Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit

xxxxxxxxoo hodnoceno 148x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: James Kniffen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Další vůdci - diskuze k textům

Po dlouhé době jsem se konečně dokopal a přeložil do češtiny vůdce od Carlos Cavazos z BoardGameGeek (zdroj: https://boardgamegeek.com/thread/2010461/10-custom-leaders/page/1), který dal k dispozici matice. Zdají se mi nejvíce povedené a vyvážené z toho, co se tam dá nalézt.
Snažil jsem se držet tvarosloví české verze, ale když do toho koukáte po stoprvé, sekáte pak už jen chyby. Některé formulace mohou znít kostrbatě, proto bych rád znal Váš názor.

Čína - Čchin Š'-chuang-ti
Dynastický cyklus
Poté co vyhodnotíš kartu vědeckého zaměření na čtvrté nebo páté pozici, můžeš zaměnit pozice dvou libovolných karet zaměření ve své oblasti zaměření.

Indie - Gándhí
Strážce míru
Jestliže je na začátku tvého tahu karta vojenského zaměření na čtvrté nebo páté pozici, můžeš jí zaměnit s kartou zaměření, která se nachází o pozici níže.

Sparta - Gorgó
Thermopyly
Poté co zařadíš kartu vojenského zaměření, pokud jsi v tomto tahu provedl alespoň 1 úspěšný útok, můžeš umístit až 2 žetony kontroly na libovolné pole sousedící s jedním z tvých měst.

Řecko - Periklés
Obklopený slávou
Na konci tvého tahu, za každou kartu diplomacie městského státu rozdílného typu kterou vlastníš, můžeš umístit žeton zboží na jednu z tvých karet zaměření.

Anglie - Viktorie
Britský mír
Pokud postavíš město sousedící s vodou nebo na okraji mapy, získáš 1 surovinu ze zásoby, kterou zatím nevlastníš.

Německo - Fridrich Barbarossa
Cisař svaté říše římské
Při útoku na městský stát nebo hráče s kartou diplomacie městského státu, zvyš svou bojovou sílu o 2.

Norsko - Harald Krutý
Blesk ze severu
Poté co vyhodnotíš kartu vojenského zaměření, můžeš provést další útok.

Arábie - Saladin
Pouštní oáza
Během svého tahu považuj pouštní pole, jako by měla obtížnost terénu 1. Tvé karavany nemohou být zničeny barbary.

Španělsko - Filip III.
Flotila pokladů
Pokud použiješ karavanu, můžeš jí přesunout až o 2 pole více a smí vstoupit na pole s vodou.

Rusko - Petr Veliký
Velká expanze
Starý špatný překlad: Poté co vyhodnotíš kartu kulturního zaměření, můžeš umístit až 2 žetony kontroly na libovolné pole sousedící s jedním z tvých měst, pokud sousedí alespoň s jedním tvým žetonem kontroly.
Nový překlad: Při vyhodnocení karty kulturního zaměření, můžeš umístit další žeton kontroly až do vzdálenosti dvou polí některého z tvých měst, pokud sousedí alespoň s jedním tvým žetonem kontroly.

Brazílie - Pedro II.
Patron umění
Při vyhodnocení karty průmyslového zaměření na vybudování divu světa, můžeš použít žetony zboží z karty kulturního, nebo vědeckého zaměření.

Kongo - Afonso I.
Nadšený žák
Na konci tvého tahu, za každé dvě pole lesa, které ovládáš, můžeš umístit žeton zboží na jednu z tvých karet zaměření.

Když mi s tím pomůžete, potom dám k dispozici ke stažení obrázkové verze karet k nerozeznání od českého originálu.
21.3.2021 23:35:11 | Upraveno autorem (porovnej)

+1
Ahoj, mrkol som na to a dáke veci som našiel. Samozrejme nemusím byť tiež presný, predsa len na škole som mal slovenčinu a nie češtinu. Tak ak by sa našiel ešte niekto, kto by mal čas na to mrknúť, bolo by to fajn. :)

Čo som ja našiel:
Čína - v poslednom slove chýba háčik nad 'e'
Anglie - získáš 1 surovinu ze zásob (nemalo by byť 'ze zásoby'?)
Brazílie - trošku viac by mi tam sedelo: ,Při vyhodnocování karty průmyslového zaměření na ...' a potom 'zboží z karty'. Aby bolo jasnejšie, že si musíš vybrať z ktorej a nie brať žetóny z oboch.

Rusko - to je zle preložené, resp. je tam zmenený celý význam. Správne by malo byť niečo v zmysle: ,Při vyhodnocování karty kulturního zaměření, můžeš žetony kontroly umístit až do vzdálenosti 2 polí od tvého města, pokud sousedí alespoň s jedním tvým žetonem kontroly.'

22.3.2021 13:58:18

oprava chyb

Čína - opraveno
Anglie - opraveno
Brazílie - opraveno - čárka před "nebo" říká, že si musíš vybrat
Rusko - máš pravdu, jak jsem mohl udělat takovou chybu. Opraveno. Díky

Navíc jsem trošku poupravil Španělsko po vzoru Říma, jen začátek.

22.3.2021 15:08:16

finální oprava
S odpočinkem, odstupem pár dní a jednou partií Civilizace jsem hned bystřejší. Výsledek bude k dispozici v kategorii "ke stažení".

Čína - Čchin Š'-chuang-ti
Dynastický cyklus
Poté co zařadíš kartu vědeckého zaměření ze čtvrté nebo páté pozice, můžeš zaměnit pozice 2 libovolných karet ve své oblasti zaměření.

Indie - Gándhí
Strážce míru
Jestliže na začátku svého tahu je karta vojenského zaměření na čtvrté nebo páté pozici, můžeš jí prohodit s kartou zaměření, která se nachází o pozici níže.

Sparta - Gorgó
Thermopyly
Poté co zařadíš kartu vojenského zaměření, pokud jsi v tomto tahu provedl alespoň 1 úspěšný útok, můžeš umístit až 2 žetony kontroly na libovolné pole sousedící se spojeneckým městem.

Řecko - Per;iklés
Obklopený slávou
Na konci svého tahu, za každou kartu diplomacie městského státu rozdílného typu kterou vlastníš, můžeš umístit žeton zboží na jednu ze svých karet zaměření.

Anglie - Viktorie
Britský mír
Pokud vybuduješ město sousedící s vodou nebo okrajem mapy, vezmi si ze zásob 1 surovinu dle vlastní volby. Nemůžeš si vzít surovinu stejného druhu, kterou již máš.

Německo - Fridrich Barbarossa
Cisař svaté říše římské
Při útoku na městský stát nebo hráče s kartou diplomacie městského státu, zvyš svou bojovou sílu o 2.

Norsko - Harald Krutý
Blesk ze severu
Poté co zařadíš kartu vojenského zaměření, můžeš provést další útok.

Arábie - Saladin
Pouštní oáza
Během svého tahu považuj pouštní pole, jako by měla obtížnost terénu 1. Tvé karavany nemohou být zničeny barbary.

Španělsko - Filip III.
Flotila pokladů
Pokud použiješ karavanu, můžeš jí přesunout až o 2 další pole a smí vstoupit na pole s vodou.

Rusko - Petr Veliký
Velká expanze
Při vyhodnocení karty kulturního zaměření, můžeš umístit další žeton kontroly až do vzdálenosti 2 polí od spojeneckého města, pokud sousedí alespoň s jedním tvým žetonem kontroly.

Brazílie - Pedro II.
Patron umění
Při vyhodnocení karty průmyslového zaměření na vybudování divu světa, můžeš použít žetony zboží z karty kulturního, nebo vědeckého zaměření.

Kongo - Afonso I.
Nadšený žák
Na konci svého tahu, za každé dvě spojenecké pole lesa, můžeš umístit žeton zboží na jednu ze svých karet zaměření.

23.3.2021 23:59:27

Vybíráme z Bazaru

ZEN GARDEN // NOVÁ & ZABALENÁ
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas