Small World: Cursed!

xxxxxxxxoo hodnoceno 79x (Seznam vlastníků)

Small World: Cursed! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Paolo Mori
Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dobré rozšíření

Tento příspěvěk patří i k Grand Dames of Small World, ale nebudu to zbytečně překopírovávat. Nové rasy a schopnosti jsou hodně zajimavé a hezky oživují hru (Zatím jsme měli Koboldy, Kněžky s jejich "nadupanou" slonovinovou věží (smůla je když ji někdo dobije-zboří :), Bílé Paní a ze schopností Rabování - do začátku se asi moc nehodí, ale v té správné chvíli to je hodně dobré :), Historiky, Hordy a Prokletí (hobiti :)) přišli ale na konci řady, takže nenaštvali :).

A jak jinak, opět vznikaly hodně zajimavé kombinace, teď si vybavím jen Ghůly historiky :D.

Těžce se mi to říká, ale ta dvě rozšíření pro ty co mají rádi SW za ty 4 kila stojí...:)
22.11.2009 19:11:16

PJ

Ufff...
Mám obě rozšíření na cestě ze shopu. Tak jsem rád, že jsem podle ohlasu dobře koupil.
Popravdě, už když se začaly objevovat první informace, říkal jsem si, že to musím mít :o)
Pouze ta cena mě štve, řekl bych, že je neadekvátní a nemravně vědomá toho, že si to fandové SW stejně koupí :-/

22.11.2009 19:39:52

PJ
je to relativní :), já mám SW hodně rád a patří k mým nejoblíbenějším (viz. mé hodnocení a recenze :) ), ale ty rozšíření jsem původně nechtěl z toho důvodu, že ač je za nimi podepsaný Keyaerts (tzn. že to musel testovat, teda aspoň doufám :) ), tak jsou to nápady hráčů. A nevím proč, prostě už mi to nepřijde jako hra od Keyaertse :), asi to nedává smysl, ale teď už to je jedno, protože se mi rozšíření líbí :). A druhý důvod byla ta cena. Ale přítelkyně mě přemluvila ke koupi (i když SW nežere zdaleka tak jako já :), ale rozšíření jí jí zase trochu "nakoplo" a má SW raději než před tím).

Takže když se to sečtě a podtrhne. Rozšíření jsou (podle mě) super a stojí za to si je pořídit.

22.11.2009 20:20:50

dobre
ano, rozhodne je to dobre rozsireni a kdyz si ho clovek koupil v Essenu, tak bylo i za rozumnou cenu a s mini rozsirenim Leaders of Smallworld.

23.11.2009 12:01:10

krapnik
No při dnešním kurzu jsem to u anekena koupil za stejnou cenu jako v Essenu (tam to bylo za 8 eur ne?), takže když to vezmu z tohohle hlediska, tak je cena rozumná :). Ti lídři jsou ale opravdu celkem o ničem ne?

23.11.2009 12:09:02

PJ

Dotazy a postřehy
/Týká se obou minirozšíření, jak v úvodu napsal Beholder/

1) je to dobrý! Zase je SW pestřejší, zase je víc možností...

2) nevleze se to do krabice, chybí zásobník na nové jednotky :-( Snad to vyřeší první "velké rozšíření"!

3) Were- (dlaci) - naprosto ultimátní schopnost, až si říkám, jestli není trochu nevyvážená! Považte: hra ve dvou hráčích, jsem první na řadě, beru i za cenu jednoho směšného bodu Krysáky + Dlaky (tj. Krysodlaky :o)) a protože je první (liché) kolo, mají bonus -2 žetony na dobití, což v pohodě stačí k tomu, že všech 12 krysáků dám v prvním kole na mapu (a v druhém kole samozřejmě do úpadku). Jestli dělám něco blbě, tak nevím co a jestli ne, tak je to snad až moc silné!

4) Další problém se týká velekněžek v Úpadku. OK, jou v jednom sloupečku. Rozhodnu se na něj zaútočit, vrazím tam třeba 10 žetonů, protože jsem si vzal právě nový národ. Chápu to dobře, že když to dobiju, že je po nich? Že se jako v případě aktivní rasy NEvrací soupeři do ruky, aby z nich udělal novou vež, kde bude o jeden žeton méně?

23.11.2009 21:36:26

PJ
1) souhlas :)

2) souhlas, máme to v pytlících bokem a to se mi nelíbí :(, btw ty víš něco bližšího o velkém rozšíření?

3) mám pocit, že mají bonus -2 v sudém kole. Ale jinak, je to asi dost silná schopnost. Vzal jsem si v posledním kole Were-Dwarves (moc mě mrzí, že mojí oblíbení trpaslíci jsou asi nejslabší rasa, nikdy si je neberem, protože to nikdy nestojí za to) a to byl rush :) všech 7 trpaslíků obsadilo 7 regionů z toho 2 s dolem a bylo z toho 9 bodů :)

4) já to chápu stejně, dobyl jsem tak asi 5-patrovou věž (5 kněžek) s Ghůly v úpadku a bylo po srandě :) (díky tomu jsem vyhrál o jeden bod - SW je prostě skvělý :) ).

23.11.2009 21:45:30

Leaders
Nejspis jo, ale abych se priznal, jeste jsme ho nezkouseli, protoze zapadlo hloubeji do krabic z Essenu, takze jsme ho nasli az pri plneni nove policky na deskovky.

23.11.2009 21:49:38

PJ

Koboldi
Ještě jeden dotaz - na Koboldy. Chápu správně, že když se hráč připravuje na nové tažení a přeskupí vojska na útok "do ruky", že nemůže v nějakém v předchozím tahu dobytém regionu jen jeden žeton, ale minimálně dva?

24.11.2009 12:29:48

PJ
tak, tak...dobýváš s minimálně dvěma a taky musíš vždy minimálně 2 koboldy v dobytém regionu nechat...i tak se stali ihned našimi oblíbenci :)

24.11.2009 12:54:42

Vybíráme z Bazaru

Karak - žetony života
Karak - žetony života
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas