Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zmena kompont v dotisku

Jelikoz mam tuto hru velmi rad, tak jsem si ji po mnoha letech nakonec poridil. Musim ale rict, ze jsem trochu zklamany a chci na to upozornit budouci kupujici, aby se zmenami pocitali. Ve hre doslo k drobnym upravam, ktere bych zde rad vypichnul. Vetsina z nich je pozitivni nebo nema na hru vliv, ale jedna me osobne zklamala.

1) Hra drive obsahovala 2 CD (vyukove + mise). Tyto CD byly nahrazeny 1 CD a jednotlive audiostopy jsou v MP3 formatu. Mimo to obsahuje CD stopy ve vsech jazycich, ve kterych se hra zrejme prodava (CJ, ENG, DE, FR, IT, JAP).

Komentar: Jedna se o logicky krok usetrit za jedno CD a nahradit wav za mp3, jelikoz dnes je mp3 bezne podporovany format. Krom toho verim, ze 90% lidi pouziva na prehrani notebook ci PC nez hifi vez (kde starsi veze nemusi nutne umet prehrat mp3). Cili toto vidim velmi pozitivne.

2) Mimo CD byly ke hre prilozeny karty scenaru. Tyto slouzily jako nahrada za CD, pokud nebyl k dispozici prehravac. V nove edici karty jiz chybi.

Komentar: Osobne si myslim, ze toto byl spravny krok. Nedokazu si predstavit, ze by to nekdo hral bez CD. Podle me to je cele gro hry a bez ni je hra polovicni. Cili toto byl podle me spravny krok a rozumim mu.

3) Drevene komponenty byly nahrazeny plastovymi. Cili veskere kosticky poskozeni, energie aj. a valce energie + ukazatel kola apod. byly nahrazeny plastem.

Komentar: Toto jedine mi velmi vadi a popravde kdybych to vedel, tak bych zvazoval, zda hru poridit ci nikoli. Plastove dily vypadaji osklive a nezapadaji do hry. Kostky jsou jeste pul bidy (ackoli sediva a bila kostka muze delat nekterym trochu problemy). Nicmene velky problem vidim ve valcich. Maji zaoblene hrany a jejich prumer se mi zda mensi nez u drevene kosticky. Cili kdyz jsem ji polozil na stul, tak se vcelku houpala a obavam se, ze v zapalu hry nekdo drkne do stolu a bude to litat. Bohuzel se jedna o valec a ten kdyz neni na podstave, tak se bude kutalet, cili hraci nez aby hrali, tak budou honit komponenty po stole. Mam z toho dost obavy a popravde jsem dost zklamany. Tak uvidime, az hru vyzkousime.

Pisu toto pro pripadne budouci zajemce, aby s tim pocitali a nebyli prekvapeni, ze dostali neco jineho, nez na co byli zvykli pri hrani s kamarady. :-)
28.11.2013 10:08:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Změny
Nerozumím bodu 2. Kartičky byly i v první edici. Nebo se snažíš říct, že teď tam nejsou?

Co se týče plastových dílů - pokud jsou to ty průhledné co se prodávaly jako samostatná sada právě k vylepšení Alertu, tak nemohu souhlasit s tím, že nezapadají do hry. Právě naopak.

Zcela chápu obavu o vratkost válců, nicméně hrajeme s nimi (když občas tuhle hru vytáhnem a máme po ruce něco na přehrání CD) a nepamatuju se, že bychom je nějak zvlášť chytali po stole nebo dokonce po zemi.

28.11.2013 10:24:11

Wolfsen
Opraveno, diky. Psal jsem to v rychlosti... :-) Karty tam skutecne chybi! Coz podle me neni ale na skodu.

Nevim, co se prodavalo dodatecne ke Space Alertu, klidne posli odkaz, ale predpokladam, ze to bude ono. Plastove kostky jsou pruhledne a maji tmavsi barvy. Osobne se mi to vubec nelibi. Ale to se da prezit.
A co se valcu tyce, tak jsem je vyndal na stul, abych to odzkousel a byly dost vratke, hlavne kvuli zaoblenym hranam. Ted si s tim trosku hraju a zkousim to, at nejsem osocen, ze jsem to ani nevyzkousel a nez valec postavim, tak mi 2x - 3x spadne. Asi jsem levy, ale pripada mi to takove nestastne.

28.11.2013 10:34:24

Vojta
No co. Podlep to kartonem, pomaluj to jedovatě zelenou barvou a je. Jsme národem kutilů ne?:)

29.11.2013 14:10:59

Vojtech
Nam nezbylo nez se přizpůsobit zmenam, které probehly v jinych zahraničních edicích, kterých se tiskne daleko vice. Ale aspoň na to dle mého nazoru ferove upozorňujeme;)

29.11.2013 14:30:14

letová príručka
Som tu jediný šťastlivec, ktorý v krabici našiel letovú príručku, v ktorej polovica strán chýba a druhá polovica je dvojmo? :-) ....ešteže sú dostupné online
https://www.dropbox.com/s/7svxj5p4n0n6wx5/CAM00227.jpg

21.3.2014 13:05:30

Vybíráme z Bazaru

Obsession EN (Predaj)
Obsession EN (Predaj)
Akt. cena: 75 €
Končí za: 3 dny

Offcanvas