Space Bastards - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy k pravidlam

zdravim, v pravidlach je uvedene, ze na zaciatku hry umietni hrac na planety 10 zetonov (dva z kazdej rasy). ak som dobre pocital, tak celkovo ma kazdy hrac 32 zetonov. moja otazka:

ako sa do hry dostanu ostatne potvorky? iba akciou Laska? ved ak mi napr. nebude vyhovovat kombinacia tejto akcie, mam smolu. nechce sa mi verit, ze je mozne umiestnit vsetky zetony. to by musela byt riadna nahoda.
27.11.2011 14:49:37

Počet žetonů ve hře
Žetonů je více než je třeba pro jednotlivou hru.
Je to tak proto z několika důvodů:
1) aby hráči měli dostatek náhradních žetonů (v případě jejich ztráty by hra byla jen obtíženě hratelná) přičemž to neprodražilo žádným zásadním způsobem výrobu hry
2) Existuje minirozšíření s vejcemi, které právě do hry dostává ještě o pár potvůrek více.
3) Je to dostatečně živná půda pro další rozšíření.

Chápu, že počet žetonů může být mírně matoucí. V rámci aktuálních pravidel se ti do hry nikdy nepodaří dostat více jak cca 16 žetonů při dokonalé konstelaci. Pokud jich do hry umístíte více, tak pravděpodobně děláte něco špatně :).

27.11.2011 15:31:09

Možnost požírání mršin :-)
Ahoj, včera jsme hráli první hru ve 4 lidech a líbilo se moc. O zvraty nebyla nouze a bodově jsme skončili 19,18,14,14 (info pro autora, jestli jsme nedělali něco na první pohled špatně :-)

Dotaz zní, když na planetě dojde k zastřelení např. tukanosaura a jeho mršina mi tam překáží, můžu jí sežrat přes odpovídající akci a lodí si přivézt na planetu jinou potvůrku?

29.12.2011 11:09:52 | Upraveno autorem (porovnej)

To cholerus
Vyrovnané bodové výsledky jsou v pořádku a na první pohled to vypadá, že jste hráli vše správně (i hodnota 19 bodů pro vítěze je běžná).

Žraní mršin není v základní hře povoleno, s mršinou se dá hýbat pouze přes akci "mutace", respektive přes jedno z jejích zesílení. Nicméně pokud se na začátku hry domluvíte, že budete moci žrát i mršiny, hru tím nijak zásadně nezměníte. Nebylo to tedy zamýšleno, ale není to na škodu pokud se na daném pravidlu na začátku hry všichni shodnete.

31.12.2011 11:18:15

Jiraman
já měl právě pocit, že v prototypu požírání mrtvol bylo, nebo ne? Pak mi to právě v pravidlech chybělo, ale na druhou stranu zase to dává ve hře víc možností (blokovat planetu mrtvolami, apod.)

30.1.2012 21:40:01

pohyb
mam mensi dotaz. mohu ukoncit pohyb nalozene lodi(nevyloduju)? treba kdyz ukoncim pohyb na uzamcene planete. co se deje s priserkama pak? diky

5.9.2012 21:21:55

Vybíráme z Bazaru

7th Continent + What Goes Up, Must Come Down
7th Continent + What Goes Up, Must Come Down
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas