Space Empires: 4X

xxxxxxxxxo hodnoceno 44x (Seznam vlastníků)

Space Empires: 4X - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Jim Krohn
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reprint

Takže pro ty, co váhali a nekoupili, nebo neobjednali, mám dobrou zprávu. Reprint byl objednán a tak další várka Space Empires bude k dispozici za 3-4 měsíce. Pro velký zájem je reprint automatický a nečeká se na završení objednávek v preorederu. Nicméně pro ty, kteří propásli preoreder je ještě další dobrá zpráva, že reprint půjde objednat opět v preorderu za bonusovou preorderovou cenu.
26.9.2011 12:28:51

předobjednávky
Myslím si, že se to s poštovným a DPH nevyplatí.. Teda pokud nemáš jiné informace než já. :) Ale jejich reprintmě těší fest, pač jde o super hru!

Ještě doplním, že autor oznámil rozšíření, na kterém bude pracovat. Ale, vzhledek k tomu, že na této hře pracoval 10let, má toho jistě hafo.Což sám napsal.. :) Takže já se už ted nemohu dočkat a rozhodně budu bát vše co pujde.... :)

26.9.2011 16:39:19

Preorder se vyplatí nebo nevyplatí?
Takže abych sdělil své zkušenosti.
Preorder Space Empires nás přišel i s poštovným, DPH a celním deklarantem na stejnou částku za jakou mají Space Empires v e-shopu Tomovy hry. Přesto jsme měly 2 výhody:
1) 14 dní dříve jak v e-shopu
2) Měli jsme hru jistou, protože vzápětí nebyla na našich e-shopech k dostání (podle mých informací)

Ostatní hry (Sekigahara a Conquest of Paradise) vyšly zhruba o sto až dvě stovky levněji než v e-shopech. Takže pokud to chce mít někdo dříve jak ostatní, tak při preorderu třech kusů je to zhruba tak šul nul jak na našich e-shopech. Pokud na to nikdo nespěchá a nechce se o objednávku z USA starat, tak je to za zhruba stejnou cenu jak v e-shopech. Nezapomeňte taky u našich e-shopů připočíst poštovné. U toho preorderu je to započítáno v ceně o které jsem se zmiňoval.

Toť mé zkušenosti z poslední doby u třech různých her.

26.9.2011 17:36:14

Kren
Já ti nevím, mám jiné zkušenosti a chodit na poštu a pak na celnici jen proto, že jim musím oznámit, že jde o hru. Ale pokud to máš jinak, neřeším.. a souhlasím, že člověk může skákat radostí, že ušetřil poštovné. :)

1) mít hru o 2 týdny dřív je fajn..
2) u hráčů co mají předobjednávky je skoro jisté, že ji dostanou. Viz Quarriors...

26.9.2011 17:50:58

preorder
To ja radeji podporim ty ceske obchody - par stovek me nezabije a nepodporuji ceskou postu :)

26.9.2011 18:39:31

preorder
Taky raději hru koupím za téměř stejnou částku v obchodě a ušetřím si nervy s přepravou. Navíc když dostanu poštou nějakej poškozenej šmejd, tak jsou to akorát problémy navíc. Ne díky. Ale proti gustu bez urážky...

26.9.2011 18:47:11

Pánové, pánové ...
... jenom nebuďte pokrytci. Stačí se podívat zpětně na pár některých vláken v diskuzích, kde píšete, jaké máte preordery na hry z USA a ne jednou :). A byly to hry, které by v pohodě dovezl Aneken do svého e-shopu.

Jinak ty zkušenosti s preordry poslední doby jsem napsal jen jako čistou informaci. Napsal jsem to, a každý ať si rozebere sám se sebou jestli to chce dělat takhle nebo jinak. Nikoho nepřemlouvám ani tak ani onak.

26.9.2011 20:00:37

hurááá
Počkám až to bude v mém oblíbeném obchůdku a šupky dupky domů s ním. :-))

26.9.2011 20:12:58

kren
Mě to je jedno zda Aneken nebo tomovky.. Nyní beru od planety Normandy 44 a moc se na ni těším. A všechny svoje předobjednávky které jsem měl i s Kungpaem jsem zrušil, protože to fakt pro nás nemělo cenu.. :(

Ale souhlasím se Sydem... :)

26.9.2011 20:28:25

kren
Najdi mi jedinou vetu, ve ktere rikam, ze mam preorder, dede Vsevede. Pokrytce si nech od cesty.

27.9.2011 07:27:33

Celnice + posta
jsou to nenazranci, to si nebudeme nalhavat. ale jinak co se tyce toho vyrizovani, tak by me zajimalo, jestli to berou nejak individualne nebo plati stejna pravidla pro vsechny. Kren musel kolem SE4 a Sekigahary dost litat a jeste se dohadovat na poste, aby mu to vubec dali. Ja jsem objednaval Men of Iron pres eBay z USA, domu mi prisel dopis od ceske posty, kde byla plna moc k podpisu + dopis, co vse chteji dolozit a to oscanovane na uvedeny mail. Takze jsem vyjel vypis z eBaye, Paypalu, dopsal k tomu, ze se nejedna o zbozi obchodniho charakteru, podepsal a oscanoval plnou moc, poslal vse mailem a do tydne jsem mel listek ve schrance od postacky, ze me nezastihla a mam si to vyzvednout na poste. Tam jsem doplatil ty jejich trapne dane a poplatky za deklaranta a bez potizi mi to vydali a to jsem se tesil, jak se s nima pohadam, kdyby mi delali problemy jako krenovi:-)

27.9.2011 07:47:10

rbx

kren
i se soucasnym kurzem dolaru?

27.9.2011 07:56:34

Ringo
Díky Tobě za Tvůj post. Konečně konkrétní věci, konečně chápu, že dělám správně, že už nic v zahraničí nad ten limit neobjednávám. To skutečně mnohem raději podpořím české obchody. Už i proto, že si s nima bezvadně pokecám po ICQ a mnohdy si vzájemně zlepšíme náladu, místo toho, abych si připomínal výhody obchodní společnosti. Skutečně díky, pomohl jsi mi :).

27.9.2011 08:01:21

to rbx
Psal jsem o stavu, kdy jsem to objednával a vyřizoval při tehdejším kurzu dolaru. Každý má kalkulačku, aby si to spočítal.

27.9.2011 08:16:32

to Havelock
Ne každý má ve svém městě nebo vesnici e-shop, který umožňuje osobní odběr za stejné ceny jako na internetu.

27.9.2011 08:17:46

Omluva Sydovi a zamyšlení nad podporou ...
Sydo se tady nikdy nikde nezmiňoval, že by objednával něco ze zahraničí co by mohlo být dovezeno zdejšími internetovými obchody.
... a toho děda vševěda si nech od cesty.

PS:
Když se tady vždycky někdo zmíní, že něco objednával ze zahraničí, tak se tady okamžitě sesypou příspěvky o podpoře českých e-shopů a o tom jak se to nevyplatí, jak je to administrativně náročné a jaké jsou s tím všelijaké potíže. Aby se tady pomalu člověk bál zmínit se, že si něco koupil jinde než v ČR, aby nebyl za vyvrhele.

Nic není černobílé. Většinou kupuju hry u nás, když mám nějaký důvod to objednat ze zahraničí, tak to koupím v zahraničí. Nikdy jsem tady nikomu neříkal, ať kvůli stokoruně nekupuje u nás, nebo naopak ať kupuje jenom u českých obchodů byť by to stálo víc. Každý má svůj rozum a může se svobodně rozhodnout. Pokud jsem napsal, že je něco levnější, nebo že se něco vyplatí, nebo nevyplatí, tak to byla vždy upřesňující informace, která uváděla na pravou míru mylnou informaci, že po zavedení nižšího limitu pro DPH se nevyplatí něco kupovat v zahraničí.

Někdo jako Sydo pár stokorunami podpoří majitele českých e-shopů. To je jistě chvályhodné. Někdo jiný třeba tyhle ušetřené peníze věnuje na charitu nebo podporuje něco jiného. To je přece každého věc, co podporuje. Ze zdejších reakcí mám ale pocit, že člověk který nekoupí hru v českém internetovém obchodě a dovolí si to zmínit tady v diskuzi by se měl stydět a to mne trošku mrzí.

Zdá se mi, že do toho dáváte příliš mnoho emocí.

27.9.2011 08:18:26

kren
Křene, to nebylo nic proti Tobě. Jenom poděkování Ringovi. Nemusíme si nic nalhávat, pokud něco někde seženu za dobrou cenu (levněji než v ČR), tak neberu ohledy na nikoho a na nic. Prostě tak to je. I podpora místních e-shopů má hold svoje meze :). Takže sorry, že sem se vám sem do toho vmísil :).

27.9.2011 08:32:57

to Tangram
To nebyla reakce na tebe, ale byla to omluva Sydovi, kterého jsem neprávem zahrnul k lidem, kteří se tady někdy někde zmiňovali o tom, že si něco objednávali přímo v zahraničí a nevyužili tak možnosti si to objednat přes české internetové obchody.

27.9.2011 08:36:53

rbx

Křen
netahej me za slovíčka, jsme v diskuzi o Reprintu, což je současnost.

27.9.2011 08:44:44

kren
Ja na nikoho neutocil, at si kazdy kupuje, kde chce, jen jsem vysvetlil, proc me nelakaji preordery, nemyslel jsem to vuci nikomu jako vytku.
Ve ctvrtek tu hru konecne vyzkousim, tak uz se asi na reprint budu tesit tez :)

27.9.2011 09:03:41

to rbx
Radku nechápu tvou reakci. Při založení vlákna jsem jen přetlumočil informace, které byly k dispozici na webu GMT. Pak jsem tlumočil mé zkušenosti z preorderu první várky Space Empires, kdy platba proběhla myslím někdy na začátku prázdnin při tehdejším kurzu. A když jsi vznesl dotaz, jestli se to vyplatí při současném kurzu, tak jsem jen napsal, že mé zkušenosti jsou z první várky a že si současný kurz může každý spočítat.

Takže pokud se cítíš dotčen, že jsem neodpověděl přesně, tak tady je plná přesná informace:

Zaplacení preorderu + poštovné v době kdy SpaceEmpires přešel na GMT do stavu Charging přepočítané na 1ks :
957,- kč (54,- USD)

Po doručení do ČR zaplacení části celního deklaranta + 20%DPH:
233,- kč

Tedy celkem za 1 ks Space Empires při současném zaslání 3 kusů:
1190,- kč tedy jak jsem už psal dříve, stejná cena jako na e-shopu.

Je to počítáno s kurzem, který byl platný v polovině června. Jaký je kurz teďka nevím a proto jsem psal, že má každý kalkulačku, tak ať si to spočítá. Na GMT webu je možné zjistit jak cenu preorderu, tak cenu poštovného. Takže opravdu nechápu tvůj podrážděný tón a kde jsem tě chytal za slovíčko. Myslím, že jsem podal vyčerpávající odpověď.

27.9.2011 09:14:54

krene
mas uzasne vlastnosti, zaprve dokazes slyset ton v psanem prispevku :D a za druhe hodne zobecnujes, myslim ze minimalne 5x tady probehla diskuze o preorder ze zahranici a to je porpve co ti nekdo napsal neco o podpore ceskych obchodu a jen napsal ze se to nevyplati, ty sis to zase vzal jako utok proti sobe a pomalu spiknuti ceskych obchodu :)))

kazdopadne k tematu, fakt se to asi nevyplati, pro me asi ne kdyz si k tomu prictu cas straveny na te administrative (viz co psal ringo) tak mi to podle me vyjde uz nastejne casove

kazdopadne podle reakci sem rad ze hra vyjde znovu a budu mit sanci si ji zkusit a pak jeste k tomu pripadne koupit

27.9.2011 09:19:14

to Loser
Tak to jsi asi některé starší diskuze nečetl.

27.9.2011 09:30:57

To all
Nechcete místo tradiční žabomyší války psát o hře? Namísto toho, kde, co, kdo a proč nakupuje, pišme o tom, že je prodej SE4X pro GMT rekordní, že byla oznámena příprava rozšíření apod.! Opusťme šťourání se v příspěvcích a myslích pisatelů a vraťme se ke hře. Já třeba stále čekám na další reporty z hraní, další první dojmy, kterých přeci jen stále moc není, diskuzi o obsahu rozšíření, návrhy na úpravu pravidel pro lepší či tématičtější zážitek apod. Nejsem na zatrolenkách proto, abych četl, jak se v diskuzi o Space Empires: 4X uživatelé X a Y hádají o Z.

27.9.2011 09:44:00

kren (a ostatní)
jsou to tvoje peníze a tvé rozhodnutí, čili je zcela na tobě se rozhodnout jak uznáš za vhodné a spočítat si jestli se něco vyplatí nebo ne (včetně investovaného času). pak je tu ten aspekt toho, že máš hru doma třeba o 14 dní dřív, což rozhodně taky není zanedbatelná část :) narhuji tohle téma už opustit (každý zde má už dost indicíí na to, aby si provedl kalkulaci a svobodně se rozhodl dle sebe). zbytečně se to přenáší do osobní roviny.

27.9.2011 09:45:38

Thales
byl jsi rychlejší :) naprostý souhlas.

27.9.2011 09:46:29

Vybíráme z Bazaru

Hra o truny - cyklus Západozemí
Hra o truny - cyklus Západozemí
Akt. cena: 10 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas