Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit – Terra Incognita

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit – Terra Incognita - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: strategická, diplomacie
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Tony Fanchi
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Veľká prosba o lokalizáciu do CZ


Asi otrepaná fráza, dokonca o hre, ku ktorej sa blackfire, resp. Michal aj vyjadroval. Chápem že ten základ moc nejde, ale toto rozšírenie posúva hru presne tam kde mala byť od začiatku. Verím, že by v tejto podobe oslovila aj mnoho doterajších odporcov. je tam veľa nových vecí a hlavne veľa z nich práve rieši najviac spomínané problémy v hre.

Ja by som to dokonca vnímal tak, že vydaný základ pokrýva príležitostných a rodinných hráčov, nováčikov a iné menej náročné skupiny. A expanzia by zlepšila predaj základu, aj reputáciu hry u pravidelných hráčov.

Minimálne polovica obsahu rozšírenia dokonca nahrádza niektoré pôvodné komponenty hry, pretože čoho bolo málo je viac, zrazu funguje prieskum, aj práca z terénom a to nielen pri rozvoji ale aj pri bojovaní, rozšírenie počtu a pridanie jedinečnosti civilizácii, bojových jednotiek, zavedenie vlády od určitého momentu. To všetko sa v rozšírení nájde, dokonca omnoho viac.

Myslím si, že práve s týmto rozšírením sa tu môže vravieť novodobá civilizačná hra, ktorá skrátila hernú dobu, ubrala zopár AP mechanizmov, ale zachovala dosť na to, aby mala čo ponúknuť do hĺbky aj stratégie, teraz nestráca hra na budovaní, vývoji, bojovaní, ani na jedinečnosti civilizácií.
A určite tomu pomáha herná doba okolo 2-2,5 hod.

Podľa mňa to môže časom, skončiť rovnakou výčitkou, ako pri nelokalizovaní druhej expanzie ku pôvodnej civke. Chápem, že je to skôr ústretový krok, kde viac získajú hráči, ako vydavateľ, Ale zrovna toto by určite v skladoch neskončilo, ako mnoho iných výstrelov do tmy (Discover zeme neznáma a pod.)

Samozrejme, vždy je tu možnosť skočiť po anglickom základe aj s rozšírením, ale predsa len si ešte počkám, teraz máme čo hrať a uvidíme či by svitlo na lepšie časy v budúcom roku.
25.11.2020 06:20:07

@Michal-BF Ahoj, mohl bych se zeptat, jak to prosím vypadá s tím uploadem? Za 10 dní máme naplánovaný herní večer, kde se bude hrát patrně právě civ+terra, tak bych to měl rád opravené.

29.6.2022 18:09:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@Tomcat netuším, kde to vázne, hodím to ještě na hraj.cz - https://hraj.cz/katalog-her/132:sid-meiers-s-civilization-novy-usvit. Až se místní admini proberou, tak se to snad objeví i zde.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

30.6.2022 08:21:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ptačí říše - nová
Ptačí říše - nová
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas