Space Hulk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

barvení

Rozhodl jsem se, že si pořídím reprint Space Hulk, snad se mi ho podaří sehnat a jak jsem nyní koukal na obrázky, tak jako člověk, který viděl hry typu Warhammer jen na obrázcích, jsem byl trochu překvapen, že figurky jsou nesložené a prakticky se lepí jako plastikové modely. Chvilku jsem byl vyveden z míry ;-), ale po chvíli jsem si řekl proč ne a nyní se na to dokonce už těším, jak si armádu sám poskládám a nabarvím ;-),...

Jak jsem psal, nemám žádnou zkušenost se skládáním figurek a ani barvením, kdysi jsem jen lepil modely letadel ;-). Chci se tedy dotázat, co na začátek pořídit, čeho se případně vyvarovat - co dobré není?

Koukal jsem např. na: Citadel Hobby Starter Set, myslíte, že je to na začátek dobré? Nebo je lepší to vše nakoupit zvlášť? Co byste doporučili, že bych vše potřeboval, abych mohl se slepením a barvením figur začít?

Zatím jsem na nákup věcí koukal na tomto UK shopu:

http://www.maelstromgames.co.uk/

Případně si nechám rád doporučit nějaký jiný obchod.
19.8.2009 20:40:22

Pavel

To Pippin
Jestli mohu poradit, tak barvy si kup zvlášť. Použij barvy od Games Workshop. Barveni si ale zkus nejprve na levnější a jednoduše složitelné figury od workshopu. Napoprvé nebarvi hned modely z Hulka. Pořiď si i jejich lepidlo na slepení-kov+plast. Jinak budeš potřebovat asi červené barvy, inky, tělovku, chaos black, zlatou. Pokud budeš dodržovat schéma Blood Angels. Na Genestealery neexistuje barevný mustr. Ty si můžeš udělat jak budeš chtít. Pokusnou figuru už skoušej v barevném schématu budoucí Space Hulk figury. Je více způsobů jak figury barvit. Nejlepší pro tebe bude zastavit se pokud jsi z Prahy nebo sem budeš mít cestu v Ogřím Doupěti. Poradí ti s výběrem barev, ukážou i jak barvit, a ve vytrýnách uvidíš nabarvené modely.

19.8.2009 23:18:09

Doporučuji prostudovat ...
... tuto diskusi: http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/malovani-figur-463/

A případně pokračovat tam.

19.8.2009 23:24:42

to Pippin
až trochu přičichneš k backgroundu SH uvidíš, že je docela praktický, že jsou figurky nenabarvený

20.8.2009 08:05:12

štětce
nezapomeň na kvalitní štětce - jeden střední, jeden na detaily a jeden suchý (drybrush) na zvýraznění a stíny.

20.8.2009 08:19:14

rbx

Pippin
Kup si, nebo jinym zpusobem sezen, knizku How to paint Citadel miniatures. Je tam uplne vse, od zacatku do konce, a na nekolika figurkach je primo krok od kroku ukazano, jak se to ma delat.

20.8.2009 09:57:23

Pippin
Dobrá je i knížka How to paint Space marines,která se věnuje barvení jen marináku.Právě se je chystám barvit a je tam dost dobrej typu na marináky.

20.8.2009 18:31:25

poděkování
Děkuji všem za rady a doporučení! Doporučené zdroje jsem prostudoval a získal alespoň počáteční rozhled co se barvení figur týče.... pak jsem se zpět vrátil k obrázkům z nového SH a zjistil, že figurky z nového SH jsou vcelu až nějak moc detailní (alespoň co se týče mariňáku, ty mi někteří přijdou někdy až moc ověšení nejrůznějšími "cinkrlátky" - zarytí fandové prominou tento výraz, ale přijde mi, že mariňáci v původní verzi byly méně "ověšeni" a tedy se nejspíše daly barvit jednodušeji, pokud se pletu, tak mě opravte ;-)) a tak bude určitě nutné si barvení vyzkoušet předně na nečisto, tak jak píše Pavel,...

Nevím, jestli by to za to stálo, ale možná by bylo dobré vyzkoušet barvení na této sadě, kde jsou jak jednodušší figurky mariňáků, tak barvy a není to zas tak drahé:

http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat1030005&prodId=prod1550005

Jak jsem psal, trochu jsem dostal vítr z detailnosti figur v novém SH,... ;-)

20.8.2009 23:15:33

Pippin
Já sem začal nejdřív barvit Battlelore základní krabici a než se pustím do marináku tak sem nabarvil genestelery jenom jednoduše na černo jako vetřelce a lehce sem je skusil vystínovat.Určitě se barvení nesmíš bát a určitě platí což mužu potvrdit že musíš barvit,barvit.Čím toho nabarviš víc tím získáš víc skušeností a výtvory čím dál lepší.

21.8.2009 07:40:59

kosibratr
přesně tak, divili byste se, jakých dobrých výsledků lze dosáhnout pouhým drybrushováním. Chystám sem na ZH článek o barvení miniatur krok za krokem s fotkami a základními tipy i pro neangličtináře. Ale hlavní heslo zní: Nebát se a zkoušet.

21.8.2009 09:07:35

Ast

Dipping
Ahoj ve spolek. Mám už SH předobjednaný (cena včetně poštovného je fakt pálka) a uvažuju nad barevným schéma svých modelů. Hlavně nad stealerama především. Asi nebudu mít náladu piplat se s dvaceti prakticky stejnými modely, ale na netu jsem našel vcelku jednoduchý a efektivný postup spočívající v ponoření modelů do laku na dřevo. Po odstředění přebytečného laku se nechá zaschnout a výsledek má celkem hezké stínování a ještě je chráněn lakem. Akorát že lak je lesklý, takže někdo to ještě přestříkal tím matným od GW. Máte s tím někdo praktické zkušenosti? Nerad bych experimentoval zrovna na modelech z SH.

21.8.2009 12:40:17

Ast
dipping je opravdu VELMI jednoduchá metoda a pro klenot jako je SH bych ji rozhodně nepoužíval. Jak říkám, nátěr základní barvou a poté drybrush dokáží dobré výsledky bez přílišné námahy.

21.8.2009 12:51:32

Ast
Ad barevné schéma: Nakonec asi zůstanu u Blood Angels, i když mi spíš připomínají jednotku hasičů. Pro stealery zvolím nějaké tmavé barvy, přesně jak říká Kosibratr - aby připomínali vetřelce. Přemýšlel jsem i o nějakém jiném schématu pro ty terminátory, ale když už mají ten Blood Angels banner, tak to holt busou Blood Angels. Jen je pěkně projedu černou inkou a nějakým "špinavým" drybrushingem, aby vypadali jako opotřebovaní a ne tak lesklí veteráni ;)

21.8.2009 13:03:31

Ast

sydo
Díky za rady. Idea dippingu se mi vcelku zamlouvá, ale obávám se, že stačí málo a moje jednotka terminátorů/stealerů pak bude vypadat jak od Mattela. Asi nakonec skončím u drybrushingu. U toho snad nic nezkazím. Jinak nejspíš taky skončím u Blood Angels. Aspoň mám na netu GW profi ukázku jak mají vypadat :-) Já kdybys se pokoušel o nějakou inovaci, tak s mým citem pro barvy by stejně asi dopadli chudáci jak cirkusáci. Takže konvenční Blood Angels s malou změnou v detailech.

21.8.2009 13:36:50

Blood Angels
Já jdu donich taky,Boldrick byl tak hodný že mě 4 nabarvené zapujčil a přidal pár cených rad.Jinak genestelery budu mít dnes hotový až na ty podstavce a Boldrick mě přivedl na skvělou myšlenku jak je pěkně udělat.

21.8.2009 14:06:44

Pavel

To Pippin
Space Marines jsou detailní. Tak to má být. Jsou to Veteráni kterým se smrtelník nevyrovná a ani mnohý Mariňák. Mají nejlepší dostupnou zbroj jakou Impérium zná. A na ni si připínají symboly své Kapituly, vyznamenání, pečetě čistoty i osobní ozdoby. Navíc jsou to Blood Angels a ti mají ze všech Kapitul nejzdobnější a nejvíce umělecky propracovanou zbroj.
Barevné schéma může být červené, černé nebo zlaté. Jinak barvení detailů je někdy snažší než bys čekal. Klíč je v Inku a v Drybrushingu.
Ještě poznámka. Uvědomte si že figury Blood Angels Terminator jsou raritní. Pravděpodobně v této podobě budou pouze v SP.Hulkovi. Rozhodně Ti nedoporučuji si je zkazit Dippingem a už vůbec né v laku na dřevo. Vyzkoušej si barvení na té sadě co jsi o ní psal. Je to prima nápad.

22.8.2009 23:28:38

Barvy
Jaké barvy budete kupovat pro Terminátory:
můj předběžný seznam je takový:
Skull White sprej
Skull White
Codex Grey
Bleached bone
Chaos Black
Boltgun metal
Tin bitz (chci zbraně trochu narezlé)
možná Chainmail na highlight zbraní
Blood Red
Blazing Orange
Sunburst Yellow
Dark Angels Green
Snot Green
Regal Blue
Ice Blue
Wash - Baal Red
Wash - Badab Black
možná Wash Devlan Mud

To je přes litr jen za barvy :(

24.8.2009 13:29:58

aj
za první větou má být otazník.

A teď koukám, že jeden terminátor má i obličej, takže ještě Dark flesh, bronzed flesh a elf flesh :(

24.8.2009 13:31:55

Ast

Barvy sydo
Hoj, já zřejmě wash používat nebudu, zelené průzory očí nahradím modrými, takže zelenou asi nevyužiju vůbec, barvu na obličej budu míchat (trocha červené do bílé a je tu pleťová řůžová + trochu to "zašpinit"). Jinak v základu použiju to samé co ty, akorát koupim černý spray (využiju ho i na stealery) na který pak zkusím drybrushingem aplikovat mix Blood Red s trochou Boltgun Metal pro kovový nádech. Zatim jsem to nezkoušel, tak nejdřív obětuju jednoho obyč Space Marine co se mi válí v šuplíku.
PS: asi už sis všiml, že obličej mají ve skutečnosti tři terminátoři (2x seržant a jeden knihovník)

25.8.2009 16:28:18

Ast
jj, xichty přibyly :)

Jinak jsem se rozhodl, že základ na termíky bude Machrite Red, přes to Dahab wash a postupné vrstvy kombinace Blood Red/Blazing orange na highlight. Bude to můj první pokus o feathering, takže taky asi při tréminku zrasím pár marinů ze skříně :)

25.8.2009 18:53:44

SYDO!!!
prosím nenič chaosáky stále je mám v plánu koupit, jen mi do toho vlezlo zařizování bytu.
díky boldrick

25.8.2009 19:12:20

Boldrick
neboj, mám doma staré mariny z takové té základní krabice WH40k, jak mají všichni stejnou pozici. Chaosáci na tebe čekají jako Bloodthirster na vyvolání ;)

26.8.2009 08:05:18

how to videa
začínajícím "barvířům", stejně tak jako mě, by se mohla hodit následující "how to" videa na Youtube

http://www.youtube.com/view_play_list?p=3A6D02A3C2F8BDD7&page=1

31.8.2009 22:31:15

Ast

Pippin
Ahoj myslím, že by se ti mohl zamlouvat následující "how to": http://www.youtube.com/watch?v=vNoByDIf1f4
Zkoukl jsem to celé a je to fakt moc povedené. Ženská sice mluví děsně až z toho běhá mráz po zádech, ale je fakt dobrá a rozhodně stojí za shlédnutí. První část můžeš přeskočit, v té akorát kecá, že bude barvit BA Terminátora. Já osobně teda asi tenhle how to pro inspiraci použiju :-)

1.9.2009 09:14:59

Ast
Díky za tipa :-) Zběžně jsem teď projel všechny části a je to super, člověk má hned lepší představu, jak se používá jaká technika, když to vidí "na živo".

1.9.2009 10:01:23

farbenie miniatur
firma GW vidala celkom zaujmavu poblikaciu o malovani miniatur s nazvom : How to paint citadel miniatures. Ak trosku presnorite po internete urcite ju najdete v PDF formate (http://www.scribd.com/doc/505357/Gw-How-To-Paint-Citadel-Miniatures)
deli sa na tri zakladne casti:
1. co vsetko potrebujete nez sa pustite do malovania
2. techniky malovania (jedna s kapitol je aj o miesani farieb)
3. priklady malovania asi 9 miniatur krok za krokom

3.9.2009 12:09:13

Vybíráme z Bazaru

Delta
Delta
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas