Space Hulk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Obecný pokec

Mart, Boldrick a dalsi: predpokladam, ze kdyz schvaluju vase fotky, tak tu hru mate. Ty uzasne figurky jsou vase prace, nebo uz jsou namalovane ud vyrobce? Koupil jsem si tuto hru pred mnoha lety na PC po nadsene recenzi ve Score a to tema se mi fakt libi. Ty uzke koridory jsou jako v Alien Breedu na Amize, takze bych mel zhomotnene vzpominky...tedy pokud vyjde reprint, o kterem se tu take diskutuje.
8.4.2009 11:25:13

Obecný pokec
Figurky jsou u toho nenabarvené a je to dobře. Podle mne patří mezi to nejlepší co se u nás dá koupit, ke hrám. Ony jsou totiž použitelné i do W40k v jehož světě se SH odehrává. V první edici to byly miniat. bitvy převedené do místností a trošku zjednodušené. 2. edice je v podstatě okleštěná o ty dodatky 1. edice, ale má hezčí komponenty, myslím, mart mě dyž tak opraví:-) A právě ta druhá edice mi přijde lepší pro nehráče W40k jelikož je zjednodušená do nádherné hratelnosti a atmosféry. Když se kutálý kostky po stole úplně slyším rachot padajících nábojnic:-P To, že je tam jen základ zbraní hru o něco zrychlilo. Nejsou tam taky žádné karty, což mi u téhle hry vyhovuje, které by ti mohli pošramotit nádherně vymyšlenou taktiku (ono stačí že ji vždy pošramotí nevydařený hod). Faktor náhody je tam sice velký, ale nedovedu si představit jak jinak rychle vyhodnotit možnost zásahu nervózního mariňáka:-)
Ještě k těm figurkám a neodpustím si trochu backgroundu: Ty pajduláci představují geneticky vylepšené bojovníky navlečené v nejodolnějších zbrojích lidstva. Jsou to takové tanky do chodeb. Tito bojovníci jsou uskupeni do kapitul o tisíci mužích. Z toho důvodu, že kdysi dávno to bylo dvacet obrovských legií. Polovina jich zradila a aby se zamezilo tak mohutné zradě tolika mužů byli rozděleni do menších útvarů. Každá kapitula má svá geneticky podmíněná specifika či mutace. No a i jinak natřenou zbroj. Takže ty si vybereš za koho chceš hrát a podle toho to natřeš:-) uff. Ale tyhle podrobnosti v SH nejsou:-)
A proti nim stojí Tyranidé, mimo jiné:-)

8.4.2009 12:17:49

Boldrick
"Polovina jich zradila..."

Horus Heresy rulez!!! :) Chaosáci jsou v celém širém WH40 světě nejlepší :) btw dnes už ti pošlu ten seznam, jsem lama líná.

8.4.2009 12:20:35

rbx

Boldrick
OK, diky za info. Zkousel jsem se po tom pidit na netu, ale je to prilis drahe, nebo nekompletni. Tak me to preslo a pockam si na reprint.

8.4.2009 12:28:45

to sydo, all
"tvou zaslepenou mysl by mohl napravit jen svatý oheň inkvizice";-)
od příštího týdne začínám mít konečně volno (už budu jenom pracovat:-)) tak dám vědět kdy na Hulka (a nebo w40 sydo?), a předem díky za seznam

8.4.2009 12:38:51

4 rbx
Inu je to přesně tak, jak řekl Boldrick. Za sebe mohu jenom doplnit, že figurky jsem si nechal namalovat na zakázku. Pokud máš čas, můžeš si zkusit Space Hulka vyrobit sám, třeba podle tohoto návodu:

http://www.boardgamegeek.com/filepage/22810

Figurky pak mohou být klidně i z papíru, byť přiznávám, že to pak částečně ztrácí nejenom na celkové atmosféře. A je-li řeč o ní, zajímavé tipy z Boardgamegeek se vztahují též k hudební kompozici na pozadí hraní:

http://www.boardgamegeek.com/thread/384164

8.4.2009 12:48:58

atmosféra hry
doporučuji mrknout sem: http://www.youtube.com/watch?v=aViccm7dk94
pro ty co se ještě váhají:)

8.4.2009 13:08:16

4 ota.z
Njn, ale zrovna toho velkého Dreadnoughta, který je na konci videa zachrání, do Space Hulku prostě neprotlačím.

8.4.2009 13:25:59

rbx

ota
no tak to je hodne slusny!! :-)

8.4.2009 13:30:16

video
Tak to video nemá chybu... :-) Už se těším na reprint... tohle asi budu muset mít :-)

8.4.2009 13:59:24

reprint
ono se to fakt jako realne chysta?

8.4.2009 14:12:21

reprint
já doufám, protože tohle musím mít, strašně chci nějákou "chodbařskou" deskovku. Descent asi pro 2 moc není, Dungeon Twistrem si stále nejsem jist jestli to je dobrá hra, o dalších nevím :)

8.4.2009 14:19:36

Ringo
je to více než pravděpodobné, zvěsti co o tom kolují nevypadají jen jako fámy.

8.4.2009 14:27:12

atmosféra hry
Je to nejlepší hra kterou mám, po 10 minutách hry mariňáci neví kam se hnout a super atmosféra. Pokud snad ještě někdo nehrál tak doporučuji i Incubation (PC hra).
Osobně mám hru Space Hulk vedenou jako jednu z nejlepších na atmosféru hry, stará škola:) Není tam nic navíc a je to pokaždé jíné.

8.4.2009 18:53:46

reprint
Otázka je jestli čekat ... asi prubnu ten návod a vyrobím :)

8.4.2009 18:54:28

Tangram
vyrobil bych též, ale jde o cenu těch miniatur. Jeden z důvodů, proč GW s reprintem tak váhali je skutečnost, že by Hulk devalvoval cenu Genestealeřích modelů. Teď to snad chtějí vyřešit jinou velikostí figurek.

9.4.2009 10:04:46

Vyrobeno
Tak jsem před hodinou a půl dokrájel poslední dveře a mám to komplet na stole. Vyrobeno, hotovo, ready for game. Můj speciální dík patří Martovi, který tady postnul odkaz na návod a to byla poslední kapka. První hru plánujeme na sobotu, těším se na to. Kosibratr mě právě pěkně navnadil reportem ze hry.

23.4.2009 22:51:05

hh
To vypada jako husta rezba ....

25.4.2009 09:49:50

porovnání
může někdo porovnat s Doomem - příjde mi to dost podobný.

1.5.2009 14:20:47

pc game free
pokud už bylo tak se omlouvám za spam:
http://www.strategyinformer.com/pc/spacehulk/full-game/21575.html

9.6.2009 11:17:09

rozdíl verzí
mohl by někdo stručně shrnout rozdíl 1 a 2 edice. Myslím pravidlově né obsahem atd ..

mám přečtení 2 pravidla a 1 se mi nechtějí číst. Zahrál jsem si párkrát tu verzi na komplu a našel jsem zatím arokár rozdíl ve fukci plamenometu.
A z toho co jsem vyčetl při průletu 1 pravidel ještě odlišnost v sustained fire a sice že ve 2 edici je to při nejlepším na 5+ zatímco v 1 se to neustále snižuje.
Co je tam ještě dál?

9.6.2009 11:42:23

to tagnam
co máte jako držáky na dveře? Zkoušel jsem to víček od petky ale nebylo to uplně ono a navíc jsou zbytečně velký?

9.6.2009 11:44:05

2 paladin91
V první edici je více zbraňových alternativ, zejména tu najdeš mariňáky specializované pro souboje na blízko (lightning claw, thunder hammer). Ale jsou tu také různé typy granátů a dalších zbraní jako je ultimátní missile launcher. Okrajově je možné využít klasické Space Marines - namísto Terminátorů.

V prvoedičních rozšířeních se dále počítá s psychickými dovednostmi obou zúčastněných stran, od otevírání dveří na dálku po psychický atak. Dokonce do hry vstupují - proti mariňákům, figury se zbraněmi, počítaje v to i Chaos Terminátory. Tenhle odstavec s pravidly se mi sice moc nelíbí, ale sám to hraju se třemi Tyranidy, schopnými v omezené míře střílet po mariňácích:o)

První edice dále nabízí větší počet misí pro hraní (skrze Campaign rozšíření) a rozmanitější design. Vícepatrové mapy, díry v podlaze, zapomenutý materiál v místnostech (bedny), za kterým se Stelaři mohou schovávat, apod. Jednou ze zcela zásadních odlišností - oproti dvojkovým pravidlům - je, že mariňáci mají možnost využít Command body i během tahu Stealerů. A potom ještě způsob, jakým se řeší, kdy mariňák vidí a může střílet na nepřítele. V první edici přichází ke slovu pravítko pro posouzení (něco jako v Okko), druhá edice akt zjednodušuje. Myslím, že ku prospěchu věci.

Můžeš si přijít někdy zahrát;o)

9.6.2009 12:00:25

Rumour
Odkaz na stránku, resp. fórum, kde se řeší možný příchod další edice Space Hulku. Nic ofiko, ale chvílemi se to opravdu moc hezky čte:o)

http://www.warseer.com/forums/showthread.php?t=190244

29.6.2009 18:42:35

Držáky na dveře
Držáky na dveře, tip od Tangrama (ještě jednou mu touto cestou děkuji:o):

http://www.spielmaterial.de/english/
(položka Miscellaneous Material)

Ty první v nabídce, s 1.2mm širokou drážkou, jsou na originální (původní) dveře Space Hulku zcela ideální, mám to již osobně vyzkoušené.

Jinak nevím, jestli to tady už někdy někde "nezaznělo", v tom případku se omlouvám, ale měl bych tady upoutávku na opravdu moc pěkné, z papíru vyrobené scenérie, které by (nejenom) ve Space Hulku mohly dojít svého využití:

http://www.worldworksgames.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=5&products_id=22

12.7.2009 22:01:50

to mart
Jsem rád, že držáky fungují :). Co se týče těch papírových scenerií, viděl jsem i jiný odkaz a inspirovalo mě to. Třeba časem něco bude :).

13.7.2009 08:02:35

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora
Kutná Hora
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas