Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reprint

Takže pro ty, co váhali a nekoupili, nebo neobjednali, mám dobrou zprávu. Reprint byl objednán a tak další várka Space Empires bude k dispozici za 3-4 měsíce. Pro velký zájem je reprint automatický a nečeká se na završení objednávek v preorederu. Nicméně pro ty, kteří propásli preoreder je ještě další dobrá zpráva, že reprint půjde objednat opět v preorderu za bonusovou preorderovou cenu.
26.9.2011 12:28:51

ad kandelabr a Thales
Naprosto s vámi souhlasím!!! Vlákno jsem založil jen proto, abych informoval, že reprint je na cestě a že bude k dispozici za 3 až 4 měsíce a tím abych potěšil ty, kteří neměli možnost si hru koupit, nebo objednat a propásli první příležitost + jsem poskytl informaci o ceně preorderu.

27.9.2011 10:16:59

Křen a všichni
Ach jo..

už tu psát nebudu.. nemá to smysl... Reprint bude, chystá se rozšíření, dokonce autor dal nový scénář a tak bude jistě spoustu věcí na které sebudeme moct těšit.

Joooo.. a snad bude i podpora v časopise C3i... :) Na to se těším fak fest! Třeba žetonky speciálních lodí.. ( Ale to jen pracuje moje hlava..:) )

Křene : tobě jsem se neomlouval.. :)

( omlouvám se za plevelení.. :) )

27.9.2011 10:30:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Tangram
rad jsem pomohl, konecne se tu na dsiskusi citim aspon jednou byt uzitecny:-DDD

Jinak je to tak, neskutecna administrativa, kterou musis vykonat, aby ti vydali tvuj balicek, ktery sis koupil a zaplatil v zahranici je nebetycna drzost a jeste za to toho urednika musis na drevo zaplatit, jako by uz tak nebyl placen z nasich dani...no nehoraznost, vylozene mi prijdou jako loupezivi rystiri na obchodni ceste, kteri te bez vypalneho nepusti dale.

Ja osobne taky co se da nakupuji u nasich prodejcu, preorder SE4 jsem vyuzil jen proto, ze jsem si nebyl vubec jisty, ze to nekdo u nas prodavat bude a navic kdyz ctu, jak rychle se po tom zaprasilo, tak jsem nakonec rad, ze jsem kontaktoval Krena, jestli by mi to nevzal, kdyz uz tam nejake veci objednaval a za coz jsem mu vdecny, zeto s ceskymi urady za me vybojoval:-)

27.9.2011 10:32:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuji
Krenovi za info o znovuvydání (neboli reprintu) této určitě skvělé hry. A nezbývá mi nic jiného, než seš na ni těšit. :-))

27.9.2011 10:35:33

to sszgsa
Mě se neomlouvej, všichni mají máslo na hlavě včetně mne, takže i já bych se měl omluvit. Poslední dobou jsem přecitlivělý na některé reakce, takže možná reaguju někdy na něco, na co bych asi reagovat neměl. Snažil jsem se to ale držet v obecné informativní rovině, ale ujela mi ta poznámka o pokrytectví, protože jsem si vzpoměl jak tady někdo v diskuzích kdysi zmiňoval, že když je někdo fanda do wargame, tak nehledí napravo nalevo, je mu jedno za kolik, ale chce to mít co nejdřív ...

27.9.2011 10:38:27

preorder
hehe... uz davno nebola ziadna flame war, normalne mi to zacalo chybat :)

ale k veci:
vam sa mozno preorder z USA neoplati, lebo vase skvele e-shopy vam to dopravia az pred nos za dobre ceny, ale co my - vasi ubohi vychodni bratia? Tiez by som radsej podporil lokalnych predajcov (FLGS) ale ked priratam postovne+dobierku na Slovensko (v cene cca 250 KC) tak si to dobre rozmyslim. Casto vychadza lacnejsie si nieco nechat poslat z USA (a nie len preorder) ako zo susednych Ciech.
A to mi pride teda fest smutne!

27.9.2011 12:45:49

Thales..
.."prodej SE4X pro GMT rekordní" ..fuha..a to v akom zmysle? :) resp. na ich strankach som taku chvalu necital (das link? d.)

..kazdopadne je to pre mna osobne skvela, uzasna sprava, lebo som mal dojem(istotu?), ze parketa GMT, co sa tem samotnych tyka su vyhradne historicke a realne 'oblasti'.
Ak novy rekord patri prave SCIFI, dufam, ze to bude mat aj ine nasledky (ako 'len' reprint + exp) v podobe dalsich klasickych alebo aj hyperkrutych scifiek..uaa!:))

27.9.2011 13:19:22

.opčík
Nevím o tom, že by někdy měli vyprodanou hru necelý měsíc po vydání a to bylo k P500 přihlášeno něco přes 1500 lidí, GMT toho vyrobí o něco víc a už je to všude nedostupné a že by takhle rychle oznámili reprint, to snad nepamatuje ani Jenda nebo KungPao. :-D Jestli to rozepisovali někde na stránkách GMT, to nevím, ale diskuze na BGG jsou toho plné. Mrkni na: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/84419/space-empires-4x ;-)

27.9.2011 13:47:40

Syon a all. SK
Mrkněte pak na vlákno kurýrní výpomoc. Píšu sem jen upozornění, aby nebylo zbytečné off topic.

A k věci: Skara přestante tu už SE4X tak vychvalovat, nebo si napíšu služebku do júesej. :-))

27.9.2011 14:09:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
Copak zato můžu? Je to prostě pecka, která mě posadila na zadek.. pořád přemýšlím co jsem měl dělat a jak jsem hloupě táhnul flotilou sem a tam.. Ale nejvíc mě štve, že jsem nedal víc peněz do technologii.. ale ty jsou tak pekelně drahé, že bych neměl zase na lodě.. :(((

Co dělat.. a bohužel žeton Battlestar Galactica ve hře není.. jinak bych ji poslal hned do útoku. Pač ta musí vydržet všechno.. :)

Hergot.. jak já bych hrál.. :D

27.9.2011 14:23:35

kent a ostatni
Kent: sluzebku si napsat muzes. vylet do USA taky, ale hru v normalni distribuci asi nesezenes... Jiste bys ale poridil spoustu jinych kousku, nad kteryma by ses tetelil jako zetonek nad fenem :-)

jen poznamka k zasilani z usa... od dubna mi uz par zasilek slo, hry a jine veci a nikdy, opakuji nikdy to neobnaselo vic nez vytukat cislo platebni karty na kompu a potom postakovi - balikari doplatit poplatek. Pripadne vyzvednout na poste a doplatit...
Doba zaslani byla max. 7 pracovnich dnu, vzdy to slo letecky. Zadnou deklaraci jsem nevypisoval.
Naposled to dokonce poslali jako listovni zasilku a ani jsem neplatil dph. Tolik me zkusenosti s administrativou..
Jo vlastne jednou mi volali z FedExu, ze zkusi na celniky nejaky trik a ze mi to dovezou o den pozdeji.. Trik nevysel a dph jsem platil :)

27.9.2011 15:19:36

to Polda
Jo FEDex mi kdy doručoval Nexuse z Austrálie a vše na 100% spolehlivé. Bopdejd, když doručili i tzv. tuiskárnu s bombou. :-))
Ale k věci. Objednávky z USa se nebjím. Pár věcí sem už objednával a platil pouze kartou a bez obav. Ale je fakt, že skz DPH je pohodlnější z naších e-shopů Jinak nakupuji i ze zemí EU, kde se DPH neplatí. Hlavně Poslko a Německo. Ale tam nemají hry od GMT. :-/

27.9.2011 22:25:14

to Kent
nerikej. v polsku nemaji gmt?
http://www.rebel.pl/e4u.php/1,ModProducts/AdvancedSearch?advanced[submit]=1&advanced[phrase]=&advanced[ID_CATEGORY][0]=0&advanced[ID_CATEGORY][1]=0&advanced[wydawca]=gmt+games&advanced[autor]=&advanced[price]=0&advanced[language]=0&advanced[gracze_1]=&advanced[gracze_2]=&advanced[czas_do]=0&advanced[wiek]=&advanced[available]=0&advanced[submit]=Szukaj+%3E

27.9.2011 22:46:35

ndru
Chlape já tě mám rád, ale proč mě to děláš?????????????????????????????????
Rebel.Pl je jeden z nejdražších e-shopů v Polsku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Já beru úplně někede jinde. Si to spočítej? Cena v přepočtu 1.250 + poštovné 180 kč.
Co su blbý?

27.9.2011 23:02:07

to Kent
postovne je tam tusim do zahranici 150pln
kazdopadne pocitam, ze v polsku pri svych 40mil. obyvatel maji i jine deskoherni eshopy nez jen rebel (e;

27.9.2011 23:10:34

POLDA 27.9.2011 15:19:36
to je docela zvlastni, protoze posta potrebuje k tvemu zastupoovani na celnim urade tvou plnou moc a docela zasadne pozaduji cestne prohlaseni, ze nejde o zbozi obchodniho charakteru a navic chteji dolozit cenu zbozi prokazanim platby treba vypis z paypalu, fakturu z eBaye a pod., aby vedeli, z ceho vymerit DPH. Cenu uvedenou na baliku asi nepovazuji za uplne relevantni udaj pro tento vypocet.

28.9.2011 07:57:55

Ringo
Nevim, jak je to ted, ale rok dva zpatky jsem na tom byl stejne jako Polda. Dosel jsem na postu, zaplatil doplatek, ktery byl ciste DPH, za sluzby deklaranta jsem neplatil a odesel s balikem. Procedurou, kterou popisujes, si prochazime s balikama obchodniho charakteru na Planetu. Je to pekny oser vzdycky a chtit to po lidech, kteri si jen neco objednavaji v malem a pro osobni potrebu mi prijde desne byrokraticke...

28.9.2011 08:12:27

Anaken
no pockej, ja mluvim o nove legislative ktera zacala platit nekdy na jare letos, rok dva nazpet jsem taky nedoplacel vubec nic a co jsem objednal kdekoliv ze zahranici mi prislo normalne domu bez toho, aby se nekdo zajimal co to bylo. To jsem si i z Australie nechal poslat asi 5x Nexus Ops bez jakychkoliv doplatku a opletacek.

28.9.2011 09:04:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
No v legislative se menila jen cenova hladina, od ktere se procliva,, pokud vim, nikoliv procedura, ne? Ja jsem ji tehdy preslehl, protoze to bylo neco v hodnote 8k a stejne to bylo jednoduche jak facka;)

28.9.2011 09:15:24

to Aneken a Ringo
Rok dva zpátky to tak nekontrolovali. Teďka kontrolujou každý prd, protože po změně toho limitu se to snaží každý přečůrat různýma označeníma jako dárek, bez poštovného atd. Zahraniční e-shopy ti tam v podstatě do průvodky napíšou co budeš chtít, ale u nás na to teď už nikdo neskočí.

28.9.2011 12:51:41 | Upraveno autorem (porovnej)

njn
jenze co kdyz reklamuju kudlu a zahranicni eshop mi posila nahradu? nemam jak dolozit platbu pres ebay apod. fake mailu muzu dodavat tuny. mame presumpci neviny. takze mne by melo byt dokazovano a ne naopak

28.9.2011 13:27:17

rbx

ndru
to je velky problem. Reklamovali jsme takto Titana a poslali nam dva kusy (misto tri, ale aspon neco) a na balik napsali plnou cenu. Takze teoreticky jsme meli doplacet DPH, clo a celniho deklaranta i presto, ze jsme vlastne to zbozi uz jednou proclili a zaplatili. Aby to bylo uplne koser, tak musis dolozit potvrzeni, ze jsi to poslal zpet, tedy ze poskozene zbozi odeslo z EU :-) Coz je snad jeste drazsi, nez to doplatit. Nakonec jsem to jakz takz poresil, ale za celniho deklaranta, ktery vlastne nic nedeklaroval, jsem na te proclivaci poste, zaplatit musel. Takze reklamace z ciziny je velmi nerentabilni zalezitost.

28.9.2011 14:16:18

rbx
Tak to čumím jako vrána. :-o

28.9.2011 14:41:54

anaken
jo, menil se jen limit, ale nez se to stalo, tak mi nikdo zasilky nelustroval, ted ano. Jednoduche jak facka to sice je, ale jak jsem psal, musel jsem scanovat, vyjizdet paypal, doklad z eBaye a zplnomocnit ceskou postu v rizeni teto veci s celnim uradem.

28.9.2011 16:51:47

DPH
ako som pisal inde, u nas to bolo zo zaciatku (po znizeni hladiny na 22€) rovnake ako u vas. Teraz sa to nejak upokojilo a vacsina balikov (v rozumnej cene a mnozstve) prechadza v pohode. Ostava vam iba dufat, ze ich to casom prestane bavit a nebudu az tak buzerovat.

Inak s tym poplatkom za deklaranta je to nehorazna zlodejina, nepamatam sa ze by to aj u nas vyzadovali, vzdy prisiel iba doplatok za DPH.

29.9.2011 11:59:16

Vybíráme z Bazaru

Zákon ulice
Zákon ulice
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas