Space Hulk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

reprint

tak kdyby tohle znovu vyšlo, to by byla skvělé...
13.2.2009 00:32:18

Anaken
bomba:-)

10.9.2009 15:02:58

díky
I já se přidávám k díkům. Skvělá zpráva, skvělý víkend :)
Jako bych to tou svojí recenzí v závěru nějak přivolal ... kde je duben kdy jsem to krájel modelářským nožem a už je to tady.

10.9.2009 16:46:59

...
Tak já už mám SH asi čtyři dny doma, ale kvůli práci se na něj zatím jen dívám... Pravda, stihl jsem ho vybalit a pokochat se obsahem krabice, ale to je tak zatím všechno. A pokud nedám výpověď, tak Hulka otestuji až příští týden. To je k nevydržení :-)

10.9.2009 17:47:49

Potlučené figurky
Tak už tuším, proč jsou některé figurky potlučené:
http://www.boardgamegeek.com/image/553605

10.9.2009 18:03:34

husak
tohle úsměvné domino je oproti zvěrstvům co se dějí na české poště nic :)

10.9.2009 18:21:44

Beholder
Přesně tak. Jednou jsem viděl u nás na poště nakládání balíků a málem jsem omdlel...
Mimochodem docela mě překvapilo, jak je krabice s SH těžká.

10.9.2009 18:34:30

UŽ HO MÁM TAKY
Se zlověstným syčením namáhané hydrauliky se i mě, dnes otevřela plastocelová brána do útrob prastarého vraku. Všech dvanáct nadlidky silných mariňáků je připraveno vyrazit vstříc nepřátelům s nimiž se dají srovnat jen nejhorší noční můry. Vyzbrojeni smrtonosnými zbraněmi a nezdolnou vírou půdou vyrvat svaté relikvie ze spárů monster aby je opět navrátili na světlo Císařovo.

Akorát mrtvý kapitán měl ulomený spojovací čudlík, ale tomu to už vadit nebude:-)
K první hře donutím (třeba i násilím;-)) partnerku takže v sobotu hrajem:-)

10.9.2009 19:10:35

Tak šťastlivci,
co to už máte doma a nejlíp jste to i zkoušeli, můžete to někdo porovnat třeba s Descentem, resp. s Doomem? Myslím styl a průběh hry ... ?

10.9.2009 19:32:03

2 merlin
je to úplně jiný styl hraní. jelikož jsem fanda SH vyjde z tohoto srovnání líp:-)
descent a doom je v podstatě hodně podobný. SH má od začátku viditelnou mapu a genestealeři se objevují ze stejných míst. netaháš žádné karty. když ti umře mriňák je mrtvej genestealerů je nekonečně, ale za kolo můžou vběhnout jen dva blipy (třeba). Blip jsou genes. v počtu 1-3 (jeto obraz na scaneru proto je tak nepřesný) to ví jen jejich hráč. SH plně zvládneš za hodinu Des. a Doom za dýl (alespoň já) Hra je o dost rychlejší z čehož vyplívá i lepší atmosféra. mise je tak na hodinu (bez přípravy).

10.9.2009 19:40:05

Nečekaně "mám" SH
Vůbec jsem neměl v plánu tuhle hru pořizovat. Šetřil jsem penízky na War of the ring a z ničeho nic mi doma přistál SH (kterej je zhruba stejně drahej). Seběhlo se to tak, že jsem si prohlížel nějaký fotky SH na kompu, když to spatřil bratr (kterýžto je (ne)vděčným kumpánem mých hráčských záchvatů) a řekl ať tuhle hru koupim, že jí se mnou bude hrát vod rána do večera. Je to totiž velkej fanoušek (na rozdíl ode mě) W40000, kteréhožto má mraky nekřesťansky drahejch figurek, tanků atd. a přitom to nikdy nehrál ;-) Jen to barví, v čemž je fakt mistr, takže se těšim až natře figurky SH. 22. září má narozky, takže na první hru si eště chvíli počkám. Když jsem viděl, jaké se (nejen tady) na to pějou ódy a že to asi brzo už nebude k dostání, šel jsem do toho. Jen doufám, že jsem neprohloupil...

10.9.2009 20:46:13

to halbarad
Figurky (v Tvém případě skvěle namalované :)), kostky, napjatá atmosféra, taktika, spád ... pokud máš tohle rád, pak jsi určitě neprohloupil :)

10.9.2009 21:13:52

to halbarad
Kdyby se ti to cistou nahodou nelibilo a chtel by ses ho zbavit, tak dej vedet. Nekdy na konci rijna nebo v listopadu bych chtel urcite SH koupit a protoze predpokladam, ze v obchodech uz nebude, tak si budu muset pomoct jak budu umet :D

10.9.2009 22:46:49

tak ho právě rozbaluji
a co na to říct....prostě bomba, nemám slov :)

11.9.2009 11:27:33

Beholder
Ještě pořád chceš srovnávat kvalitu miniatur od FFG a GW? :)

11.9.2009 12:11:55

sydo
už mlčím, už mlčím :))

11.9.2009 12:13:56

A me uz to taky prislo
akorat az prijdu domu z prace, tak se stihnu jen pokochat krabici, protoze ficime na cely vikend hned pryc:-(

11.9.2009 12:52:23

A je tu jeste nekdo
komu se tech 1900 za tuhle hru zda hodne?:-D

11.9.2009 12:53:43

Ringo
cena je v poho
vejplata je malá :-)

11.9.2009 14:50:03

Boldrick
njn, to uz neni chyba ale tech her:-D

11.9.2009 14:59:21

Přesýpací hodiny
Pokud nejste spokojení s přesýpačkami a nemáte zrovna finanční krizi, dostal jsem tip na moc pěkné a opravdu stylové a přesné odměřování času ve Space Hulku.

http://www.kuchynske-vahy.com/product_info.php?products_id=700

11.9.2009 17:41:03

hodiny
je pravda, že přesýpací hodiny jsou asi jediná slabina SH. Ale mám doma jedny přesýpací hodiny (reklamní suvenýr ze švagrovy firmy). Ke SH se hodí mnohem více, jsou v kovové schránce a ten kov už je trochu korodovaný (či co :) ), něco jak na dlouho nošených náramkových hodinkách ze spoda. A časově jsou cca o sekundu (možná ani ne) přesypané dříve než ty ze SH. tak možná budem používat tyhle. Pokud si někdy vzpomenu tak tu hodím foto.

11.9.2009 18:01:00

Tak jsem vcera akorat stihl rozbalit krabici
a narychlo zanalyzovat obsah. Figurky jsou nadherne, detailni, herni desky jsou pekne hrube, v tomhle naprosta spokojenost. Trochu me zaskocilo, ze jsou figurky z takoveho toho tvrdeho plastu. Sydo me ujistoval, ze je opravdu pevny, na me zapusovil tak trochu krehce az sklenene a trochu se bojim, ze by to mohlo praskat. Zlomeneho uplne jsem zatim nenasel nic, jenom jeden vetrelec ma v jednom miste ruky takovy nabelaly pruh jakoby zpusobeny nejakym tlakem nebo ohnutm, ale ruka je v poloze v jake ma byt. Vaznejsi je jeden marinak, ktery ma pokroucene a pozohybane takove ty trasne, ze uz nejdou narovnat a hmota v tech mistech zbelala. Co me ale vylozene kapku nastvalo je ten halabala styl, kterym nahazeji veci do krabice, protoze diky tem hodne tvrdym plasut a tomu, ze maji vetrelci hodne ostre drapy se mi vyryli do spodni strany jednoho platu kartonovych hernich desek a na nekterych mistech je dost rozedreli. To byl takovy problem dat mezi figurky a herni desky nejaky molitan nebo neco?

12.9.2009 08:35:14

čekám a čekám
A já musim čekat až do 22. září, kdy má bratr narozeniny a nemůžu se ani pokochat obsahem. Včera jsem se celkem namlsal timhle:

http://www.youtube.com/watch?v=2423Vx_U5v8&NR=1

(pozn.: je to 3. část toho videa) Fakt pěkně udělaný :)

12.9.2009 14:21:11

2 Ringo
to víš genolupiči jsou nebezpeční:-)

tak to já měl veškeré kartonové části v pořádku

12.9.2009 18:37:39

nadšení zelenáče
Zdravím,
musím se s Vámi podělit o objednání Space Hulk. Toto je můj úplně první příspěvek na tomto webu :-)
Jsem hráč zelenáč a ačkoli jsem měl doma např. BattleLore, Starcraft, Agricolu, ... skoro vůbec jsem je nehrál pač nebylo s kým. Všechny jsem prodal a koupil PS3. Moje parketa jsou počítačové hry.
Přesto jsem chtěl domů jednu jedinou deskovku. A Space Hulk je ideální. Je to pro 2 hráče (víc jak 1 člověka stejně neseženu:-), má jednoduchou a zároveň variabilní hratelnost, je to omezená a poslední edice (člověk nemusí kupovat rozšíření a má pocit komplexnosti a celku), trvá tak hodinku (což je akorát).

Mám teď jednoho spolubydlícího na priváťe, co má k deskovkám taky sklony a tak se těším na naše hry :-)

12.9.2009 19:52:39

Vybíráme z Bazaru

Museum Pictura CZ
Museum Pictura CZ
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas