Small World: Underground

xxxxxxxxoo hodnoceno 71x (Seznam vlastníků)

Small World: Underground  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Grafické spracovanie

Čo poviete na grafiku pripravovaného Smallworld-u Underground?
1.5.2011 21:23:21

grafické zpracování
tak nové národy mi připadají krásný, obzvláště Mudmeni:) ale na druhou stranu barevná paleta mapy se mi nelbí vůbec...

1.5.2011 21:45:29

divoké farby
Tiež sa mi zdá, že je to priveľmi farebné. Ilustrácie sú parádne, ale mapa nevyšla. A trpaslíkov je 7 :) !!!

1.5.2011 21:50:01

PJ

Souhlas
Na druhou stranu, podívejte se na stránky DoW na klasický Small World, ty barvy jsou tam taky přepálenější než v reálu, tak to snad takové omalovánky nebudou...

1.5.2011 21:53:48

a mne
se to naopak libi

1.5.2011 22:13:58

barvy
Tak je pravda, ze krystalova pole jsou drobet moc fialova :-) ale jinak si myslim, ze to je vhodne zvolene vzhledem k tomu, jaky je setting.

2.5.2011 18:50:37

WTF?
Vždycky jsem měl pro malířské umění Coimbry slabost a jeho parodické zpracování fantasy světa ve SW se mi líbí, ale ten nový SW vypadá příšerně. Kerberus jako trojhlavý pudl, to už je i na mě moc. (btw nesnáším pudly, omlouvám se jestli se to někoho dotkne, ale mám rád velké psy a z těch malých pudly přímo nesnáším, zvlášť když si je páníčkové stříhají, tak že mají všude takové ty bambulky).

http://www.boardgamegeek.com/image/982222/small-world-underground

5.5.2011 11:35:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Grafika žetonů ani ras mi vůbec navadí, naopak, dokonce i ten CerberoPudl mi příjde vtipný( ale jinak souhlas - pudly taky nesnáším). Měl jsem spíš problém s barevnou paletou hracího plánu, ale s postupem času, čím víc si ho prohlížím, mu začínám docela přicházet na chuť.

5.5.2011 11:59:37

Beholder
Tak ten kerberus a.k.a. pudl je colossal fail, v tomto s Tebou suhlasim na 100%.

6.5.2011 08:39:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Pudl Kerberos
A mě se to náhodou líbí a ten kontrast hrůzostrašnosti Kerbera a "obludnosti" pudla mi přijde hodně vtipný.

6.5.2011 08:56:09

jak řekl klasik
"Já myslim, že maj všichni pravdu! Kromě mě. Takže zapomeňte, že jsem něco řek"

6.5.2011 09:11:25

.
No barvy jsou lehce šílené, ale to bych klidně překousl. Mě teda osobně mnohem víc štve, že znovu vydali defakto stejnou hru. Je tam lehce jiný plán, nové rasy, ale je to pořád stejná hra. Jestli jsem to z fotek blbě pochopil tak mě neberte vážně. Ale měli spíš zapracovat na nějakém pořádném rozšíření, a ne vydávat jen hráčské bestovky a dělat vpodstatě reprint. Nicméně je to Daysofwonder a ti jsou na dojné krávy experti. Nato jsem už zvyklý z Memoiru.

7.5.2011 11:17:47

podzemi
Me by se treba libilo pokud by vydali treba pouze sadu novych map.

Kdyz na to ale koukam tak underground nebude asi prilis kompatibilni s klasickym smallworldem a obracene. K cemu by mi byla v klasickem SW vlastnost mining nebo v podzemi vlastnosti jako lesni, hill a pod.

7.5.2011 14:26:52

VasekVydra
Na druhou stranu k čemu nové mapy? Něco už jsem odehrál a žádná hra nebyla stejná a nevím snad ani o žádné strategii a taktice, která by byla pro každou partii shodná, tedy pokud se nevyskytne podobná situace na ploše a nemáš stejnou kombinaci rasy a vlastnosti. S novou mapou bych souhlasil pouze tehdy, kdy by na ní byly nové symboly, což by umožňovalo další rozvoj ras a mechanismů, ale zároveň by musela být plně kompatibilní se základní verzí hry (i kdyby se za celou partii mělo použít pouze 20% ikonek a mechanismů). Pouze tehdy má nová mapa smysl z mého úhlu pohledu.

7.5.2011 14:58:41

vasekvydra
pokud ti jde o nové mapy tak zkus toto: http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/64592/small-world-random-map-expansion

7.5.2011 15:18:22

SWU pravidla
Koukal jsem dneska na anglická pravidla. Docela se mi líbila - kdo umí klasický SW nebude mít s novinkami extra problém. Navíc se dají obě verze navzájem kombinovat - rasy i dovednosti - jen se musí vyndat to, co nejde v dané mapě použít (lesy, krystalová pole, atp.) Relikvie, polulární místa, monstra se dají taky použít do obou map.

1.6.2011 20:20:32

grafika
prave povodny SW sa mi zdal trosku rozpacity - toto je uz pravy graficky ulet , a mne osobne sa velmi paci . Tu sa uz neda hodnotit znevazovanie fantasy prvkov , toto je uz cista , zlatucka blbinka . Zatial hodnotim podla obrazkov , dufam , ze ani original nesklame .

1.7.2011 10:50:14

Vybíráme z Bazaru

Mozkožrout - insert
Mozkožrout - insert
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas