Small World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
REBEL.pl
Autoři: Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Homemade

V obrázcích se objevilo foto mé homemade verze. Jde hlavně o variabilní mapu a dřevěné žetony. Domnívám se, že se takhle jedná o lepší hru, než je originál. Všimněte si bažinného rohu, nebo obrů, kteří obsadili hory a docela rýžovali body.
5.1.2011 20:29:57

FAQ
Myslím, že u Small worldu to není až takový problém, každopádně FAQ moc často u her nevyužíváme a snažíme se to řešit dohodou.
Je mi trošku líto, že se diskuze ubrala tímto směrem, chtěl jsem jenom informovat hráče o nové možnosti této hry. Estetika hry je pro mě velice důležitá - například LOTR od Knizii je prostě nádhera, ale ostatní to zase tolik nevzalo herně. Jsem hrdým majitelem Heroscapu a Dragon dice, což opravdu krásné hry.
Stejně si dovolím si ještěš malou kontroverzi nakonec. Myslím, že kdo zkusí hrát s variabilní mapou, ten už se nebude chtít vracet k originálu. Jediný objektivní důvod, proč se variabilní mapě vyhnout je délka přípravy. Nevyváženost ras u této hry není problémem, tedy pokud nehrajete ve dvou. Protože se na vás ostatní spiknou a nemáte nejmenší šanci. Je to jedna z her, kde není nejlepší brát si nejlepší národ.
Trošku se divím, že mi tady ještě nikdo nevyčetl to, co se proti homemadům objevuje jako první a to je nemorálnost kopírování. Ale vzhledem k tomu, kolik peněz už jsem do her investoval, mi nikdo nemůže vyčítat, že tvůrce, firmy apod. nepodporuji.

6.1.2011 14:50:50

husak
3P ... tleskám :).

6.1.2011 15:01:05

homemade
Možno to je herne lepšie ako originál, ale graficky to príde taký nepekný miešanec. Ak to vám ako hráčom nevadí, tešte sa z vlastnej úpravy a kľudne to tak hrajte :). Pre mňa je dôležité aj to ako sa na hru pozerá.
Inak nemám pocit, že by tá nevyváženosť regiónov mapy nejak významne zvýšila variabilitu hry, skôr, i keď som to nehral, si myslím, že podobne ako v Osadníkoch vzniknú výborné a hluché miesta. A na to sú Osadníci, do Small worldu s krásnou mapou sa mi to nehodí.

7.1.2011 08:21:09

Vybíráme z Bazaru

Pan prstenu LCG - Khazad-Dum
Pan prstenu LCG - Khazad-Dum
Akt. cena: 22 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas