utok. Ale jakmile 3x nehodis lebku, tak mam proste pocit, ze jakakoliv chytrost uchovat lepsi marinaky stejne stoji na tom, zda ta kostka padne ci nikoliv. Ja si docela umim predstavit, ze by to posledni kolo, co jsme odehrali dopadlo na kostkach uplne jinak a tve poteseni ze hry by mohlo byt tatam. Jako bylo fajn ze jsme to prezili, ale porad si rikam, jaka to byla nahoda. Stacilo by, aby v balicku byla jina karta a uz by vse mohlo byt jinak. Ja tyhle hry na cistou nahodu proste nemam rad. Jde ovlivnit, zda zvysis svou pravdepodobnost prezit ci ne, ale klic je porad ta kostka. Ja po prvni hre nehodnotim nijak, protoze ta hra je evidentne takto koncipovana a jsou hraci, ktere to tak proste bavi.

30.12.2011 22:20:33

Ringo
Ja úplne s tebou súhlasím. Porovnám len jednu napríklad vec z Earth Reborn a Space hulku. A to je spoločná vec kocka, kde si v ER môžem svoju pravdepodobnosť úspechu navyšovať, jednoducho tú náhodu má človek z časti aj vo svojich rukách, ale tu... tu človek hodín jednou kockou a je koniec.. mariňák je mŕtvy, alebo jednoducho prežije. Ja náhodu mám rád, ale v trochu inej podobne aj v ( keď už som pri ňom) earth reborn môže určitou náhodou zasiahnuť zombie nepriateľa pištolou cez celú mapu ( kto pozná pravidlá - hod kocou a kritičák :) ), ale v tejto hre ju človek môže minimálne ovládať. Ale musím povedať, že sme sa pri SH:CG fakt nasmiali až do záchvatu, keď môj kamarát už ani neviem na koľko pokusov na reroll hodil nuly ako pri vašej hre :) Ale už viac krát tú hru by som hrať nechcel. Nedáva prvok zábavy ( až na ten jeden prípad :) )

PS: neodpustil som si porovnávania s ER lebo to je pre mňa herný vrchol čo som zatiaľ zažil a sú v ňom kocky a presne takto si predstavujem mechanizmy s nimi :)

30.12.2011 23:49:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Kaerdrak, Beholder
Netvrdím, že je to silný tým. Je nejslabší. Jenom říkám, že se za něj dá hrát, i vyhrát a je to zábava stejně jako za jakýkoliv jiný tým. A serža Gideon se svým kladivem vypadá fantasticky:)

31.12.2011 00:19:38

...
Mě figurkový SH hodně štval a začal jsem ho nesnášet, ale tohle se mi líbí. Je to levné, rychle nachystané, rychle sklizené, není třeba hrát za Genostealery (což je ve SH strašná nuda), má to atmosféru...prostě se mi to líbí navzdory tomu že figurkový SH mi těžce nesedl.

31.12.2011 00:20:27

Vybíráme z Bazaru

Insert - Agricola (Základná hra + 2 rozšírenia)
Insert - Agricola (Základná hra + 2 rozšírenia)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas