Sorcerer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Print & Play)
Wise Wizard Games
Autoři: Peter Scholtz
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS 2.0

První zmínka o novém KS:
https://www.sorcerergame.com/endbringer/

Těšíte se:-)?





"I want to play a game." Jigsaw
3.11.2019 06:08:45

Jasně že se těším

..Deskovky Teplice..

3.11.2019 10:43:01

...
Už to vím přes měsíc, ale nevěděl jsem, zda to není tajné :-) Nicméně proto jsem nekupoval přes aukce zde na bazaru a půjdu rovnou do KS 2.0

Je to super příjemná zpráva a velký úspěch pro malého lokálního tvůrce.

3.11.2019 13:41:23

...
Jojo, uspech to je, to je prima a taky se tesim co vsechno bude v 2.0:)!






"I want to play a game." Jigsaw

3.11.2019 19:47:45

kdy?
Někdo nějaké zákulisní informace o tom, kdy kickstarter reálně spustí?

9.1.2020 14:54:05

Zakulisni informace

Daco zo zakulisia som pozistoval :-)

No malo by to byt vo February asi koncom. Budete si moct kupit vsetko aj z prveho.

Budete mat 2 charakter sety, 2 lineage sety, 2 domain sety. Prinesu kopu orihinalneho noveho stuffu ako do sveta sorcerera tak aj mechanicky.

Endbringer je coop nadstavba kompatibilna so vsetkym co k hre je. Bude mat 2 mody. V jednom mlatite obrovskeho demigoda a v druhom si zostavujete nepriatela tak, ze si vyberiete sciona (bossa), jeho armadu a nakoniec jeho plan, resp to o co mu ide.

V stretch goals budu nove charaktery, domainy ale aj lineage!
Cele to bude mat pribehovu kampan a do hry prinesie novy druh kariet.. relic. Ako prvy relic pre predstavu je legendarny mec Excalibur.

9.1.2020 15:39:56

...
Natěšenost úplně největší.


..Deskovky Teplice..

9.1.2020 17:00:45

Sorcerer
A Petere, netušíš, jestli bude v plánu i "jen" něco jako upgrade set pro stávající přispěvatele z 1. kampaně, aby nebylo nutné si kupovat celou hru de fakto znovu?

9.1.2020 18:12:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Fleder
No KS 2.0 bude primárně rozšíření a věci z první kampaně budeš moc koupit, tak jsem to aspoň pochopil.

P.S. "Petere" je podle českého skloňování správně,ale lidem z sk to musí být k smíchu :+).


9.1.2020 18:44:52

Update

Petere je v pohode, sklonujte spravne, mate krasny jazyk.

No ja pevne verim, ze si normalne nakupis boostre samostatne, aj tie ks exclusive. Rovnako ako aj obaly, egyptske battlefieldy a velke bunch kocky ktore odporucam.

Inak nemal by som veca spoilovat ale kaslat na to, tu sme doma..
Jednou z veci co mam na endbringerovy velmi rad budu nezavisle battlefieldy. Budete mat kopu battlefieldov bez konkretneho umiestnenia.

Namiesto London ~ old city bude mat iba "Lighthouse" , cave complex, coast, etc..

Cize si budete moct namiesat temer akukolvek lokalitu kde ste boli alebo kde byvate.

My mame nedaleko Kosic zadielsku dolinu alebo taktiez diablov priesmyk. Takze si vezmem battlefield Forest, cave a hill a mlatime sa na mieste ktore mam rad.

Tieto battlefieldy maju kazdy svoje vlastne efekty a niesu vanilkove ako v core boxe.

To ale neznamena, ze nebudeme robit zname miesta ako bol Londyn a Egypt.

9.1.2020 19:33:39

!
Coooool :)




"I want to play a game." Jigsaw

9.1.2020 19:47:47

choo chooooo
all aboard on hype train :D

jsem na tenhle KS zvědav.... hlavně na ceny (já nemám původní verzi, uvažoval jsem o koupi, ale po oznámení endbringera se rozhodl počkat a šetřit)

9.1.2020 20:37:17

KS 2.0
Vypadá to super ... k maximální spokojenosti chybí už jen oznámení CZ lokalizace :). Ale jeden nikdy neví ...


10.1.2020 10:34:43

datum
Dle infa z FB by měla být nová kampaň na Ks příští měsíc.

27.1.2020 14:07:04

KS2
Ten projekt nějak zdechl nebo bude ta 2. kampan na KS? Info pustí na podzim a je unor a pořád nic... PR asi moc dobrý nemají :D





"I want to play a game." Jigsaw

22.2.2020 21:01:48

...
V listopadu se dušovali jak to bude v prosinci a hype a pak mrtvice a ticho :D






"I want to play a game." Jigsaw

22.2.2020 21:06:08

Bolek
Typický WW. Hráči ich zaujimajú len ked im pride KS a maju im dať do kešene. Podpora tejto hry viac menej nula. Komuniakcia na fórach, nula. čo dodať.
Čo mám info od Peťa tak na obsahu nového KS sa pracuje.

Vlado "Kasi" z KE

podporujem
* HRAD HIER *

6.3.2020 19:07:51

Endbringer

Neodsudzujte projekt na zaklade komunikacie vydavatela. Sorcerer si to nezasluzi najma nie reci typu, ze kasleme na hracov. Tak kaslem na hracov, ze pracujem na projekte 15 hodin denne.

Ja osobne vobec niesom fanusik hypu, ked to bude hotove a ja s tym budem spokojny, spusti sa kampan.

9.3.2020 12:59:28

Sorcerer
Však si nenech mluvit do práce! Her vychází tolik, že vůbec nezáleží, kdy bude KS spuštěna...70% hráčů stejně tu hru bude hrát až tak rok po dodání :-/

Já se na novou KS neskutečně těším, protože první kampaň jsem odsoudil, že se jedná o sběratelskou karetku a dále jsem neřešil...až později jsme se dozvěděl jak hra vlastně funguje a že to není další Magic :-/

9.3.2020 13:24:55

...
Vsak ja se tesim, ale info o kampani bylo uz na podzim... doporucuju teda nevypoustet ze neco bude a pak pul roku nic, to je blby... takze se na tom dela, ale kdy to bude neni jasny jestli za mesic nebo za rok?






"I want to play a game." Jigsaw

9.3.2020 14:24:19

Korenar
Tys mě překvapil. Backuješ kde co a Sorcerera jsi vypustil ,chyba ! :+).
Já taky kdysi vypustil Brass a štve mě to doteď.

9.3.2020 14:30:38

Sorcerer
Na úvod, Sorca mám rád, úprimne si mylsím že ide o geniálny design. Moja kritika nebolo nič proto hre ako takej skôr kritika na štyl vedenia marketingu zo strany WW. Pracu designerov a testerov na hre si važim, je mi jasne že makaju. Mrzi ma že ako bola hra nahypovana na most anticipated game of 2018 (i ked nakoniec vyšla v 2019, neva) tak nejak som to na BGG a celkovo v ytb priestore necitil, že by sa toľko tlačilo na jej propragaciu.
Maju nešťastne riešeny marketing, resp možno len mne nevyhovuje. Asi som si zvykol na vysoky štandard u Garphil Games.
aby som dal veci na pravu mieru. So Sorcom šicko dobre :) len nech sa pekne robi. Len WW by sa mohli polepšiť v marketingu a komunikacii voči backrom či samotnym hračom v diskusiach. Ked si pozriete fora na BGG či FB skupinu tak ta pasivita je tam viditeľna a nie som jeidny čo na to upozorňuje.
Peace :)

Kažodpadne tešim sa na novy KS a koop mod.


Vlado "Kasi" z KE

podporujem
* HRAD HIER *

9.3.2020 16:39:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Endbringer

Co mam robit s nimi povedzte priatelia. Keby len to bol jediny problem firmy bolo by to super. Ale koniec koncov aspon nerobim reedicie ako je tomu teraz bezne na KS. Ja ked vidim novy projekt od mensej alebo strednej firmy tak viem, ze za rok tu bude verzia 1.XY.

Ked vidim kampane typu, vylepsili sme komponenty a pravidla etc etc.. tak je to na zamyslenie.

Ja im do toho ako Rob vedie firmu nekecam, viem len, ze je nas tam 5 aj s topankami a roboty jak na kostole.

Nastastie mi moc do prace nekecaju a ja sa mozem venovat kvalite hry cisto a nic ine ma vobec nezaujima.

Za co ale dakujem je to, ze Robert a Darwin su mega kapacity, takze sa vobec nebojim, ze odomna vypadne nevybalancovany, nepolishnuty projekt.

Ak by sme to releasly vo February bol by som nespokojny a ked uz spustame KS musime si byt seksakramensky isty jeho kvalitou.

Teraz zme zmenili kompletne pristup ku ks a to tak, ze je materialu hovadsky vela. Je to zasa tak velky projekt ako prvy Sorcerer, nejedna sa len o mensiu expanziu. Taktiez stale dbam nato aby sa efekty kariet neopakovali, cize je to coraz narocnejsie navrhovat. Ale tentoraz som k dizajnu "drzejsi" a dovolujem si v Endbringerovy nastavovat nove hranice a mechaniky ktore silne zabacaju od tych na ktore ste v Sorcovy zvyknuti.

Sorry za grammar, viac kreslim ako pisem.

10.3.2020 12:05:30

Sorcerer
Bozi :) dik za info :)







"I want to play a game." Jigsaw

10.3.2020 19:15:40

Peter
Slintám předem. Sorcerer je fakt boží hra a nelituju jediného desetníku, který mě to stálo! Já si rád počkám. Však je co hrát :)

11.3.2020 00:36:16

kdy?

Je tedy alespoň nějaký odhad, kdy by se kampaň mohla spustit? Kdy by mohla hra být k dispozici? Bavíme se o několika letech?

12.3.2020 15:39:11

Vybíráme z Bazaru

Warcraft: Board game
Warcraft: Board game
Akt. cena: 2100 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas