nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Small World: Necromancer Island

Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nejprve si malého ostrůvku uprostřed jezera nikdo nevšiml - ani podivné postavy sedící s obrovským grimoárem uprostřed vydlabaného kmene a mířící přímo k ostrůvku. Místo pádla si shrbená postava pomáhala starou lopatou. Celý ostrov se záhy ponořil do strašidelné nazelenalé mlhy, která jej pohřbila příkrovem ticha. To jen občas neochotně ustoupilo zvukům maniakálního smíchu přerušovaného pekelnými kletbami. Jedné noci úplněk nemilosrdně odhalil obrysy pokroucené věže vrhající dlouhý stín na okolní země. Nebylo pochyb - v Malém Světě se usadil Nekromancer!

Nekromancerův ostrov je samostatně neprodejné limitované minirozšíření Small Worldu, které přináší možnost hry v počtu 3-6 hráčů. Jeden z hráčů se ujímá role strašlivého nekromancera, který se usadil uprostřed jezerního regionu.

Nekromacer unáší duše padlých bojovníků - za každé čtyři "padlé" žetony ostatních národů (a dokonce i vlastních duchů) obdrží žeton ducha. S žetony duchů podniká nekromacer stejné dobyvačné tažení jako ostatní hráči, ale za nashromážděné vítězné mince může nakoupit:

  • další žeton ducha NEBO
  • další zvláštní schopnost - nekromancer tak může mít až šest zvláštních schopností současně, jejichž efekty se budou navzájem kumulovat

Na konci kola získá nekromancer kromě vítězné mince za každý dobytý region navíc i jednu padlou duši (a za 4 padlé duše opět vyrobí nového ducha). Ostatní hráči hrají prakticky podle standardních pravidel.

Nekromancer zvítězí, pokud se mu podaří dostat do hry všechny své duchy před koncem hry. V opačném případě vyhrává jeden z ostatních hráčů dle standardních pravidel.


Shrnutí: Herní varianta, kdy se jeden z hráčů ujímá zcela odlišné role než ostatní a platí pro něj i odlišná pravidla.

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

  • Small World: Die Insel des Geisterbeschwörers

Vybíráme z aukcí

878 VIKINGS + NEROZBALENÁ EXPANZE -======)=o
878 VIKINGS + NEROZBALENÁ EXPANZE -======)=o
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>