Small World: Be Not Afraid...

Small World: Be Not Afraid... - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nebojme se vlka nic...

Be Not Afraid... je v pořadí již čtvrté oficiální minirozšíření hry Small World (s neoficiálním rozšířením Leaders již páté). Přináší pět nových národů (a jednu prázdnou tabulku pro vlastní národ) a pět nových zvláštních schopností (a opět jeden prázdný žeton). Třešinkou je pak nový zásobník na žetony, který by měl pojmout všechny žetony ze všech stávajícíh rozšíření (vč. Leaders) a navíc i žetony z plánovaných budoucích rozšíření.

V rozšíření najdeme tyto národy (číslo v závorce udává počet žetonů):

 • Homunkulové (5) - pokaždé, když nějaký hráč přeskočí při výběru národa v nabídce Homunkuly, je na destičku národa přidán jeden žeton národa ze zásoby - tyto žetony získá hráč, který si jako první Homunkuly zvolí.
 • Víly (11) - v žádném Vílami dobytém regionu nelze ponechat více než jeden žeton národa.
 • Barbaři (9) - na konci dobyvačného tažení nelze žetony Barbarů přeskupit; nepoužité žetony si hráč ponechává v ruce.
 • Leprikóni (6) - během fáze přeskupování vojsk můžete umístit do libovolného počtu regionů po jednom hrnci zlaťáků - pokud hrnec se zlaťáky v regionu zůstane do začátku vašeho dalšího tahu, získáváte jej do své zásoby; má hodnotu 1 vítězné mince. Pokud však region dobije soupeř, získává hrnec se zlaťáky on.
 • Pygmejové (6) - vždy, když ztratíte žeton Pygmeje, hoďte si kostkou posil. Ze společné zásoby získáte tolik nových žetonů Pygmejů, jaká je hozená hodnota na kostce. Žetony umístěte na herní plán na konci tahu hráče, který je právě na řadě.

Kromě národů obsahuje rozšíření následující zvláštní schopnosti (číslo v závorce opět udává počet žetonů):

 • Úplatní (4) - vždy, když je dobyt váš aktivní region, musí vám jeho dobyvatel zaplatit 1 vítěznou minci
 • Svrchovaní (4) - pokud dosáhnete počtu 3 dobytých aktivních regionů, obdržíte za každý dobytý region nad počet 3 jednu vítěznou minci navíc (tj. za 4 regiony obdržíte 1 minci, za 5 obdržíte 2 mince, atd.)
 • Námezdní (4) - po platbě jedné vítězné mince do zásoby je k dobytí jednoho regionu zapotřebí o dva žetony národa méně (vždy je zapotřebí alespoň jeden žeton)
 • Zabarikádovaní (4) - pokud nepřesáhnete počtu 4 dobytých aktivních regionů, obdržíte za na konci kola 3 vítězné mince navíc
 • Katapultující (4) - území s žetonem katapultu nelze dobýt; pomocí katapultu lze útočit ob jeden region (vč. jezera) a k tomu útoku je zapotřebí o jeden žeton národa méně

Autor: PJ

Další názvy této společenské hry

 • Small World - Keine Panik!

Vybíráme z aukcí

Canvas
Canvas
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas